Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tartjátok a megtakarításot...

Hol tartjátok a megtakarításotokat?

Figyelt kérdés

Lakás önerőre gyűjtök, jelenleg MÁP+-ban van, minden hónap elején veszek. Itt az oldalon sok rosszat írnak az állampapírokról, hogy milyen gyenge a hozama. Mégis mi lenne akkor a jobb alternatíva?

Nekem fontos, hogy hozzáférjek a pénzemhez bármikor, és ebben szerintem a MÁP+ verhetetlen, hiszen bármikor kivehetem minimális (0.25%) levonással.


Azzal tisztában vagyok, hogy ha reálhozamot akarok, ahhoz kockázatot kell vállalni. Ebben az esetben most nekem elég lenne, ha a pénzem megtartaná az értékét. Valami tippek erre? Vagy maradjon a jelenlegi?



2022. febr. 7. 23:45
1 2
 11/20 anonim válasza:
Mi a baj azzal hogy én itthon tartom a pénzem?
2022. febr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
#11 semmi. Nekem volt itthon pár éve majd egymillió is. Persze aztán sikerült elb@szni az egészet
2022. febr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#10 köszi!

Az OTP-n keresztül nyitottam számlát. Lehet, azért mondták, hogy ott nem tudok hozzátenni?

2022. febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
OTP-n keresztül is tudsz hozzátenni!
2022. febr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

"Mi a baj azzal hogy én itthon tartom a pénzem?"


Azért van baj a fejekben. Mi a baj azzal hogy otthon tartod? Végülis semmi gond nincs vele. Csak évi 6%-ot buksz vagyis milliónként évi 60 ezret.

2022. febr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
#11: Az a baj vele, hogy értékét veszíti. Írd be az otthon tartott pénzed összegét a korábban már linkelt [link] oldalon, és a "Párnaciha" részben láthatod, hogy mennyit veszítesz azzal, ha otthon tartod a pénzed.
2022. febr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Nem egészen értem a leírások alapján sem.

Most ha veszek 5 éves PMÁP-t mondjuk egy millióért, akkor annak évente fogom kapni a kamatait? De ugyanakkor ezek a kamatok már jövő évben megintcsak kamatozni fognak ha jól értem tehát már 2. Évben több lesz a kamathozam?


Valamint hogy lehet folyamatosan venni PMÁP-t? Ha veszek 5 évre akkor 1 évig (365 napig) fixen bent kell lennie hogy kamatozzom akkor ha én minden hónapban veszek akkor (1 év múlva) 30 naponként minden vett mennyiség után kapok kamatot kvázi?

2022. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%

Bármikor vehetsz, bármikor eladhatod. Ha eladod 3 hónap után, akkor is megkapod részarányosan a 3 hónapra járó kamatot. Minden bent töltött perccel kapsz kamatot, akkor adod/veszed, amikor akarod.


A jóváírt kamat nem fektetődik be újra a PMÁP esetében, azt manuálisan kell megtenned (egyszerűen veszel rajta újabb PMÁP papírokat). A MÁP+-nál ez automatizálva van.

2022. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
50%

Értem köszi!

Már csak azt nem látom át hogy akkor hogyan érdemes venni a PMÁP-ot hogy maximalizáljam a kamatot.

Mert ha nem automatikusan vesz akkor, hogyan lehet hogy konkurenciája a MÁP+nak, hiszen az folyamatosan egyre többet hoz.


PMÁP-nál akkor igazából nem is 5 éves papírról beszélünk, hanem 1 évesről?

Évente gyakorlatilag újra kell venni minimum, hogy teljesüljön a kamatos kamat?


Ha nem forgatom vissza a kamatot minden évben a PMÁP-ot, akkor a MÁP+ mindenképp előnyösebb? (Majd ki is szeretném matekozni csak jelenleg utazom)

2022. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19 Több szempontból érdemes vizsgálni az utolsó kérdésed. Egyrészt azzal, hogy a kamat nem forgatódik vissza automatikusan, évente hozzájutsz egy összeghez mindenféle kamatfelár nélkül, míg ugye a MÁP+-t ha megbontod, akkor büntető kamatot fizetsz. Az az összeg lehet, hogy pont kelleni is fog valamire akkor, de ha nem, akkor adott a lehetőség, hogy visszaforgasd. És lehet, hogy 1 év múlva lesz valami még jobb lehetőség, és már nem is PMÁP-ba teszed.
2022. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!