Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 25 evesen egyetemistakent...

25 evesen egyetemistakent 700ezer forint megtakarítás soknak vagy kevésnek számít?

Figyelt kérdés
2022. dec. 9. 18:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj de sok mai fiatal egyáltalán nem 18 évesen érettségizik. Az én gimimben is 19 volt az átlagéletkor amikor végeztem, voltak 18 évesen is néhányan, de akik 5 éves szakot végeztek (mert például idegen nyelven tanultak más tárgyakat) azok eleve 20 évesen mentek egyetemre.

Lehet mondogatni hogy "25 évesen nem bölcsészkedni kellene hanem sódert cipelni", de mind tudjuk milyen az oktatási rendszer a gimiben + általánosban, és rengeteg szakmát még sok-sok évig kell tanulni az egyetemen hogy legalább valamit felfogj belőle. (És még így is be kell tanulnod majd az új munkahelyeden). És nem, nem fogunk előre menni ha az összes fiatal árkot megy ásni érettségi után 2 nappal.

2022. dec. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%
Szóval nem mondtam, hogy árkot kell ásni. Abban dolgozzon, amit tanult. 23 évesen végeztem, szeptemberre találtam munkát, azóta dolgozom folyamatosan.
2022. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Láttam pár embert, aki nem tanult addig, amíg én. Többségükre nem akarok hasonlítani. Némelyiknek kevesebb foga van, mint amennyi diplomám. Szánalmas.
2022. dec. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%

#12-es

Jó, mert te elkezdted 18 évesen. Én nem mentem egyetemre érettségi után, mert nem tudtam mivel szeretnék foglalkozni, külföldre mentem dolgozni, kipróbáltam egysmást, és most, 24 évesen jöttem rá, mivel is szeretnék foglalkozni hosszú távon. Most készülök egyetemre.

Akkor én már ne is menjek, mert oda csak 18 évesen illik menni?

2022. dec. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
47%
Olvass vissza, nem ezt írtam. 35 évesen is lehet egyetemre kárni. Munka mellett. Nem helyette.
2022. dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15

A többség dolgozik nappali képzés mellett is. Ha anyagilag belefér neki, akkor nincs miről beszélni. Én is nappalis vagyok, a képzés második felétől 40 órában dolgozom.

2022. dec. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

#15

És ki dönti el, hogy hogyan lehet, és hogyan nem? Szerintem nem te, nem is én, hanem mindenki saját magának.

Mi van, ha mondjuk nekem van annyi megtakarításom, hogy meg tudom oldani, hogy nem kell dolgoznom mellette, max csak hébe-hóba? Mi van, ha valakit eltartanak a szülei, vagy a párja amíg tanul? Szerintem ez csakis az ő és a szülei/párja döntése, aki támogatja, ha ez így mindkét félnek oké, miért kell beleszólni kívülállóként?

Szerintem élje mindenki az életét úgy ahogy szeretné, ha azzal nem árt másoknak.

2022. dec. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
700ezer ft nem ez a megtakarítási összeg. Ha a szülei tartják el, akkor meg gyakorlatilag forintyasincs
2022. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!