Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankban van dollár...

Melyik bankban van dollár vagy euró lekötési lehetőség?

Figyelt kérdés
Minél kevesebb járulékos díjjal. Tehát a kamat mértéke legyen értékelhető, ha levonom a számlavezetési díjat és kamatadót, pénzfelvételi díjat vagy bármi egyéb rámterhelt levonást.

2023. jan. 26. 02:00
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Bármelyikben.
2023. jan. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
02:12 Ha nem tudsz semmiről semmit, minek szólsz hozzá? Ezt álmodtad?
2023. jan. 26. 02:30
 3/8 anonim ***** válasza:
K&H ban van dollar. Kb 4000 usd feletti lekotesekre fizetnek 2.33% ot.
2023. jan. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
#1nek igaza van, kb bármelyik bankban tudsz devizaszámlát, deviza takarékszámlát és deviza értékpapírszámlát nyitni
2023. jan. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Államkincstár bár nem bank, de van lehetőség euró alapú állampapírt vásárolni, ami jelenleg éves szinten 2,85% hoz, fordulónapkor 8% körulre várható a kamata. Nincs számlavezetési költség, tranzakció dij, kamatadó.


Lejárat/eladás esetén ingyenesen át tudod utalni a kívánt számlára.

2023. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg egy szavazat a KHra. Ha oremium ugyfel vagy, akkor a dollaros szamla vezetese is ingyenes es jelenleg evi 3,35% kamatot fizetnek a dollar betetere.


Tovabba ott van a Granit aki makroszkopikus kamatot ad. Naluk az eves USD kamat a lekotesekre 3,5%, viszont maximum fel evre tudsz lekotni. A szmlavazezes naluk olcsobb mint a KHnal (ot ott nem vagy premium ugyfel), viszont nem tudsz peldaul deviza bankkartyat igenyelni, az USD atutalas pedig dragabb mint a KHnal.

2023. jan. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A fenti valaszom USD lekotesre ertendo, EUR eseten en is a total ingyenes allamkincstari szamlara vett PEMAP allampapirt javaslom.
2023. jan. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Éppen azért tettem fel a kérdést, mert az 1-esnek egyáltalán nincs igaza. Abban a bankban (közismert, nagy bank) ahol én vagyok, csak dollárszámla van, lekötési lehetőség nélkül. Máshol is érdeklődtem, de mivel nem vagyok ügyfelük eleve új számlát kellene nyitnom ehhez számlavezetési díj is járul, és a költségek elvinnék a nyereséget. Szóval aki nem ismeri a helyzetet az itt ne okoskodjon, mert nincs igaza.
2023. jan. 26. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!