Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért tegyem félre a pénzem...

Miért tegyem félre a pénzem itthon ha semmit nem ér?

Figyelt kérdés

Idén már most 11,5% az infláicó és nyár van, a ksh szerint ami a valóságban inkább 16-17%. Teszem fel a kérdést honfitársaim minek tegyek félre itthon pénzt ha pl idén 1mFt-ot félreteszek az 4 év múlva alsóhangon is 30-40% ot inflálódik tehát kb 600-700eFt ot fog érni...


Idén döntöttem el hogy jövőre kimegyek dolgozni az egyik szakmámban külföldre mert hiába értéktelenedik az euró is valamennyit a forint mindig rosszabb lesz, és egyszerűen nem látom értelmét, hogy akár önerőre félretegyek ha házat akarok venni, 60-80mFt-ot meg nem fogok felvenni...


Akik házat terveznek a közeljövőben, ti hogy látjátok?



2022. júl. 4. 14:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtem gyűjteni, osszejott 2 év alatt 1 milla tartalék. Távolabbi célom egy hitelre lakásvásárlas lett volna.


A mostani helyzetben ez az álom kipukkadt, kulfoldben gondolkodom én is és közben szépen lapátolom át a spórolt pénzem devizaszámlára. Ha az inflációt nem is tudom így kivedeni, legalább a forintgyengules kivédésére jó.


Egyelőre győzködöm a páromat, hogy menjünk, de ő nem akar. Én pedig félek attól, hogy mi lesz még itt, főleg a veszelyhelyzeti önkényuralom miatt...

2022. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Félre tenni nem azért kell mert attól kőgazdag lesz az ember hanem azért, hogyha beüt a szar akkor ne kerüljön szorult helyzetbe. Ne kelljen menni kölcsön kérni és hitelt felvenni. El is verheted, élhetsz a mának a váratlan kiadásokat meg majd fizeted hitelből. Az, hogy az embernek van némi megtakarítása az arra jó, hogy nyugodtabban alszol éjjel. Ettől függetlenül ha te házat meg autót akarsz azt valószínűleg nem a havi 80-100 ezer ftos havi megtakarításból fogod megvenni jó eséllyel. (Most csak mondtam egy számot.) A pénzt forgatni kell, okosan befektetni stb. erre az átlagember nem gondol. Azaz elvárása ha van pár millió Ft megtakarítása akkor abból mindent meg akar venni. Sajnos a pénz csinálás nem abban merül ki, hogy napi nyolc órában dolgozunk. Mondom ezt én is alkalmazottként.
2022. júl. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Akkor ne 1 milliót tegyél félre, hanem csak 700 ezret. És akkor nem leszel veszteséges 4 év múlva.
2022. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!