Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem tudok bankkártyával...

Miért nem tudok bankkártyával fizetni?

Figyelt kérdés
Új kártyám van, a régi 12-én lejárt. A tegnapi fizetési próbálkozásaim igen kacifántosan zajlottak. Nagy nehezen 2 Díjnetes számlát befizettem simán bankkártyával. Sikerült a Vízügy számláját Simple befizetéssel rendezni, holott a fiók hiányolja a bankkártyát, anélkül ugyebár nem lehet. A tranzakciók között ott van a befizetés. Most nincs befizetnivalóm, a januári vízszámlával próbálkozom, semmire nem megyek, se a Simple fiókban új, másik kártyát regisztrálni, se simán bankkártyával befizetni. A Telekódot halálom pillanatában is bemondanám.

2022. dec. 19. 12:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Érvénytelen kód! Ha ki kéne fizetnem az SMS-eket, bajban lennék, annyiszor próbálkoztam.
2022. dec. 19. 12:23
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A régi bankkártyád nem járhatott le 12-én, mert hónap végén jár le mindegyik

Az újat meg aktiválni kell

2022. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bizony lejárt 12-én, az újat nem vásárlással, pénzfelvétellel aktiváltam, hanem az OTP Direktben, a régit törölni nem tudtam, mert már nem élt. Az SMS-ek az új kártya utolsó számait mutatják.
2022. dec. 19. 13:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nem, nem járt le 12-én, akkor sem, ha te azt hiszed. Az lehet, hogy az új kártyát aktiváltad és már arról jönnek az SMS-ek, de a régi kártya csak és kizárólag hónap végével járhat le. Ha pl 12/22 van rajta, az azt jelenti, hogy idén december 31-e a lejárati dátuma, azaz szilveszterkor még tudsz vele fizetni, újév napján már nem.
2022. dec. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tényleg hónap végéig érvényes lehet, de akkor miért írta ki előzőleg, hogy nincs ilyen kártyám. Aztán, gondolom, a vásárlási próbálkozásaimmal aktiváltam, mert megjelent és törölni tudtam. Fizetni most sem tudok.
2022. dec. 19. 13:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Most már nem vagyok magamnál, de a segítségedet nagyon köszönöm.
2022. dec. 19. 13:48
 7/9 A kérdező kommentje:

Simple-fiókkal befizettem. Nem tudom, mit csináltam rosszul. A Simple-fiókban kitöröltem a régi kártyát, csak tudnám, minek. Ettől a bankban is törlődött volna? Hát az elég érdekes. Aztán meg vásárlási kísérletnél aktiváltam? Most már mindegy is. A segítséged nélkül reggelig bajmolódnék.

Köszönet érte!

2022. dec. 19. 16:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Az új kártya aktiválása deaktiválja a régit
2022. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem így van. Lehet használni egyidejűleg a még nem lejártat és a megkapott újat
2022. dec. 19. 23:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!