Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Apró pénzt hol érdemes bevaltani?

Apró pénzt hol érdemes bevaltani?

Figyelt kérdés

Ötletek?

Van 60000 forintom 200 és 100 forintosban.



2022. dec. 4. 13:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
én beváltom neked! nekem jó reggel zsemlére, nem szoktam korán reggel 20 ezressel fizetni pár zsemléért, mint a többi hülye!
2022. dec. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Melyik kerület?
2022. dec. 24. 21:30
 13/17 anonim ***** válasza:
#11 vagyok, szigetszentmiklós
2022. dec. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 polarbeer ***** válasza:

A Krisztina körúton (a Déli Pályaudvar mellett) az MNB Lakossági Pénztárába beviszed, és ha 100 darab érménél több, akkor megadsz egy bankszámlaszámot, és oda átutalják.


Itt a Pénztár nyitvatartása:

[link]


Itt vannak a részletek, ha bővebben érdekelne:

[link]


Másik lehetőség, hogy ha ez a pénz igazából nem kell azonnal neked, csak ott áll, és szívesen befektetnéd, hogy kamatozzon, akkor nyithatsz az Államkincstárnál webkincstár-értékpapírszámlát, és vehetsz belőle inflációkövető Prémium Magyar Állampapírt. Pici pénzecske, de ha még nincs befektetésed, akkor ezen keresztül biztonságosan el tudsz kezdeni tanulni, olvasgatni a pénzügyekről és a kamatozásról. Csak ha így döntesz, nagyon fontos, hogy pénztárral rendelkező MÁK fiókba menj, ami BP-en 3 helyen van (Budán 1: XI. ker., Bartók Béla út; a két pestit pontosan nem tudom). A többi MÁK fiókban csak webkincstár számlát tudsz nyitni, meg bankkártyával tudsz befizetni.

2023. jan. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, beváltották végül egy gyógyszertárban, vettem egy C vitamint aproval, mondta a kiscsaj, hogy nagyon örül nekem, mondom neki van még ahonnan ez jött, egyből rávágta, hogy hozzam el mind :D


Kisfiam gyűjtötte egyébként.

2023. jan. 5. 09:03
 16/17 anonim ***** válasza:
Mondtam én, hogy van bolt, ahol örülnek neki, csak ne úgy kérd, hogy ő erezze neked tett szívességnek (légyszi váltsd már be), hanem te ajánlj szívességet (ha szükség van apróra, tudok adni egy csomót) és lesz, akinek kelleni fog.
2023. jan. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Amit #14 irt az állampapírról egy jó tipp. Érdemes utána nézned, hogyan működnek ezek a befektetések és a gyereknek is megtanítani (persze majd a megfelelő korban) akár együtt kísérletezni vele, hogyan alakul az állampapírban tartott befektetés. Ez nagyon fontos tanulság lehet (mindkettőtöknek) a pénzügyi tudatosságról.


Érdemes olvasgatni a témában:

[link]

2023. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!