Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit lehet tenni, ha nem tudom...

Mit lehet tenni, ha nem tudom fizetni a hiteleimet, lakbéremet?

Figyelt kérdés

A számlám a héten már nem engedélyezett mínuszba érkezett. Jövő héten a fizetésem ezt még kisebb pluszba viszi, de 2 hitelre és március elején a lakbérre már nem lesz pénzem.

A bankot kértem, hogy engedélyezzenek nagyobb folyószámlahitelt, hétfőn-kedden válaszolnak, de 90%, hogy nemet mondanak. Hitelt nem kapok sehol, rokonok, barátok nem tudnak segíteni. A munkahelyemen kértem előleget, de szigorú feltételekhez van kötve (súlyos betegség stb.).

Azzal a folyószámlahitellel kihúztam volna addig, amíg 2-3 hónap alatt egyenesbe jövök, így viszont 2-3 hét múlva bedől minden. Mehetek a híd alá vagy van ilyenkor még bármi lehetőség?


2022. febr. 5. 13:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Autot el kell adni es kifizetni a 6 db szemelyi kolcsont...
2022. febr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi lesz 2-3 hónap múlva?


Azt lehet tenni, hogy eladod az autót és kifizeted a hiteleidet.

2022. febr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy olyan helyzetban, hogy új autód legyen. Eladod, veszel egy használt öregebbet, a hiteleket meg kifizeted.
2022. febr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

2-3 hónap múlva az lenne, hogy fizetem tovább a hiteleket, mint eddig. 3 év múlva lejárnak.

Az autóból teljesen kifizetni úgyse tudnám őket, az autó 15 milliót ér, a hitelek meg összesen 30 millió, szóval egyből megszabadulni úgyse tudnék tőlük, se ez nem is volt terv.

2022. febr. 5. 15:31
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Add el az autót, ha ilyen nagy értékű, vegyél egy 10 éveset amivel tudsz járni, és attól függően milyen kamata van a hiteleidnek törlessz elő a maradékból vagy tegyél félre 1 évet a törlesztőkre a többit pedig fektesd be.
2022. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 kapo1588 ***** válasza:
100%
Autót elad és olcsóbbat veszel. Vagy leveszed az összes pénzt a számláról és két hónapig remenykedsz hogy nem mondják fel. Mennyi a törlesztő összege havonta? Egyet ne csinálj, ne játsz!
2022. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg ez lesz (csak eléggé kár egy áthidalás miatt áron alul elkótyavetyélni). Igazából még mindig reménykedem, hogy megment a bank, bár olyan sok esélye nincs. Tudom, hogy magamnak köszönhetem.

3000 euró a havi törlesztő összesen (külföldön dolgozom). 2 hitel a saját bankomtól van, 4 meg egyéb hitelintézettől, tulképp uzsorások, olyasmi mint a Provident lehet. Hát igen, játszani azt nem szabad - mindig egy icipicivel több pénz kellett volna és ebben láttam a lehetőséget (nem piros vagy fekete, érdekes módon ilyesfajta szerencsejátékot sose játszanék, hanem póker, és értek is hozzá, csak mindig túl magas téten játszottam a fent lévő pénzhez képest, és előbb-utóbb ugye megöl a variancia - de ebben sajnos sosem voltam fegyelmezett). Muszá lesz. Még két nap ultrastressz, hogy mit mond a bank, aztán lehet, hogy megy az autó.

2022. febr. 5. 18:02
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami vicc, hogy hat hiteled van, egy vagyont törlesztesz fixen havonta és 15 millás kocsi a “létszükséglet”?
2022. febr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a 15 millás kocsi a létszükséglet, hanem maga egy kocsi. Ezt másfél éve vettem, a törlesztőket pedig eddig simán fizettem. Ez a helyzet is csak átmeneti, csak sajnos bedőlhet, mielőtt jó lesz. Meglátom…
2022. febr. 6. 00:19
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha most ad hitelt a bank, akkor ugyanúgy fogsz csinálni mindent, nem 2-3 hanem 5-6 hónap múlva fogsz ugyanitt tartani. Ja nem, meg nagyobb slamasztikában leszel.
2022. febr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!