Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van Magyarországon bank, ahol...

Van Magyarországon bank, ahol a LAKÁShitel egyenleget online meg lehet nézni és előtörleszteni?

Figyelt kérdés

A DiákHitelnél ugyebár ott az online felület, ahol meg tudod nézni a jelenlegi egyenleget és úgy tudsz előtörleszteni, hogy utaláskor/bankkártyás fizetéskor simán az előtörlesztést megadod.


A jelenlegi OTP-s lakáshitelemnél az egyenleget nem tudom meg a mobilapp vagy a Direkt felületen, csak az ügyfélszolgálaton tudom meg. Ha pedig előtörleszteni akarok, előtte írásban egy hivatalos levéllel kell ezt jeleznem. Van más bank, ahol ez online is megy, egy egyszerűbb felületen? Nem akarom elhinni, hogy nincs ennél jobb és egyszerűbb megoldás, ha már a DH kitalálta, meg egyébként is a 21. században vagyunk.


(Persze értem, hogy a banknak nem érdeke, hogy ennyire rálássunk a pénzügyeinkre, és netán hamarabb visszafizessük a hitelt, de akkor is, haladjunk már a korral!)


2022. nov. 22. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Aktuális tőketartozást általában le lehet kérdezni.

Hogy OTP le lehet-e azt nem tudom.


Lakáshitelt nem kell hetente előtörlesztened.

Futamidő alatt max 2-3 alkalommal fogsz.

Nem sokat számít, hogy elmegy-e rá 2-5 évente 1-2 órád vagy sem.


Nekem CIB-nél volt lakáshitelem, minden pofonegyszerűen ment.

2022. nov. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Unicreditnél látom az appban, hogy mennyi az aktuális tartozás.
2022. nov. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

A bank a folyósításkor ad egy törlesztési ütemtervet, abban minden törlesztőrészlet kamat és tőke részre megbontva szerepel.

Ha az indulótőkéből kivonogatod a mai napig esedékes törlesztők tőketartalmát, megkapod a mai tőkehátralékot. Ezután már csak a következő törlesztőrészlet kamattartalmának időarányos részét kell kiszámítani, és ezt hozzáadni az előbbi tőkehátralékhoz s ezt az összeget megtoldani az előtörlesztési díjjal. Pofonegyszerű, emiatt felesleges rendszerfejleszteni a banknak. Másfelől meg a hitelszerződés kétoldalú, az adósnak is ki kell tudnia számolni mennyivel tartozik - aki ezt nem tudja megcsinálni, az egy olyan pénzügyi szerződést kötött amihez sgghülye, a mifid teszteknek a hitelekre is ki kellene terjednie nem csak a befektetési termékekre…

2022. nov. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3 - Baromság, minek adogassam össze, alap elvárás, hogy a fennálló tőketartozást meg tudjam nézni bármikor.

Szerencsére ezt az alapelvárást elég sok bank tudja teljesíteni a 21. században.


"kivonogatod a mai napig esedékes törlesztők tőketartalmát"


Ami természetesen havonta változik csak akkor tudod kivonogatni, ha minden hónapban elmentetted, hogy mennyi volt.

Vagy legalábbis a legutóbbi kiértesítés óta...


"Pofonegyszerű, emiatt felesleges rendszerfejleszteni a banknak."


Pofonegyszerű, ezért minimális fejlesztéssel a normális bankok már rég megcsinálták.

2022. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fundamentánál pl. látom az aktuális tőketartozást és bármikor ingyen elő tudok törleszteni külön kérelem nélkül, csak simán be kell utalnom a számlára.
2022. nov. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Hogy neked micsoda alap elvárásaid vannak… téged szolgáljanak ki mert te vagy a kásztömör. Neked tolják a szájadba a paprikáskrumplit ez igenis jár. Fogyasztó őméltósága.


Akár mutatja a netbank, akár nem 0,2 perc egy excelben összehúzni az első 20 sort a tőkemozgás oszlopban, nem esik le a gyűrű az ujjáról annak aki nem sgghülye ahhoz hogy két szorzás képletet beírjon. Nyilván változik a tőkerész, matematikailag így tud fix lenni a havi törlesztőrészlet…

2022. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
OTPnél még nincs, de állítólag hamarosan elérhető lesz.
2022. nov. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

anonim #1: Tudom, hogy kell lekérdezni (online a chaten vagy az ügyfélszolgálaton telefonon) és hogy mennyiszer érdemes előtörleszteni (bár ez érdekes, hogy valaki megmondja hogy csináljam). Nem ez volt a kérdés. Hanem, hogy melyik banknál van olyan felület, ahol az egyenleget az online felületen magamtól látom, telefonálás és hosszas chates azonosítás helyett és hogy kikerüljem a folyamatos hivatalos levél írogatást egy előtörlesztés miatt húsz éven át.


anonim #2 Köszi, erre voltam kíváncsi!


anonim #3 Nem akarok fél órát a számolgatással eltölteni. Szerintem elvárható a 21. században hogy ne magamnak az alapján a táblázat alapján számolgassam. De kösz, hogy a kérdésre válaszoltál. :) Érdekes, hogy a DiákHiteles cég nem várta el a számolgatást, pedig ott kevesebb összegről is van szó. Na mindegy, ennyit arról, hogy valaki segítséget vár el és kioktatást kap cserébe. Elfelejtettem már, milyen itt Magyarországon egy percre.


anonim #5 Köszi!


anonim #6 Jajj de jó, mégegy kioktatás, remélem te is középkori szinten éled az életed, és soha semmilyen szolgáltatótól nem vársz semmit, akinek fizetsz, főleg, hogy a fenti válaszokból látszik, hogy más bankoknál már elérhető, amiről beszélek, és az OTP az egyik legjobban kereső az összes közül. :) Főleg ha húsz éve vagyok kásztömör. Örülök, hogy kiadhattad a haragod egy ilyen random kérdés alatt, remélem ettől most már jobban érzed magad az életeddel kapcsolatban. Vazze öregem...nem semmi, bocs hogy élek LOL.


anonim #7 Az ügyfélszolgálatost ma reggel kérdeztem és azt mondta, hogy nem tud ilyesmiről, hogy jönne ilyen fejlesztés, ezért gondoltam, akkor csak máshol várhatok ilyesmire. Bár a hitel törlesztése után egyébként se tervezek már az OTP-nél maradni, szóval...mindenesetre köszi a választ!

2022. nov. 22. 15:44
 9/11 anonim ***** válasza:
CIBnél és KHnál is meg tudod nézni, mennyi tartozás van még, ez szerintem alap lenne. Az előtörlesztés bankoknál úgy tudom, csak személyesen megy, gondolom más törvények vonatkoznak rá. De ez csak tipp.
2022. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7es vagyok. De elvileg januártól működni fog.
2022. nov. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!