Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha évente 1,5 milliót tudok...

Ha évente 1,5 milliót tudok félretenni, akkor utolérhetem az inflációt?

Figyelt kérdés
Most van 10 millióm és itt olyan 18 millió egy lakás. (befektetési céllal venném)
2022. máj. 9. 20:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

A valós infláció jóval 10% felett van ha a te esetedet nézzük, mivel a hivatalos inflációban nincs benne az ingatlanok vagy az ingatlanokkal kapcsolatos kiadások növekedése.

Továbbá az ingatlan piacnak is van gazdasága. A 0-ás közeli jegybanki alapkamat kialakított egy buborékot az ingatlanpiacon. Én úgy gondolom, ha a jegybanki alapkamat a továbbiakban így fog növekedni akkor olyan 10%-nál fogsz tudni jobb áron is ingatlant befektetési céllal.


Ezt azért gondolom így mivel ha a jegybanki alapkamat nő, akkor lassul a gazdaság nincs annyi emberre szükség, és ha az emberek nem tudnak dolgozni akkor nem tudják fizetni a hiteljeiket, ezért el kell adni az ingatlanjukat. Ha sokan akarnak eladni, az túl kínálatot okoz az ingatlan piacon. Más felől ha magas a jegybanki alapkamat akkor nem vesznek fel hitelt sem annyian mivel magasabbak a törlesztő részletek.


Ami még fontos lehet, hogy nem biztos, hogy árban észre veszed majd a különbséget mivel magas az inflációs környet. Ezért hiába is fizetsz például többet ha a pénzed vásárlóértéke nem ér annyit.


Nehéz megjósolni a jövőt, ha viszont a jegybanki alapkamat tovább nő akkor várható lesz egy korrekció az ingatlanpiacon, ez,hogy most, hogy fog realizálódni a magas inflációs környezet miatt azt nem látom előre.

2022. máj. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Köszi 1es. Hitelt nem akarok fölvenni, mert most az állampapír tejel vmennyit. A cél a lakás, hogy ne kelljen aggódnom a nyugdíj miatt. Szűkösen, de kijönnék havi 130ból.
2022. máj. 9. 20:30
 3/36 anonim ***** válasza:
0%

Azért azért arra figyeljél, hogy diverzifikált a portfóliód. Mivel az állampapír is rejt kockázatot. Ha például államcsőd lesz vagy hiperinfláció akkor nem sokat fogsz érni az állampapíroddal.

Ugye az állampapír egy kötvény, te vagy a hitelező aki finanszírozza az államadóságot. Na már most hiába kapsz vissza névértéken többet ha az infláció miatt reál értéken a pénzed kevesebbet ér. Továbbá még ot ta veszély, hogy államcsőd vagy hiperinfláció is lehet, és ha ez megtörténik akkor az állam is azon lesz, hogy ő jól járjon.

2022. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Ok, de 10 milliót hogy diverzifikáljak? 3mat beraktam valutába, a maradék PMÁP. Tőzsdéhez nem értek, kriptóhoz sem. Szted lehetséges az államcsőd?
2022. máj. 9. 20:40
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félni a hiteltől sem.

Ha felveszel 8 millió hitelt akkor onnantól a hiteled tőkéje inflálódik. Miközben a lakás meg a hitel törlesztőjét is kitermeli.

2022. máj. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Max 3 milliót mernék felvenni. És fix kamatozásút. Esetleg vegyek garázst? Az megtartja a sz*ros értékét?
2022. máj. 9. 20:47
 7/36 anonim ***** válasza:
5%

Nem látom a jövőt, viszont magas az államadóság nagyon sok a hitel a rendszerben. Továbbá számomra úgy tűnik, hogy elérkeztünk egy nagyobb gazdasági ciklusnak végéhez.

Ha megnézed, hogy mit csinálnak a bankok vagy az államok akkor láthatod, hogy adósodnak el a lakosság felé kötvények formájában és vásárolják az aranyat.

Ezt csak úgy lehet eltüntetni szerintem ha újraindíták a rendszert arany alapon ami megadná az új rendszernek a bizalmát.

Az arany az nem valaki más adóssága nem úgy mint ez a fiat pénz amit használunk. A cél szerintem az, hogy teljesen elértéktelenítség a pénzt addig ameddig az értéktelen pénzzel kitudják fizetni az államadóságot, és bevezetik az új rendszert arany alapon.

Ez már sokszor lejátszott a történelemben.


Az, hogy mit csináljál az jó kérdés. Én személy szerint a vagyonom egy részét kívül helyezem ezen fiat pénzügyi rendszeren kívül.

Ezt úgy is el lehet, érni, hogy befektetési aranyat vásárolsz, vagy olyanba fektetsz amit nem lehet elinflálni.

2022. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Például garázs?
2022. máj. 9. 20:52
 9/36 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a garázs nem jó ötlet, mert jövőre egy liter benzin lehet 1000 Forint is, aztán ilyen árakon luxus lesz az autó.

Ami szerintem jó befektetés most az az élelmiszer.

Legyen akár az egy konzerv vagy néhány jószág.

Enni mindig kell, és az élelem az fontosabb mint egy garázs.

Ha csak cukrot veszel ami el áll már azon is nyerhetsz.

2022. máj. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
És utána eladom a cukrot? Panelban élek xd
2022. máj. 9. 21:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!