Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mik a tapasztalatok a hitelkár...

Mik a tapasztalatok a hitelkártyával?

Figyelt kérdés
Megér hitelkártyát csinálni az interneten eléggé vegyes véleményeket olvastam róla Van aki azt mondja hogy milyen jó Van aki azt mondja hogy nagyon rossz nektek mi a személyes véleményetek?

2022. aug. 23. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet vele pénzt keresni? Lehet.

Sokat is? Nem, mondjuk kijön havi 1-2ezresre jó esetben.


Úgyhogy én nem foglalkozom vele. Akinek erre van kedve/ideje az csinálja. Én nem akarok ezen idegeskedni, hogy mennyi büntető kamatot kell majd fizetni, ha elfelejtem fizetni, amikor kell.

2022. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kevés olyan szituáció van amikor tényleg megérheti. Esetleg nagyobb kiadásoknál lehet szemmel látható a visszatérítés, de maximális visszatérítés összege eleve limitálva van, szóval nagy nyereségre nem kell számítani. Olyan esetben lehet még hasznos, ha a megtakarításaidat befektetve tartod és jön egy váratlan kiadás. Ilyenkor nem kell a kamatozó befektetéseidhez nyúlni, hanem hitelből tudod fizetni a kiadást amit majd a következő fizetésedből törlesztesz. Ezzel szemben ott vannak a mindenféle díjak amik a hitelkártyához kapcsolódnak, és a brutálisan magas kamatok, ha valamiért nem sikerül időben törleszteni. Mindent összevetve nagyon kevés olyan szituációt tudok elképzelni, mikor a hitelkártya birtokosa van a nyerő oldalon.
2022. aug. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:

Nekem személy szerint megéri.

Teljesen mindegy, hogy hitel- vagy normál kártyával fizetek a boltban. Ugyanúgy odatartom a terminálhoz és kapok egy százalékot.

Nem kell érte tennem semmit.

Úgy van megválasztva a fordulónap, hogy a fizetésem a törlesztési időszak közepére esik. Akkor átutalok annyit a kártyára annyit, amennyit az app szerint kell. És be van állítva egy időzítés, hogy a törlesztési időszak vége felé nézzem meg, hogy nem hibáztam-e.

Mondjuk, nekem a hitelkártya ingyen van a számlámhoz. Ingyen sms-t is kapok a költésekről. (A normál kártyám esetében pénzbe kerülne.) És tartalékom is van, ha valami okból nem tudnék törleszteni.

Mindent összevetve miért ne?

2022. aug. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a számlámhoz kaptam mikor a lakáshitelt felvettem. Gyakorlatilag kaptam egy rendszeres házifeladatot a banktól...


Az egyetlen pozitívuma az lehet, hogy ha ellopják vagy hibás tranzakció történik vele, akkor be tudod jelenteni a banknak és nem a saját pénzed veszted el. Illetve a bank intézkedik hogy kapja vissza... Valahogy... hiszen mégis csak az ő pénze. Ebben nem vagyok jártas, lehet baromságokat írtam de ezt hallottam már több helyről.


Amúgy lehúzás:

Épphogy visszajön a számlavezetés ára havonta, és maximum 5000 forint lehet, ez ám a biznisz!

Ha esetleg elüt a busz és 3 hétre kómába esel már cseszheted is a "visszanyert" pénzed.

Ha akarsz ilyet ajánlott mindent ezzel fizetni, hogy legyen rajta pénzmozgás bőven, és ésszel kell kezelni.

2022. aug. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

"Épphogy visszajön a számlavezetés ára havonta"

Milyen "számlavezetés ára"? A 0 ft? :-)

2022. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem 0 forint kb egy ezres csak a hitelkártya havonta. A folyószámla megint egy ezres.
2022. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!