Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány éves korodban merült fel...

Hány éves korodban merült fel benned először a gondolat, hogy el kéne kezdeni pénzt félretenni és/vagy befektetni?

Figyelt kérdés
A kérdés csak arra irányul amikor először komolyabban elkezdtél foglalkozni a gondolattal, nem arra, hogy mikor volt lehetőséged rá. :)

2022. jún. 3. 02:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

16-17 éves koromtól kezdve már vásároltam a valamikori lakásomba a felszereléseket. Szőnyeg, egyebek. Kb. 10 év múlva lett lakásom, de ezeknek köszönhetően nem volt teljesen üres. Minden karácsonyra megleptem magam valamivel, amire szükségem volt -> hűtő, mosógép, tűzhely stb.

Amíg ezek meg nem lettek, addig Anyám főzött, és mosott rám (1-3 év).


Ennek a korai kezdésnek a mozgatórugója az apám alkoholizmusa volt. El akartam költözni mielőbb a szülői házból...

2022. jún. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egész gyerekkoromban az hallgattam, hogy minden bevétel 20%-t félre kell tenni. Így, amikor egyetem alatt fix lett a szüleimtől kapott zsebpénz (35 ezer forint + a kollégiumot állták + minden hétvégén hazajártam és kaptam a főtt ennivalót, amit vittem pár napra a koliba is), akkor ebből elkezdtem spórolni 7-10 ezer forintokat. Mikor elkezdtem dolgozni, akkor a szép kártyával egyszerre nyitottam egészség és nyugdíjpénztári számlát és azóta minden hónapban megy rá fix összeg. Illetve 20 évesen, mikor a tesóm egyetemre ment és panaszkodott, hogy nem elég a zsebpénz (neki kicsit gazdagabbak voltak a barátai), akkor a különbözetből nyitottam egy lakástakarékot.
2022. jún. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
10
2022. jún. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pénzügyileg tudatos vagyok, már amennyire egy laikus ember az tud lenni.

Az első komolyabb elgondolásom a pénzzel kapcsolatban az volt mikor 10 évesen befizettem a postán az iskolás ebéd csekkem a szülinapi pénzemből. Jól esett önállónak lenni és így gondoskodni magamról.

A pénz következő értékét az első diákmunkám alkalmával szereztem. 16 évesen 716 Ft-os nettó órabérből megvettem a bérletem és el is ment szinte a fizum.

Most dolgozok, így próbálok félre tenni. Egész jól megy a dolog :)

2022. jún. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Nagyjából 10 évesen. 18 éves koromra lett 1millióbFt-om (nem zsebpénz, dolgoztam érte!!), 25 éves koromra 10millió, így 30 évesen pedig vettem egy családi házat BP mellett. Bárki meg tudja csinálni, ha nekem is sikerült.
2022. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Félretenni 8 évesen, akkor vetettem perselyt. Befektetni már 16 körül, ami kimerült jól kamatozó bankbetétben. Azóta már fejlesztettem a pénzügyi tudásom, kultúrám.
2022. jún. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Igen, bárki félre tud tenni 5 év alatt tízmilliókat, jól mondja az 5-ös -.-
2022. jún. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

7-es, te is csak a kifogásokat keresed.


5-ös voltam.

2022. jún. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Én érettségi óta, akkor kezdtem el dolgozni, gyűjtögettem, mellette pedig én is ilyeneket vásároltam, pl.: Mikró, szőnyeg, polc, fiókos szekrény.
2022. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
95%
Lehet le leszek pontozva, de ez van :D Régen bennem volt a vágy, hogy a kis megtakarított zsebpénzemből majd veszek valami nagyot, de végül nem nagyon jutott el sehova, azt a százezret, ami volt nekem kp-ban szépen beraktam/berakattam a bankba, fiatal voltam, olyan 14 éves. A családunk jól él, semmi szükségem nem volt arra a pénzre, most is van nálam úgy 400k, viszont továbbra is költök amire szeretnék. Egyetem alatt tervezek majd jobban fókuszálni a jövőmre, a szüleimnek nem okoz semmilyen nehézséget a támogatásom, legyen szó kollégiumról, vagy akármiről. 18L
2022. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!