Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki elmagyarázná nekem...

Valaki elmagyarázná nekem hogyan kell házat vásárolni?

Figyelt kérdés
Mindent sz@rt tanítanak az iskolában csak ezt nem. Nem tudom hogy hogy mi az a banki kölcsön, hogy hogy működik ez az egész. Tehát bemész a bankba és kérsz kölcsön pénzt, kiadnak egy nagy összeget amit te rendre dupláján visszafizetsz? Mit jelent azt hogy önerő és mért szükséges ház vásárlásakor? Valaki elmagyarázná részletesen hogyan lehet házat vásárolni? Hogy induljak így neki a nagybetűs életnek ha ennyit sem tudok?

2022. jan. 30. 02:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Azért nem az nem az iskola dolga, hogy megtanítson az életre, hisz biztos vannak szüleid.

De leírom, hogy nekünk hogy zajlott. Kiemelem, hogy ez NEKEM zajlott így, van más út is (pl. egyedüli örökös vagy és nagy vagyont kapsz melynek köszönhetően nincs szükség hitelre).

Elkezdtem dolgozni, hogy legyen alapom (önerőm). Ez a megvenni kívánt lakás 20%-a kell, hogy legyen minimum hitel esetén. Tehát ha kinéztél egy házat/lakást 20 millióért ez 4 millió önerőt jelent.

Megvan a kinézett lakás/ház, felhívod vagy a közvetítőt vagy a tulajt (attól függ ugye ki hirdeti vagy hol keresel). Ha közvetítővel nézel lakást a vételárból x % neki megy!

Megvan a kinézett lakás/ház. Ha nincs meg a kívánt mennyiségű pénz irány a bank.

Ott elfogják mondani, hogy a hitelhez milyen papírok kellenek és miknek kell megfelelni. Pl. Határozatlan idejű munkaszerződés, minimum x nettó fizetés, munkáltatói igazolás stb.

Majd jön a sok papír beszerzése. Munkahelyen bér és munkaügy az igazoláshoz, közjegyzőhöz járkálás stb.

Ügyes vagy, kb egy hónap átfutási idővel meg is van a hitel amit a számládra utalnak ki (feltéve, ha a bank megadta).

Mehetsz megvenni a lakást/házat. Közjegyző, ügyvéd stb.

A tulajdoni lappal és az adás-vételi szerződéssel el kell menned ügyet intézni. Lakcímre bejelentkezni, Földhivatal, közművek átírása, szolgáltatások kiválasztása (riasztó, tv és internet, biztosítás stb).

Fontos, hogyha hitelt veszel fel a lakásra akkor a bank is ott lesz, mint "Tulajdonos". Amint vissza fizetted a hitelt ismét be kell menni a Fh-ba, a végtörlesztésről a papírt bemutatni és kb 1 hónap múlva hivatalosan is lekerül a bank a tulajdoni lapról.



Elnézést, ha valamit kihagytam vagy rosszul írtam. Nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek vagy rosszul tudok valamit. Remélem tudtam segíteni.

2022. jan. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon dióhéjban úgy valahogy, ahogy az első hozzászóló leírta.


Viszont pontosítanék, attól függetlenül, hogy idézőjelbe tetted a "tulajdonos" szót a következő mondatban:

"Fontos, hogyha hitelt veszel fel a lakásra akkor a bank is ott lesz, mint "Tulajdonos""


Nem, mint tulajdonos, hanem mint jelzálogjogosult. Banki hitel esetén az ingatlanra jelzálogjogot jegyeztet be a bank a hitel fedezetének biztosítására. Ez által biztosítja azt, hogy egy nem fizetés esetén követelését az ingatlanból kielégíthesse. A jelzálogjog által a követelése pedig nem évül el "soha".

Ha a hitelt teljesen kifizeted, akkor a bank a jelzálogjogot törölteti az ingatlanról.

Ha nem fizeted ki, a szerződést bontja és elindítja a végrehajtási eljárást a hitelfelvevő ellen. Ilyenkor jön képbe az ingatlan, mert ha semmi másból nem térül meg a bank követelése, akkor kérheti azt, hogy a jelzálogjoggal biztosított ingatlant árverezzék el, hogy abból a követelése megtérüljön. Ha teljesen megtérül belőle a hitel, akkor nem lesz hiteled, de ingatlanod sem. Ha nem térül meg teljesen, akkor nem lesz ingatlanod, de hiteltartozásod még igen.


Szóval óvatosan a hitelekkel!

2022. jan. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Manapság csak kevesen engedhetik meg maguknak, hogy a megvásárlására szánt ingatlant készpénzben kifizessék, ezért kölcsönre van szükségük. Ha a család nem tud kölcsönözni, akkor a bankok kölcsönzik a hiányzó összeget, amit hitelnek neveznek. A bank a hitelező - mert a bank adja a kölcsönt, hiteligénylő az aki a hitelt felveszi. A hitelnek is van ára amit kamatnak hívnak. A hitelosszeg igénylésekor ezt az összeget is beleszámolja a bank a havi törlesztőbe. Az önerő az a tőke, amit sikerült összespórolni. Az önerő megléte is az egyén, a hiteligenylő bonitásának a bizonyítéka. A bankok általában 20-30 % önerőt állapítanak meg. Minél több önerővel rendelkezik a hiteligénylő annál kevesebb hitelt kell felvennie. Az előzetes hitelelbiralasnál a bankok felmérik, hogy “mennyi” házat engedhet meg magának a hiteligénylő. Mennyi a vételár, mennyi az önerő, mennyi a havi bevétel, milyen rizikós az ha a hitel bedől és nem lesz torlesztve.

Amíg egy hitel nincs végtorlesztve addig a hitelező intézményé az ingatlan. Nagyon be kell tartani a hitelező fizetési feltételeit, máskülönben elárverezhetik az ingatlant.

2022. jan. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
#2 köszönöm szépen a pontosítást =) Nem értek a banki részéhez, ezért írtam "" jelben a tulajdonost. Mostmár ezt is tudom :D
2022. jan. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

"Azért nem az nem az iskola dolga, hogy megtanítson az életre, hisz biztos vannak szüleid."


De, ez pont az iskola dolga lenne. Mondjuk, hogy legalább a sz.ros adórendszer alapjait megtanítsa, vagy pl. ilyen alap dolgokat legalább felületesen bemutatni, aminek a való életben sokkal nagyobb hasznát venné mindenki, mint annak, ha megtanulod a rovarok bélrendszerének működését, vagy a lezárt elektronhéjú atomok, molekulák között kialakuló van der Waals-féle kötést.


Csak hát amíg a szerencsétlen proli is úgy fogja fel, hogy ez tényleg nem az iskola dolga, addig ne csodálkozzon senki, hogy azt nyomnak le az emberek torkán, amit akarnak, mert mindent megmagyarázunk magunknak, hogy ez miért jó. Sztem nyugodtan lehetne követelni, ha már akarata ellenére tanköteles valaki, hogy márpedig a való életre készítsen fel az oktatás, ne idétlen baromságokat tanítson, aminek nulla forint haszna lesz a való életben, ellenben egy csekket nem fog tudni a postán befizetni, vagy azt se tudja mennyi adót vonnak le a fizetéséből, vagy hogyan érdemes gazdálkodni a pénzzel stb.

2022. jan. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

#6 az ilyen paprikajancsik miatt viszont bármit le lehet nyomni az emberek torkán, mert mindent megmagyaráznak, hogy miért jó nekünk. Két nyomorult meg szintén lepontoz, és akkor csodálkozunk, hogy egy ilyen csődtömeg nyomorult társadalom vagyunk tele idétlen bólogató kutyákkal.


"Az folyamatosan változik, hogy mennyit vonnak le a fizetésből, meg az adórendszer is."


Talán ezért kellene legalább alapjaiban elmagyarázni, hogy mi a lényege az adórendszernek te bohóc 🤡 Ha az alapok megvannak, akkor érteni fogja, ha változik valami.



"Az iskola dolga az lenne, hogy olyan embereket neveljen ki, akik utána tudnak ennek nézni önállóan."


De nem ilyeneket nevel ki te okostojás. 🤡 Egy normális informatika oktatás nincs, mirőp beszélsz? Annyiból áll az infó óra, hogy milyen giccses wordArtokat tudsz szövegszerkesztőbe betenni és stb. Meg eleve nem logikára és gondolkodásra épül az egész oktatás, hanem a sok felelseges sz.r bemagolására, rengeteg totál felesleges lexikális anyag megjegyzésére, ami valóban egy fél perces google keresés lenne egyébként.


"Nekem se tanították mégis tudom."


Örülünk neki, hogy ennyit legalább el tudtál érni, ha már a társadalom számára semmi építőt nem csinálsz, nem állsz ki valami olyan ügyért, ami mindennyiunk érdeke, csak bólogatsz, mint a jó kutya, azzal a két bohóccal együtt aki lepontozott (vagyis csak egy, mert a másik gondolom te vagy) 🤡


Én mindig is röhögtem az ilyen papagájokat, akik ha valamiről köztudott hogy sz.r, és már szakértők is mondják évek óta, ők nem felszólalnak ellene, hanem bólogatnak, és megmagyarázzák, hogy ez márpedig miért jó nekünk, de olyan irracionális értelmetlen "érvekkel" teszik, hogy füstöl. Ilyenekkel, hogy : "nekem se tanították még is tudom".


Élő példa vagy rá, hogy még érvelést se tanultál rendesen, mert ez az egyik legalapvetőbb hiba, ami létezik, ez nem érv.


A másik meg, hogy meg lehet nézni a nyugat-európai oktatást, de főleg a skandináv országok oktatását, ott gyakorlatiasabb, életre nevelő oktatás van, és roppant érdekes módon ott egészségesebb gyerekek is kerülnek ki a társadalomba, nem ilyen bólogató macskajancsik. 🤡


Jöhetnek a lepontozások bólogató jánosok.

2022. jan. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Azon ritka emberek egyike vagy 5-ös válaszoló, aki valóban használja a fejét.

Nagyon, de nagyon kevés az ilyen ember, hiába van mérnöki, matematikus, orvosi, stb. diplomája.


Az iskola dolga lenne a fiatalokat felkészítenie az életre, hiszen majd azok a fiatalok, szülők, szavazók, munkavállalók is lesznek.


Jó lenne, ha lenne valóban hasznos, életre felkészítő tárgyak (online is) mint,


- lelki alapozás és szokások, azaz megfelelő lelki és fizikai (alkalmas) állapotba hozás,

- politika ismeret és érdekérvényesítés tantárgy (nem lenne ennyi politikailag analfabéta ember, akit pár hangzatos ígérettel, demagógiával meglehet venni),

- értékelemzés (ez segítené a jobb döntéshozatalt, illetve, hogy valóban értékvezérelt életet éljen az ember),

- logikus életvezetés (logikus gondolkodás, tervezés, életvitel),

- intelligencia fejlesztés (De Bono, mind mapping, stb.),

- kérdezés tudománya (nem tudnak az emberek kérdezni, pedig ez az értelem legalapvetőbb művelete, de nem tanították meg őket az iskolában, mert akkor kiderülne, hogy a tanárok, oktatási szakemberek alkalmatlanok, ahogy a parlamenti elit is, stb.),

- tanulásmódszertan (intelligencia tárgyak, Pólya módszer, stb.),

- kutatásmódszertan,

- tudományos gondolkodás,

- minőségbiztosítás és optimalizálás, vagyis mindig mindenben a lehető legjobb állapotra való törekvés (időgazdálkodás, járás, kommunikáció, stb.),

- retorika, az igényesebb kifejezőkészség fejlesztéséért,

- közgazdaságtani és pénzügyi ismeretek (bankszámlanyitás, adózás, támogatások, hitelezés, megtakarítás, piac működése, adósságkezelés, stb.),

- dietetika,

- munkaerőpiaci ismeretek, interjúra való felkészítés,

- háztartástan,

- gondozástan,

- természet- és környezetvédelem, de nem érzelmi alapon, hanem tudományosan megtervezve, megszervezve, alkalmazva,

- tantárgyhasznosítás (nem a jelenlegi elavult tananyagot), azaz fizika/kémia/biológia/matematika/földrajz/történelemhasznosítást kell oktatni azért, hogy a tantárgyak nyelvezete által képes legyen a gyerek és a felnőtt az életének szereplőit, eseményeket helyesen látni, jellemezni, elemezni, kategorizálni, listákban gondolkodva összehasonlításokat végezni, megérteni és kezelni. Folyamatokban, ok-okozati rendszerben gondolkodni.


Kedves 5-ös válaszoló!

Az a baj, hogy már annyira alacsony szellemi szinten van az emberek legnagyobb része, hogy már fel sem tűnik nekik.

2022. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
5-ös, ha ez a sok embert odafigyelt volna biosz óran, akár a rovarok tápcsatornájánal, akár a többi tananyagnál, akkor nem lenne ennyi oltásellenes, mert lenne elég tudásuk felfogni a dolgukat. Attól, hogy te ezt nem érzed fontosnak, attól még az
2022. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%

Valóban látszik a szellemi mélység. Már 5 gyökér pontozta le a #5-ös válaszom, ami 100% igaz pedig, hiába nem bírja megemészteni a sok agymosott bólogató zombi.


Kezdjük ott még egyszer a kiindulópontnál, hogy miért is egy b.rom az első válaszoló, akire reagáltam, és ennek következtében a sok alacsony IQ-jú bólogató jani engem pontoz le:


"Azért nem az nem az iskola dolga, hogy megtanítson az életre, hisz biztos vannak szüleid."


Ez a mondat, ami után kb. a hozzászólásod további részét már nem is érdemes elolvasni, mert már ez egy óriási érvelési hiba, de ami rosszabb ennél, hogy ez egy rohadt nagy felfogásbeli hiba is. Egyrészt ekkora baromságot még anonim módon is szégyelni kellene leírni, hogy nem az iskola dolga, hogy megtanítson az életre. Akkor mégis mi a f.sz dolga van az iskolának szerinted? Az, hogy elvegyen értékes időt egy ember életéből, amit "életre nevelésre" is fordíthatott volna? Hogy valós dolgokat tanuljon? A hozzászólásodból ugyanis az derül ki, hogy szerinted sem az életre nevel az iskola, te is bevallod, de szerinted ez teljesen jól is van így, semmi baj, ha 12 évet elcseszel az életedből (általános iskola + középiskola) úgy, hogy ez az idő amúgy nem is az életre nevel. Tapsold meg magad! 🤡


Ráadásul ezt még tovább rontod a másik hozzászólásoddal, amikor is ráteszel még egy lapáttal, miszerint: "Nekem se tanították mégis tudom."


Ergo: te azzal akarsz érvelni az amúgy sz.r oktatás mellett, amiről te is burkoltan bevallod, hogy sz.r, hogy bár nem az életre nevel valóban, de te amúgy is megtanultad nélküle is, szóval nem is baj, ha esetleg hulladék az oktatás, mert te az ott elcseszett idődön felül magadtól megtanultál pár dolgot az életről.


"Az iskola dolga az lenne, hogy olyan embereket neveljen ki, akik utána tudnak ennek nézni önállóan"


Már is egy ellentmondás az előző hozzászólásodhoz képest. Szóval szerinted is ez LENNE az iskola dolga, hogy az életre neveljen, de az előbb még semmi baj nem volt vele, hogy nem az életre nevel, akkor meg ennek az ellenkezőjét írtad. Valamiért a funkcionális analfabétizmus ismertetőjeleit kezdem észrevenni a kialakult önellentmondásoddal kapcsolatban. Hoppácska, elő is bukkant volna a hú de jó oktatási rendszer egyik következménye?


Na de ugorjunk vissza az első hozzászólásodra: "hisz biztos vannak szüleid."


Ez aztán az érv! És ha nincsenek? Milyen érvelés már az, ami úgy végződik, hogy "hisz biztosan így van"? Ejnye, ezt se tanította meg az az életre nevelő nagyon jó kis oktatás? Azért remélem egy alliterációt felismersz, és profitálni tudsz belőle a mindennapjaid során. 😂


Az meg, hogy lepontoztátok a válaszomat, nem engem minősít. Van egy állandó igazság, amit szintén nem tanít meg az eletre nevelő oktatás: az igazságnak nem kell népszerűnek lennie, attól még igaz. Lepontozthattok nyugodtan, verhetitek magatokat feleslegesen, attól még nem a ti értékelésetek fogja eldönteni, hogy igaz-e egy hozzászólás vagy sem. Nektek ezek szerint ennyi ragadt meg az oktatásból, hogy el kell nyomni mindent, ami ellentétes mer lenni a mainstreammal, ne legyen önálló véleményetek, bólogassatok, mint a jó kutyák. Ez volt suliba is. Magold be azt a sz.rt, fogadd el, hogy márpedig erre gondolt a költő, úgy írd le, ahogy a tanár elmondta, ne kérdőjelezz meg semmit.


Aztán meg lehet nézni, ti lehet egy összetett mondatot nem tudnátok leírni, én meg hoztam egy komplex hozzászólást nektek, amibe minden volt. Biztos velem van a baj mi? 🤡

2022. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Hagyd 13-as.

Fel sem fogta, hogy mi a mondanivaló lényege. Ezért sem tud érvelni. Mondjuk előtte meg kéne tanulnia szöveget értelmezni.

Illetve kellene egy alapvető eligazodási képesség, de túl alacsony az intelligenciája.

Ilyenekkel van tele Magyarország. Sajnos. :(

2022. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!