Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tanulhatnám meg a...

Hogyan tanulhatnám meg a befektetéseket?

Figyelt kérdés
Sajnos a mi családunkban senki sem foglakozik ilyesmivel, így a környezetemben nem tudom kitől megtanulni. Én pedig teljesen 0 tudással rendelkezem. Azt sem tudom, hogy lehet részvényt venni, vagy akár állampapírt, soha nem csináltam ilyesmit. Ilyen padló tudással hogyan és kitől lenne érdemes tanulnom? Hol, hogyan kezdjem el?
2022. febr. 19. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
internet, könyvek, tanfolyamok.
2022. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Konkrétabban? Tudsz valami jót ajánlani?
2022. febr. 19. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Internet leginkább.

Konkrét kérdésekkre ott találsz leggyorsabban választ: "hogyan lehet állampapírt venni".


Egy általános tudást tudsz szerezni a kiszamolo akadémia youtube videókból. Az kezdetnek elég jó.

https://www.youtube.com/channel/UCOlyuatBQNeFDb8u_4YxJ5A/pla..

De abban pl nincs benne, hogy konkrétan hogy vehetsz részvényt. :)

2022. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kapo1588 ***** válasza:
100%

www.kiszamolo.hu


Sok hasznos cikk van, érdemes kezdesnek olvasgatnod.

2022. febr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 A google kereső tanulmányozását. Nem, nincs egy olyan könyv, ami megmondja pontosan, hogy mit vegyél. Meg kell tanulnod neked elemezni az adott részvényt/eszközt/lehetőséget.. és mérlegelni az infóid alapján hogy érdemes e vagy sem a számodra.
2022. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az alapoktól kell megtanulnod mindent

írsz egy udvarias e-mailt a BCE/BME/ELTE pénzügy tanszékének és megérdeklődöd, milyen jegyzet/irodalom van a Befektetések tantárgyhoz (igen, ezt egyetemeken tanítják), esetleg milyen kiegészítő szakirodalmat tudnának javasolni

elbattyogsz a könyvesboltba vagy az egyetemi jegyzetboltba és megveszed, vagy ha nem bp-i vagy és úgy kényelmes megrendeled online

2022. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
"Nem, nincs egy olyan könyv, ami megmondja pontosan, hogy mit vegyél." Hol álmodtad, hogy ezt kérdeztem?
2022. febr. 20. 14:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!