Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha évente 1,5 milliót tudok...

Ha évente 1,5 milliót tudok félretenni, akkor utolérhetem az inflációt?

Figyelt kérdés
Most van 10 millióm és itt olyan 18 millió egy lakás. (befektetési céllal venném)
2022. máj. 9. 20:12
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
37%
Én továbbra is a lakás mellett vagyok ugyanis lakni is kell valahol mindig. Viszont a konzervek és a cukor nem fog pénzt fialni. Persze hogyha nagy élelmiszerválság lesz akkor az éri meg jobban.
2022. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Nyilván ahhoz raktár is kéne stb. Szóval az irreális. De akkor a garázs is. Basszus, vegyek aranyat? Hol?
2022. máj. 9. 21:04
 13/36 anonim ***** válasza:
0%

Érdemes tartalékol annyit amennyit tudsz.

Nagyon magas az inflációs környezet és ettől jövőre várhatóan sokkal nagyobb lesz. Ha felgyorsul a pénz forgási sebessége is, akkor még rosszabb lesz.

3éve 3,5 millióért vásárolt autóm most ér 6 milliót.

Ennyire értéktelen a pénz.

2022. máj. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Akkor mégtöbbet tejel a PMÁP.
2022. máj. 9. 21:07
 15/36 anonim ***** válasza:
71%

"mert jövőre egy liter benzin lehet 1000 Forint is, aztán ilyen árakon luxus lesz az autó."


What? 1300+ egy doboz cigaretta és a 2019es ksh felmérés szerint a férfiak 27, a nők 22% a dohányzik. A felnőtt lakosság bő 45%-a. de a benzin, aminek több haszna van, mint a cigarettának.. drága ha 1000 ft-ba kerül?

2022. máj. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
80%

"drága ha 1000 ft-ba kerül?"


1. Biztos, hogy több kiadást jelent a családoknak ha többet kell fizetni az üzemanyagért.

2. Ha az üzemanyag drágul, akkor a szállítás is drágul, és ha drágul a szállítás akkor minden drágul, ami plusz tehert tesz a családokra.

2022. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha ertened hogy mi az inflacio latnad hogy semmi koze az ingatlnod arahoz. Az inflacio a vasarloi kosarban levo termekek aremelkedese, ezert is arstoppos az olaj a tej es a csirkefarhat. Az ingatlan nincs benne a kosarban. Ha te ingatlant akarsz venni akkor sajat magadnak kell inflaciot szamolj, az ingatlanok atlagos dragulasa lesz a te inflaciod...
2022. máj. 10. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
71%

Biztos le leszek pontozva, de én kb. ugyanakkora esélyét látom egy államcsődnek, mint annak, hogy Putyin bevonul az országba és lebombázza a lakásomat, amit a kis kuporgatott pénzemen megvettem.

Ami valóban értékálló és biztos befektetésnek tekinthető, az szerintem az arany, vagy esetleg bármilyen nyersanyag, de gondolom panelban, nem fogsz acélt felhalmozni tonna szám (most mondtam valamit).

Én szeretem megfordítani a kérdést. Igen. A MÁP+, vagy a PMÁP hoz 4,5-6,5%-ot, amit itt mindig lehurrognak, mert kevés, nem infláció követő és valójában soha nem is lesz az, mert a beismert infláció mértéke sosem lesz annyi, mint a valóságban. Nem érdek. Node kérdem én... mondjuk egy 10%-os valós infláció mellett melyik a jobb, amit tehetek? Hogy tartogatom a pénzemet a bankszámlámom és ténylegesen elkönyvelem az infláció okozta veszteségem egy az egyben, vagy ha olyan helyen tartom, ami reál hozamú nyereséget ugyan tény, hogy nem termel, de csökkenti a veszteségeimet? Szerintem lehet ezt így is kémlelni és ha valaki nem ért a részvények adás-vételéhez, nem kockázattűrő, akkor nincs túl sok lehetősége a mai világban sajnos.

2022. máj. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

18. nak annyiban igaza van, hogy eléggé beszűkül lehetőség szempontjából a kör azok számára kik nem tudják időről időre jó helyen jó időben megforgatni a pénzüket.


Amit én látok az inflációval kapcsolatban, hogy most elkezdődtek a kamat emelések. Na de az USA ezt úgy gondolja, hogy ebben a magas inflációban magas foglalkoztatottságot (alacsony munkanélküliséget) is szeretne és majd a kamat emelés ez mellet megteszi a hatását + valamilyen szinten megpróbálják kivonni a pénz mennyiséget a gazdaságból.


Szóval az emberek nagy % ban betöltik az üres állásokat. Ami azt jelenti, hogy a gazdaságnak bizonyos szinten pörögnie kell. Ha van termelés, kell, hogy legyen vásárlás is. Ha az emberek vásárolnak az áraknak törvényszerűen emelkedniük kell.

Hogy ebben a fel állásban csak stagfláció legyen (gazdaság lelassítása), ahhoz az kellene, hogy az emberek munkába járás mellett, csak is a "leg fontosabbra" költsenek. Na már most, ha ez így lenne, akkor sok szektorban az embereknek nem lenne munkájuk, hisz nem vennék a termékeiket, így nekik nyereség sem termelődne, az az fizetésük sem lenne. Másfelől, mikor látott itt már valaki olyat, hogy egy fogyasztói társadalomban, ahol a gazdaság is erre van felépítve az emberek eljárnak munkába és csak is kizárólag csak is a leg fontosabbra költenek.


A baj csak azt, hogy 2008 óta az ingatlanpiac bedőlése után bődületesen volt tolva pénz a gazdaságba. Ezt 2018 ban már szigorítani akarták mert amúgy egekben voltak bizonyos értelemben az árak. Na erre jött a COVID ahol megint csak telenyomták a gazdaságot értékeken nem alapuló pénzmennyiséggel. Most ezt próbálják ledolgozni (majd a történelemben utólag kiderül, hogy mekkora siekrrel).


Ezért nehéz megmondani, hogy a kis megtakarított pénzt hosszútávon, hol fogja megelőzni az inflációt és mikorra. Időszakosan vannak olyan lehetőségek, ahol több pénzt tudsz csinálni a pénzedből, de ehhez első sorban nagy tapasztalat és hozzáértés kell. Magyarán sokat kell foglalkoznod a pénzeddel, hogy legyen értéke.


Tuti tippet, amibe ha "ma belerakod a pénzed a jövőbe biztos befutó és csak nyerni fogsz rajta" nem nagyon van jelen pillanatban. El érkeztünk oda, hogy bármi megtörténhet.

2022. máj. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
76%
Aki a gyks kommentelőkkel vitatja meg, hogy a cukor, az arany vagy a garázs a jobb befektetés, annak nem kell az állampapírnál kockázatosabb befektetés.
2022. máj. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!