Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csinálja ezt az OTP?...

Miért csinálja ezt az OTP? Ilyen alpári, kisstílű ?

Figyelt kérdés

A sztori, röviden és tömörén:

Én február 27-én délelőtt bementem a fiókba értékpapírszámlát kötni.

Vártam a soromra fél órát, sorra kerültem, majd azt mondta az ügyintéző "lefagyott a rendszer jöjjek vissza másnap".

Visszamentem másnap.

Megkötöttük az értékpapírszámlát. Az ügyintéző hölgyike betett "prémium" ügyfélnek, mert azt mondta van annyi megtakarításom, lehetek az.

Március 1-én (másnap) látom, hogy levontak a számlámról -4000 forintot "hitelkamat" (??) - nincs semmi hitelem, a számlám soha - SOHA nem volt mínuszban.

A telefonos "prémium" ügyfélvonalukon ezt kapom: "Technikai okok miatt az ön elérhetősége pillanatnyilag nem kapcsolatható." - , majd szétkapcsol.


2022. márc. 7. 21:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Az történt, hogy én vasárnap, február 27-én ATM-ben befizettem 2 millió forintot. Ők ezt március 2-ig (!!!) nem könyvelték el, de már február 28-án reggel elérhetővé tették.

Tehát gyakorlatilag volt 2 millió forint a számlámon, de papírszerűen 2 napig nem.

Ezt én elköltöttem (értékpapírt vettem) február 28-án reggel, amit papírszerűen nem tudtam volna.

Ezért -2 millió hitelt könyveltek el, úgy hogy nem is volt hitelre jogosultságom.


Az ügyintéző hölgy csak pislogott, hogy ő ilyet nem látott, érti mi a baj, de nem tud mit csinálni...

2022. márc. 9. 22:04
 12/12 anonim ***** válasza:

Ehhez már számvitelben, könyvelési technikában, jogszabályokban egyaránt jártas olvtársnak a szavára érdemes csak figyelmet fordítani. Józan paraszti ésszel valóban azt gondolja az ember, hogy az rendben is lenne, hogy az ATM-be 7végén bespájzolt bankók feldolgozásához, kezeléséhez kell némi idő, amíg a bank fel tudja használni üzletszerűen.

Ugyanakkor márc. 2-án elkönyvelték, értéknapként tehát legalább márc 1-et beállíthattak volna visszamenőlegesen. Hogy ezt milyen jogszabály tiltaná , ha egyáltalán, ahhoz már szaktudás kell.


Így viszont nem csak sima ügyleti hitelkamatot számolt fel a bank, hanem kényszerhitel kamatot számla fedezetlenség okán, ami durván magas %.


Panaszlevélben kérdezz rá, hogy valóban mi tiltja a könyveléi napot megelőző értéknap használatát a tényleges befizetéshez igazodóan.

2022. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!