Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kulfoldi valuta felhasznalasar...

Kulfoldi valuta felhasznalasara javaslatok kellenenek...?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hasonlo kerdeseket lattam mar az oldalon, viszont mostani (2022.jul 31.) allapot es vilaggazdasagi viszonyok tukreben erdekelne a velemenyetek, ti hogy tennetek a helyemben:

Kulfoldon fogok dolgozni (Nemeto.), es nemreg Magyarorszagon eladott lakasombol befolyo osszeg felhasznalasara szeretnem ha javaslatokat tennetek. A lakas aranak egy reszet EUR es USD keszpenzben kaptam meg. (A Forintos reszbol magyar allampapirba szeretnek fektetni, PMAP pl.). Viszont a kulfoldi keszpenzben levo valuta felhasznalasarol meg nem dontottem.

- mivel Nemetorszagban fogok dolgozni, Ti pl. helyeznetek el EUR-t lekotes gyanant nemetorszagi szamlan/kotveny stb celjabol?

- PEMAP-ba erdemes lenne-e Magyaro-on fektetni?

- az USD reszbol mit tegyek? Valtsam at HUF-ra es vegyek itthon allampapirt?

- kint Nemetorszagban valtsam at EUR-ra es kossem le/utaljam MAK-ba?

- sajnos keszpenzben nem lehet befizetni MAK-ba...

- tegyem virtualis bankkartyara/Revolut/Wise stb?

- mivel tobb millios osszegrol van szo mindket valuta eseteben, nem mindegy mire valtom/utalom/kotom le - a tranzakciok miatt sem ugyebar...

- vegyek Nemetorszagban autot belole?:-)


2022. júl. 30. 19:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg egy dolog: Meg donthetek, hogy a vevo a lakas aranak USD reszet adja oda USD-ben, vagy kerjem -e meg, hogy valtsa at HUF-ba..? szerintetek?
2022. júl. 30. 19:05
 2/11 anonim ***** válasza:

Az előző kérdésednél adtam egy linket, használd. [link]


Ha németbe mész melózni akkor úgyis kell nyitnod egy számlát németországban.

Tedd be ott számlára akár lekötés nélkül.


Nézd az árfolyamot:

USD 2020.07.30. 294,42

USD 2021.07.30. 300,34

USD 2022.07.29. 395,42


10.000,-usd-n kettő év alatt 1.010.000,-ft nyereség. Melyik állampapír hoz ennyit?

2022. júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez azonnal likvid, bármikor hozzáférsz és mivel konvertibilis, bármely pénznemre átváltható.

2011-ben volt olyan ajánlatom egy kivitelezőtől ahol csak a bekerülési összegért kiszállt volna egy vadonatúj, beköltözhető, kulcsrakész ingatlanból. De nem volt likvid tőkém így ugrott a biznisz.

2022. júl. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem váltanám az egészet forintra. A MÁK nagyobb kirendeltségein be lehet fizetni készpénzben forintot és eurót is, csak a kisebb irodákban nem lehet. Mindenképpen diverzifikáltan fektetném be a pénzt, különböző devizákban, különböző eszközökbe. Nem egy helyen tartanám az egész összeget. Vedd figyelembe, hogy Németországban valószínűleg nehezebben tudod a jogaidat érvényesíteni ha bármi gubanc van a pénzeddel kapcsolatban, hasonló a helyzet a Revoluttal, Wiseal és az egyéb külföldi szolgáltatókkal. Autóra csak annyit költenék amennyit feltétlenül szükséges.
2022. júl. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszonom Nektek!

2-es valaszolo: Az USD kapcsan - csekkoltam az arfolyamokat es valoban a trend pozitiv a hozamot illetoen, viszont Te akkor azt mondod, hogy be se tegyem sehova (meg EUR-ra valtva sem kint), csak tartsam szalmazsakban?

Az EUR-t nem valtom at, oke, viszem magammal Nemeto-ba, de az USD-t is vigyem oda es valtsam at EUR-ra inkabb vagy csak tartsam ugy USD -ben es majd meglatom mit csinaljak vele?

4-es valaszolo: koszi, nem is tudtam errol az opciorol, hogy kp-ben be lehet fizetni nagyobb kepviseleteken a MAK-ba.Kulonbozo devizak alatt azt erted, hogy pl. par illiot fektessek be PMAP-ba, valamennyit PEMAP-ba es mondjuk diszkont kincstarjegybe?

2022. júl. 31. 15:42
 6/11 anonim ***** válasza:

2 vagyok. Ne válts át semmit semmire. Tartsd abban a pénznemben amiben kaptad. Minden átváltásnál leveszi a bank a váltás árát.

A forintal nem tudom mitévő légy, nem akarlak hülyeségre rábeszélni.

Én devizákkal dolgozom nagyon rég óta. Azért ott sem mindig emelkedik az árfolyam. Amit adtam linket azon tudsz visszafelé menni, nézd át évekre visszamenőleg. A trend emelkedő de ekkora emelkedés mint idén történt, rég nem volt.

Én a svájci frankot figyelem álmélkodva, pár év alatt óriásit emelkedett és nemrég lehagyta az eurt. Én ebben gondolkodom de megvárom amíg stabilizálódik a helyzet.

2022. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

koszi 2-es! Mar arra is gondoltam, hogy a dollart beviszem a Vaci utcaba az arab valtokhoz, hogy valami kedvezmenyes arfolyamot kialkudjunk ;-)

tehat akkor te szalmazsakban tartanad a dollart kint Nemeto-ban is?

Arra gondolsz, hogy ki tudja hogy fog alakulni, es majd akkor ugyis vehetek belole - akart EUR-t kint?

(az EUR keszpenz-reszt, en sem tervezem atvaltani, max beteszem majd az uj szamlamra kint, de hogy fog-e kamatozni...)

2022. aug. 1. 12:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincs dollárom, csak eur van vésztartalékban, szlovák bankszámlán. Nem kamatozik de helyette az árfolyama nő a forinthoz képest. Mostanában gondolkodtam hogy átteszem ausztriába mert a menekülési útvonal arra vezet.

Szlovákban már nem nyitnak bankszámlát magánszemélynek de ausztriában van rá lehetőségem akár lakcím igazolással, ismerős által.

Szerintem a német bankszektorban is elhanyagolható mértékű kamatot adnak ha lekötöd, nem sok értelmét látom ennek. Inkább a stabilitás és az elértéktelenedő forinthoz képest értékállóság ami vonzóvá teszi ezeket a valutákat.

Arab pénzváltó sem dolgozik ingyen, leveszi a sápot és véletlenül kaphatsz érte játékpénzt.

Németben lesz bankszámlád, nyitsz azon egy dollár alszámlát és beteszed oda.

Minden váltáson buksz valamennyit, ne váltsd át ha nem létszükséglet vagy nem tör ki egy polgárháború az usa-ban (ennek elhanyagolható az esélye).

Van két fajta ország fizetőeszköze a birtokodban, mindkét ország gazdasága máskép teljesít, ehhez mérten változik az értéke is. Így ha neked mindkettő a birtokodban, diverzifikáltad a készpénz állományodat.

Biztos vagy te abban hogy megállsz a német munkaerőpiacnál?

Sok minden történhet és lehet hogy te nem is gondolod, csak németben derül ki hogy a tudásod vonzóvá tesz egy amerikai cég számára is pár éven belül.

Akkor nem lesz szükséged usd-ra az új kalandhoz mivel a birtokában vagy.

2022. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszonom :-)

Most Angliabol megyek at Nemetorszagba, de egyelore maradnek...ki tudja meddig. Akar az USA is hosszabb tavon meg lehetseges..

teljesen igazad van mindenben, egy dolog ami meg mindig kerdeses nekem: most az emult evek trendje (USD peldajan) nem garantalja, hogy ez folytatodik kesobb is, es ha a forint visszagyengul, akkor mar kevesbe eri meg valutaban tartani, es megiscsak az allampapir jo, az legalabb hoz (majd) valamicsket...

max. az is lehet, hogy az USD egy reszet valtsa at a vevo HUF-ba, es az USD tobbi fennmarado reszet elteszem kapeban...

2022. aug. 1. 13:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Én máskép látom a dolgok állását de ettől szép az élet, nem kell mindenről ugyanúgy gondolkodnunk. Te lehet hogy egy más szemszögből nézed a valutaárfolyamokat és az is lehet hogy neked van igazad.

Én csak azt látom hogy 1 usd 393,21 ft volt tegnap / 299,1 volt egy éve / 292,45 volt két éve kb ugyanezen napon.

Mondjuk úgy az elmúlt két évben stagnált és idén nagyot nőt.

A ft-ra kapsz kb 6% kamatot és a bevallott infláció 12% körül van. Tehát -6% veszítesz évente a pénzedből csak a hivatalos adatok alapján.

Én így látom és nem tartanám a megtakarításaimat forintban mert el inflálják.

Mint mondtam, nem akarlak rábeszélni semmire, én így látom és remélem tudtam segíteni egy más szemléletmóddal.

2022. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!