Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártya díj befizetés...

Hitelkártya díj befizetés csúszása ?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy működik ez a kamat fel számítás a hitelkártyáknál?


Gondolkozom egyen.


Úgy értem, hogy mondjuk tegyük fel van 250-300 ezer forintos hitelkeretem, ebből mondjuk elköltök 100 ezer forintot, majd türelmi idő előtt befizetek mondjuk 70-80 ezret hónap közben . Mi van akkor, ha mondjuk azzal a maradék 20-30 ezer forinttal meg csúszik az ember 2-3 napot?


Mire megy a kamat, a tartozásra, vagy a teljes hitelkeretre?


Nem tervezek meg csúszni, de ki tudja, véletlen . Hátha valaki járt már így .


Köszönöm a válaszokat !!



2022. júl. 17. 10:09
 1/5 krwkco ***** válasza:
86%

Ha nem kerül a teljes tartozás kiegyenlítésre, akkor a vonatkozó időszakban a hitelkártya minden felvett kölcsönére kamatot kell fizetni.

Vagyis minden költésre, napi záróegyenleg alapján.

2022. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
72%
kiegészítés: KandH hitelkártya, de úgy gondolom, hogy a többinél is így van.
2022. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, az a leírt pl. Alapján, hogy jönne ki számokban? :D Csak, hogy jobban átlássam én ezt a Hitelkártya témát… rokonom jókat mondott róla, de at akarom rendesen látni a rossz oldalát is :).
2022. júl. 17. 12:27
 4/5 krwkco ***** válasza:

Egy példa:

Mondjuk júni 1-31-ig tart a periodusod.

Júni 4-én és júni 24-én vásároltál. És júli 10-én vissza fizetted az első vásárlást és a második vásárlás felét.

Akkor az első vásárlás után júni 4-től júli 10-ig fizetsz kamatot.

A második vásárlás fele után júni 24-től júli 10-ig.

A második vásárlás másik fele után júni 24-től júli 15-ig (a türelmi időszak végéig), és még addig, amig ez a tartozás további befizetéssel le nem nullázódik. A befizetést mindig a legkorábbi tartozás törlesztésének tekintik.

2022. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Áh, értem :D köszönöm szépen :)!!!
2022. júl. 17. 12:48

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!