Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 7% körül van a személyi...

Ha 7% körül van a személyi kölcsön kamata, akkor az tulajdonképpen ingyen hitel?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy jelenleg az inflációt 7% körülire teszik. Ha ez a következő években is legalább ennyi marad, akkor gyakorlatilag ha most felveszek pár évre fix törlesztőjű személyi kölcsönt (kalkulatorok alapján 7-8% közötti kamattal lehet most felvenni),akkor lényegében ugyanannyit fogok visszafizetni, mint amit felvettem.

Magyarul a kamat összegét éppen elviszi az infláció.

Jól gondolom ezt, vagy kihagyok valamit a számításból?



2022. febr. 3. 18:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha ebből egyenletet kellene csinálni, te meg a bank egy oldalon lennétek, és az infláció a másikon. Az elértéktelenedő pénzedből adsz ki 7% többletet. Befelé máshol jön a lóvé. De még ha a te mentalitásoddal nézünk rá, akkor is csak ugyanaz a szitu, mint amikor az akciós cuccokra rárepülő asszonyság azt kezdi érezni, hogy ha sokat vásárolna, meggazdagodna belőle.
2022. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A hitelező védeni szeretné a pénzét az infláció ellen, és ezen kívül profitot is szeretne elérni. Ha 7-8%-os fix kamatra ad hitelt, valószínű hogy ennél alacsonyabb inflációra spekulál a futamidő alatt.


Reálértéken lehet hogy annyit fogsz visszafizetni mint amennyit felvettél, azaz a futamidő végére a termék annyiba fog kerülni, mint amennyit te kamatostul fizettél érte. De mit nyertél vele? Olcsóbban jutottál volna hozzá, ha az elején egyben kifizeted. Pusztán kényelmi okból tehát nem sok értelme van.


Hitelből akkor érdemes vásárolni,

- ha mindenképpen szükséged van a termékre, de jelenleg nincs rá pénzed (nem biztos hogy mindig érdemes megvárni még összegyűlik a zsé, mert közben csak értéktelenedik),

- vagy lenne rá pénzed, de azt kedvezőbb kamattal/hozammal tudod befektetni mint a hitel kamata.


Azzal hogy felveszed a hitelt a hitelező pénzét véded az infláció ellen, a sajátodat nem.

2022. febr. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#12: Azt nyertem vele, hogy nem nullázom ki magamat, marad bőven félretett pénzem, és van (várhatóan lesz is a végzettségem miatt) olyan fizetésem, amiből a havi részleteket könnyedén tudom fizetni.

Emiatt gondoltam, hogy ha összességében nem, vagy csak alig kerül így többe a dolog, akkor ezt a megoldás választanám.

Egyébként a felét kifizetném egyben, a másik fele (1.5M) menne részletekben.

2022. febr. 5. 11:08
 14/16 A kérdező kommentje:

Én azt gondolom, hogy maga a termék várható értéktelenedése a döntésben nem tényező, hiszen az teljesen független attól, hogy egyben vagy részletekben fizetem.


Nyilván értem, ha pár százalékot csökken majd az infláció, akkor valamivel többet fogok visszafizetni. De az nem számottevő, ha azt nézem, hogy mekkora könnyebbséget jelent a részletfizetés.


A fizetésem az eddigi tapasztalatok alapján legalább az inflációt követni fogja.

2022. febr. 5. 11:20
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen le kéne nullázni magad ahhoz hogy egyben kifizesd, akkor lehet úgy tekinteni hogy nincs rá elég pénzed. Nyilván nem árt valamennyit tartalékolni váratlan kiadásokra. Ha valóban szükséged van a dologra, akkor ilyen esetben lehet létjogosultsága a hitelnek. Ellenben ha lazán kifizetheted egyben, akkor nincs értelme hitelre venni.
2022. febr. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ténylegesen akkor van értelme hitelt felvenned, ha a profitodat növeled vele, tehát olyasmibe fekteted, amivel kitermeled a költségeivel együtt bőségesen. Gyakorlatilag amikor fillérekért azonnaliságot vásárolsz egy nagyon jövedelmezőnek ígérkező vállalkozói döntésre.
2022. febr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!