Képernyőkép kérdése:

Ha egy bankba befizetek kétnaponta 200 000 Ft ot akkor ez egy idő után ezt jelenti valakinek?

Figyelt kérdés
2022. nov. 8. 09:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Ha a számlaegyenleged 10 millió fölé megy, akkor a NAV érdeklődhet. Az alatt nem foglalkoznak vele.
2022. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Évente tíz milliónál több ha átáramlik vagy egyszerre ha van rajta tíz millió fölött? Vagy hogy?
2022. nov. 8. 09:57
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha egyszerre van rajta 10 millió. Egy közös családi számlán, amire két fizetés érkezik simán átáramlik 10 millió évente és az még nem okozott gondot. Bár tegyük hozzá, hogy munkabér jogcímen megy rá utalás, nem készpénzbefizetések.
2022. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem az van hogy automatán jelenti a bank és a NAV papíron néz utána hogy egyezik e a bevallásban szereplő adatokkal?
2022. nov. 8. 11:30
 5/22 anonim ***** válasza:
Alapesetben nem jelentenek semmit, csak akkor, ha a pénzmosási törvény szerint gyanús a tranzakció.
2022. nov. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
#5: és szerinted ez nem gyanús?
2022. nov. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én azt hinném hogy kétnaponta 200000 Ft gyanús.
2022. nov. 8. 12:29
 8/22 A kérdező kommentje:

Bár jó kérdés hogy mekkora darabszámtol gyanús. Szerintem ha két hétig kétnaponta két százezret vagyis összesen 1,4 milliót fizetek be az még nem gyanús. De ez a magán véleményem.


De igazából nem is az a problémám az egésszel hogy ne tudnám igazolni, mert ez adózott jövedelem hanem tortúra hogy be kell járni a NAV hoz ha behívnak.


Bár annyiból tartok ettől az egésztől, lehet e abból gondom ha ez az adózott jövedelem egy része a múlt évben megkeresett de készpénzben tartott adózott jövedelem? Csak ugye most szabadulni kell a készpénztől és be kell fektetni már így is késő de még lehet ennél rosszabb is.


És ezért lenne egyszerűbb olyan formában beáramoltatni amit még nem jelent senki senkinek. Ha pedig mégis szemet szúr akkor nincs más választás mint bevinni Az adóbevallást Bár én azt hinném azt megnézni a nav hogy mennyit adóztam az elmúlt években És ha ez ennek egy aránylag csekély része ez akkor nem fog zaklatni pusztán azért mert ezt befizettem a saját számlámra.

2022. nov. 8. 12:37
 9/22 anonim ***** válasza:
De mi a bajod azzal ha gyanus vagy sem? Megkerdik honnan van, megmondod azt csa
2022. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
De hisz leírtam hogy mi a bajom vele
2022. nov. 8. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!