Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 140 ezer a fizetésem,...

Ha 140 ezer a fizetésem, adnak hitelt egy 60 fős esküvőre?

Figyelt kérdés

2022. febr. 13. 10:03
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
85%
17es,de hát hello, senki nem várja el a vendéglátást, azért mennek el mert MEGHÍVOD őket.
2022. febr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
73%

"Mégis miért várjátok el egy pártól, aki akkor kezdi a közös életét, hogy totál ingyen vendégül lásson titeket?"


Én nem várom el senkitől. De akkor ne hívjon meg. Az esküvői meghívás szerintem tipikusan olyan mint egy ajándék: Nem kötelező adni, de ha úgy döntesz hogy adsz akkor ne várj semmit cserébe.

2022. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
17, szerintem azért lettél lepontozva, mert erősnek tűnik a többiek lespúrozása azért, mert nem dobtak össze nektek 4 mft-t. Nyilván nem tudjuk, hogy hány embert hivtatok meg, nekik milyen az anyagi helyzetük. De ha engem meghivnának egy túlárazott esküvőre, amire nekem sohasem telne (de illő lenne elmenni, hiszen mégiscsak egy esküvő), akkor sem kezdenék el arra gyűjteni, hogy megfelelő pénzt tudjak adni. Annyit adnék, mint egy normál esküvőre is, mert nem én választottam a rongyrázást.
2022. febr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
82%
#17 Mi sem adtunk sok tízezret a párom legjobb barátnőjének az esküvőjén, mert egyszerűen nem tehettük meg. Nem érzem magam spúrnak. Azért nem fogok eladósodni másnál, mert nekik esküvőjük van.. De nekik meg rosszul esett volna ha nem megyünk el.
2022. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
85%

17: az esküvő legnagyobb, fix tételei nem függnek a létszámtól. Egyik vendég sem tehet róla, hogy nektek 400 ezres ruha kellett fejenként meg félmillás fotó-videó, meg 300 ezres vőfély. (Hasamra ütöttem, az én esküvőm 7 éve volt.)


Arról nem is beszélve, hogy az ismerősi körünkben a legnagyobb hacacárét csapó párok max egy év után elváltak.


Annyit költsön az ember az esküvőre (is), amennyije van. Ne többet.

2022. febr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%

17-es vagyok ismét. Bocsi, de egy csomó embert meg KELLETT hívnunk, különben örihari van a családban. Nem volt túlárazva semmi, sokan voltunk. Ha mindenki ad annyit amennyit illik, akkor nincs semmi gond. Egyébként nyugi, nem haltunk bele, megvagyunk.

De például mikor visszahívott egy olyan pár aki összesen csak 15.000-et adott, nekem például nem volt pofám csak ennyit adni, mert láttam, hogy nekik is kb 25k/főre jöhetett ki. Ráadásul mikor meghívtak minket mondták is, hogy ők nem tudták, hogy ilyen drága egy esküvő, és kérdezték mi mennyit "kerestünk" rajta. Megmondtam, hogy mennyit buktunk, de nem akartam konfrontálódni, és megkérdezni, hogy ennek fényében nem érzitek-e gáznak, hogy csak ennyit adtak.

2022. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
74%

Te tipikus olyan embernek tűnsz aki azért szül gyereket mert akkor jöhet a babaváró, csok, adókedvezmény és plussz szabadság, ergo egy bevételi forrás.


Ha netalán úgy hozza az élet, hogy lesz még egy esküvőd szerintem árulj ebédjegyet, pezsgőkupont ami egy ingyen pezsgőre jogosít, utána minden ital fizetős és a közös képekért is kérj pénzt. Akinek nem tetszik az meg vigyen magának ételt, italt. A templomban se felejts el körbemenni az adománykosárral és jól jegyezd meg aki kevesebbet adott mint te adnál mert velük barátkozni se érdemes már.

2022. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
12%
27-es, köszönöm, végre valaki, aki megért. :) Szerinted is ez lenne a normális, ugye? Ment a felpontozás!
2022. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
84%

Csináltam neked egy online kalkulációt.


CIB bank ad neked kölcsön 12,29 % THM-el. 84 hónapra elosztva, ez 17466 Ft havonta. (Összesen 1467144 forintot fizetsz vissza.) Ilyen infláció mellett egyébként ez nem is rossz.

2022. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
78%
Keves 17-es! Tökéletesen egyetértek veled! Mindenki más hülye és te vagy a helikopter.
2022. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!