Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért tegyem félre a pénzem...

Miért tegyem félre a pénzem itthon ha semmit nem ér?

Figyelt kérdés

Idén már most 11,5% az infláicó és nyár van, a ksh szerint ami a valóságban inkább 16-17%. Teszem fel a kérdést honfitársaim minek tegyek félre itthon pénzt ha pl idén 1mFt-ot félreteszek az 4 év múlva alsóhangon is 30-40% ot inflálódik tehát kb 600-700eFt ot fog érni...


Idén döntöttem el hogy jövőre kimegyek dolgozni az egyik szakmámban külföldre mert hiába értéktelenedik az euró is valamennyit a forint mindig rosszabb lesz, és egyszerűen nem látom értelmét, hogy akár önerőre félretegyek ha házat akarok venni, 60-80mFt-ot meg nem fogok felvenni...


Akik házat terveznek a közeljövőben, ti hogy látjátok?



2022. júl. 4. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz párom, akivel ketten összefogva esetleg tudunk valamit alkotni, akkor itt maradok a szüleimnél. Eredeti tervek szerint 5 év múlva ingatlant akartam volna venni, de jelenlegi ingatlan áremelkedések mellett elég valószínűtlennek tűnik.
2022. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha nem teszel félre pénzt, akkor nem lesz semmid. 0 ft.


Ha félreteszel 1 milliót és abból lesz az infláció miatt 700 ezer, akkor is lesz 700 ezred.


Egyébként meg ne a bankszámlán parkoltatva rohaszd és infláld a pénzedet évekig, hanem úgy tedd félre, hogy kamatozzon is valamit. Mindjárt kevesebb lesz az inflációs veszteséged. Nem értem sokan miért úgy rakosgatnak félre milliókat, tízmilliókat, hogy közben ott áll a bankszámlán. Igen nagy baromság, mert iszonyú nagy a kamatveszteség.

2022. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Rendben akkor mit javasolsz?


Múltkor olvastam utána a MÁP-nak hogy semmit nem ér, mert ha csőd van akkor bukod a pénzt stb, ha itthon dolgozom és nem az otp-nél tartom (amit amúgy sem akartam) akkor hol?

2022. júl. 4. 14:38
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

"Múltkor olvastam utána a MÁP-nak hogy semmit nem ér, mert ha csőd"


Ha államcsőd van, akkor a forintodat is hajigálhatod el az utcán, szóval ez az érvelés ilyen formán hülyeség.

2022. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Mo kicsi ország. Unió nem fogja hagyni, hogy csődbe jusson.


Amúgy meg ne tedd félre. De akkor ne sírj 4 év múlva, hogy semmid sincs.

2022. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Az unió nem fog beleszólni egy magyar csődbe. Kis csőd kis gond. De ez mennyiben érinti a kérdést?


Házban és lakásban egyre kevesebben gondolkodnak. Kezd reménytelenné válni a helyzet.

2022. júl. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

PMÁPba rakd, mert az inflációkövető.


Államcsőd meg nem lesz, mert az államadósság nagy része a lakossági befeketőké. Max elinflálja a forintot ahogy most is teszi...


szoval PMÁPba rakhatod a pénzt, nekem is ott van

2022. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon nagyon messze vagyunk egy allamvsodtol. Attol mert nagy az inflacio az nem jelenti hogy az allamnak rosszul megy. Most is durvan no a gazdasag a nagy fogyasztas miatt. A vartnal, elorejelzettnel jobban novekszik.


Meg Ukrajnaban sincs allamcsod pedig ott haboru van.


Es az unionak erdeke lenne megmenteni az orszagot. Ugyanis mi vagyunk akik az unio joletet megteremti mint olcso osszeszerelo uzem. Ha bedolne az orszag szerinted az jo lenne mondjuk a nemeteknek akik itt csinaljak az audijukat? Vagy itt is gigaprofitot termel az aldi?

2022. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez igaz. Az Eu-nak hiányoznánk, ha nem lennénk. Szerinted az államcsőd mennyiben befolyásolná az összeszerelő üzem jellegűnket? Vagy az aldi gigamegaprofitját, amit erről a szerencsétlen országról húz le, ahol a nemzeti hős mészáros termeli a gdp-t, a többi meg csak lopja, igaz?
2022. júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én jobban tartok attól hogy Orbán elveszi a megtakarításokat. És van egy másik varázsszó diverzifikáció. Az azt jelenti hogy ne abban gondolkozz hogy mi az az egy amibe be fektess hanem több olyanba ami vélhetően jó. Az esélye hogy mindel gond lesz, kicsi. Ha meg egyikkel se az csak jó.
2022. júl. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!