Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miben tartjátok a "mozgó"...

Miben tartjátok a "mozgó" megtakarításotokat? Ami arra van, hogy bármikor hozzányúlhassatok ha kell.

Figyelt kérdés

És mekkora ez az összeg?

Mekkora kell erre szerintetek?



2021. máj. 10. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Allampapirban tartom, kb. 15 millio van most erre a celra.
2021. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem egyre gondolunk. Én olyanra gondoltam, amihez bármikor hozzárakunk ha van mit, meg amihez bármikor hozzá tudunk nyúlni. Akár fél óra múlva is. De maximum pár nap. Mondjuk ha elromlik valami, vagy új hűtő vagy valami ilyesmi kell.
2021. máj. 10. 12:46
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Nálam a következő szintek vannak az azonnal hozzáférhetőtől a tartós megtakarításig:

- Folyószámla

- Megtakarítási számla, ahonnan 1 klikk a netbankban átvezetni. Ma már nincs észrevehető hozama.

- MÁP+ államkincstárnál, ahonnan 0.25%-ot bukok, ha azonnal eladom, és onnan már ingyen tudom utalmi folyószámlára, ha kell.

- PMÁP, PEMÁP államkincstárnál, ezekhez csak nagyon végszükségben nyúlnék hozzá, mert 2, illetve 1% bukta, plusz PEMÁP-ot váltani is kellene.

- Értékpapír számla, ezen részvények, ETF-ek vannak főleg, így ehhez nem nyúlok, hosszútávra vannak. Átmenetileg ezen a számlán is előfordul MÁP+, későbbi részvény vásárlásokhoz.

2021. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
#2 erre irtam, hogy allampapirban tartom, barmikor visszavalthato.
2021. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem malacpersely számlán van, 3-400 ezer forint. Havi 150et rakok rá, ha nem költjük el, akkor negyedévente megy MÁP+ba.
2021. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
300k van nyereménybetétkönyvben
2021. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Ami “mozgó” megtakarítás azt semmibe nem fektetem be, simán készpénzben tartom. Egy évi költségemre elég fedezetet tartok euroban (10ezer) és kb egyhavit svájci frankban (1000).
2021. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ami a napi kiadásokhoz és tervezhető "váratlan" kiadásokhoz kell simán a folyószámlát van, részben lekötve. Nincs valós kamat, ezért két kattintással fel lehet törni, ellenben, ha illetéktelen kezekbe kerül a bankkártya, akkor nem költhető el a lekötött rész. A többi állampapírban van, az is 1-2 nap alatt feltölthető, csak nagyobb a veszteség.
2021. máj. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Otthon van egy be épített széfem és abban van 650.000 ft.

Ehhez bármikor hozzá tudok nyúlni.

2021. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!