Hogyan osztanátok el a befektetéseiteket?
Nem vagyok a pénzügyekben túl jártas, alapvető dolgokkal nagyjából képben vagyok, pár indokátort, alakzatot fel tudok ismerni a chartokon, de azért nem mondanám magam kellően edukáltnak. Emiatt adódik a kérdés, hogy hogyan osszam meg a portfólióm szerintetek?
Jelenleg havonta 500ezerért vásárolok állampapírt (MÁP+) és 50ezerért kriptovalutákat. Ez utóbbival néha trade-elgetek oda-vissza, néha bukom, néha nyerek, de összességében jól jövök ki. Ez megy 2018 óta.
A bankomnál prémium ügyfél vagyok, így folyamatosan tukmálják rám a személyi bankár szolgáltatásukat, hogy fektessek náluk valamilyen alapba.
Természetesen tudom, hogy nincs ingyen vacsora. Ha egy banknál fektetek be, akkor - főleg az aktívan kezelt alapoknál - vannak költségek. Viszont én nem tudok és nem is szeretnék ezzel foglalkozni, de ha ajánlanak nekem egy jó alapot, akkor abba szívesen betennék havi 100ezret (ki tudom gazdálkodni, idén növekedtek a bevételeim).
Szerintetek érdemes ilyen irányba diverzifikálódni, vagy csak vegyek részvényeket inkább saját belátásom szerint (Tesla, Amazon, Johnson & Johnson, stb.)? Esetleg hagyjam ezt a harmadik lábat és öntsek bele többet az állampapírba vagy a kriptoba?
A célom 15-20 éves távlatban egy korai "nyugdíjazás" 50 éves korom környékén, majd természetesen a befektetések folytatása vagy újra leosztása. De a lényeg, hogy szerencsére nincsenek rövidtávú célok, mint lakás, autó, vagy akármi.
Az állampapírból még semmi nem járt le 2018 óta, de ha le is jár, azt valószínűleg újra állampapírba teszem, ha addig nem romlanak a kondíciók, vagy az infláció nem száll el. A kriptohoz pláne nem nyúlok, főleg mert nincs is nagyon még finomhangolva az adózás sem, így semmit nem realizálok belőle, mindent a tárcámban hagyok, illetve váltón is hagyok bent, ha valamivel épp trade-elni akarok időszakosan.
Első, ha Warren Buffettel értesz egyet, akkor nem veszel egyáltalán kriptót. Szóval nem értelek teljesen.
Kérdező, keress fel egy független, nem értékesítésből jutalékot kapó pénzügyi tanácsadót. Szerintem ennyi pénznél már megéri erre áldozni. Vele beszéljétek át a lehetőségeket. A banki befektetésekben őszintén nem nagyon hiszek, jól leveszik a sápot és gyakran nem garantálnak hozamot sem, vagy infláció alattit, környékit, amivel nem vagy beljebb.
Most hirtelen ezt talaltam neked, itt olvasd el a “Magánszemélyek kriptovaluta értékesítésből vagy bányászatból származó jövedelme” bekezdest:
Tehát 550et fektetsz be havonta, de tudnál 650et is.
Én közgazdász vagyok, leírom, hogy ez esetben hogyan csinálnám.
MÁP+ és PMÁ papírt is vennék vegyesen. 200-200 ezerért.
Kriptovalutába havi 100-at, ennek fele menne BTC vagy ETH-ba, másik fele pedig új altcoinokba, amiket felfutás után átváltanék stable coinba.
Példa a BTT vagy a Safemoon. Előbbi 8x, utóbbi 10x pénzt hozott, már Bitcoinba vannak átváltva. BTT (Bittorrent) mondjuk lehet még növekedhet is. Hogy ezt tudd csinálni Binance és Trust Wallet szükséges.
A maradék 150et a következőképpen osztanám fel:
50et OTP nyugdíjpénztárba raknék
50et aranyba (vagy nem minden hónapba vennék érmeket, hanem ha összegyűl nagyobb összeg, mondjuk fél évente)
30 (árfolyam függő) : ebből minden hónapban vennék 100$ készpénzt.
20000 fennmaradt, ez mehet még MÁP+-ba.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!