Mire jó a hitelkártya?

Figyelt kérdés
Tudom buta kérdés de nem értek hozzá. A hitelkártyán van egy hitelkeret pl 500e amit okosan el lehet költeni, nem elszórni hanem elkölteni. Teszem azt egy hónapba veszek kaját 30ezer forintért (csak példa), akkor a saját fizumból kell visszafizetnem rá a 30ezret de akkor minek a kártya? Egyszerűen a fizummal besétálok a boltba és megveszem, nem? Nem kell + kör hogy hova utaljak meg mennyit költsek. Ez akkor mire jó? Ráadásul sok sorozatban is láttam meg filmben hogy hitelkártyával fizetnek. Meg a jelenetek mikor “apuci bevonja a gyerek hitelkártyáját”. Bocsi tényleg nem értek ehez de én így látom. Jobb kézből átrakom a pénzem a balkezembe hogy azzal fizessek ahelyett hogy a jobb kezemmel adnám kapásból a pénzt… szerintem. Javíts ki ha tévedek

2022. aug. 24. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pl azért használok hitelkártyát, mert a vásárlások után 1-4%-ot visszakapok. Minden hónapban vissza van töltve, így teljesen kamatmentes. Kp-t nem veszek fel róla több okból sem. A visszatérítésekből évi pár ingyen tankolás kijön. Az éves össz költségem vele 4 ezer körül van, ennyi a kártyadíj, de a visszatérítések bőven fedezik ezt.
2022. aug. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha sokat vásárolsz kártyával, akkor a visszatérítések miatt megéri. Illetve néhány szálloda foglalásnál, autóbérlésnél meg kell adni hitelkártyát amit terhelhetnek probléma esetén.


Bankoknak pedig az éri meg, ha elfelejted időben törleszteni a tartozásod, túlköltekezel és kioszthatnak büntetőkamatot.

2022. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hibás tranzakciók vagy lopás esetén talán nem a te pénzed veszlik el ha bejelented.

A visszatérítés nekem 5000ft lehet max, nem tudom 1-es milyen kártyát használ ha a számlavezetés mellett még ingyen tankolás is kijön, mert akkor nagyon jófej bank lehet.

2022. aug. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az amerikai filmeket ne vedd alapnak, náluk az a cél, hogy minél nagyobb kimeríthető hitelcreditjük legyen. 😁 Az, hogy a gyerek költéseit tudják szabályozni meg önmagában jó dolog. Szerintem ez nálunk nincs annyira a kultúrában.

Itt van egy konzervatív öreg aki elmondja amerikai szemszögéből [link]

2022. aug. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 - erste max hitelkártyám van. Ha max ötezer lehetne a visszatérîtés, akkor nem nagyon érné meg használnom.
2022. aug. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!