Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki elmagyarázná nekem...

Valaki elmagyarázná nekem hogyan kell házat vásárolni?

Figyelt kérdés
Mindent sz@rt tanítanak az iskolában csak ezt nem. Nem tudom hogy hogy mi az a banki kölcsön, hogy hogy működik ez az egész. Tehát bemész a bankba és kérsz kölcsön pénzt, kiadnak egy nagy összeget amit te rendre dupláján visszafizetsz? Mit jelent azt hogy önerő és mért szükséges ház vásárlásakor? Valaki elmagyarázná részletesen hogyan lehet házat vásárolni? Hogy induljak így neki a nagybetűs életnek ha ennyit sem tudok?

2022. jan. 30. 02:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%

Azt hiszed, mert sokat írsz, attól igaz lesz valami?


Gratula ;)


Egy érzelmes, felnőtt ember nem hisztizik úgy, mint te és nen degradál másokat, úgy mi te bohóckám :)

2022. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
32%
#14 örülök, hogy még vannak ilyenek, mint Te, aki előbb gondolkodik, aztán szól hozzá, és érti mit akarok mondani, mégha néha kicsit erős is a megfogalmazásom. Az ilyen egymondatos habzószájú prolik meg nagyon jó példák arra, amit írtam, de hát ez a jó a vezetőknek, ha ilyen az átlag ember. Nekünk meg jó móka derülni az ilyeneken. Az a vicc, hogy ezt a kommentem megírása után szinte azonnal írta, vagyis még se elolvasni nem tudta, nemhogy értelmezni, szimplán csak zsigerből ösztönösen ideokádott valamit, előszedve a hatalmas szókincsét.
2022. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%

"Azt hiszed, mert sokat írsz, attól igaz lesz valami?"


Nem, nem attól lesz igaz, hogy sok vagy kevés, hanem a tartalmától. Amit írtam, azt nem én találtam ki, utána lehet olvasni, évek óta téma, sokan leírták már a hiányosságokat. Az meg, hogy kielemeztem egy válaszolót, szerintem komplex volt. Ha megsértődtél, ha nem, ez van. Ha ez téged sért egy anonim oldalon, akkor elgondolkodtató, hogy mi az oka.


"Egy érzelmes, felnőtt ember nem hisztizik úgy, mint te és nen degradál másokat, úgy mi te bohóckám"


Akkor te most miért is hisztizel?

2022. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
42%

"Látom nem sikerült értelmezni"


Valóban nem sikerült értelmezned, én ugyanis a csodálatos retorikával bíró 11-es válaszodra reagáltam elég egyértelműen.


"Mindebki látja, hogy ketten vagytok ilyen debil fogyik és most egymás f.szát szopkodjátok, mert senki más nem ért egyet a bohóckodásotokkal"


Ahogy azt is mindenki látja, hogy te viszont egyedül vergődsz itt habzó szájjal semmi céllal. Ha az én kommentemben voltak is erős megjegyzések, az csak az elérni kívánt célt szolgálták, vagyis azt, hogy ezáltal jobb belátásra próbáljam bírni azokat, akik olvassák a kérdést, és par demagóg mindsetet helyre igyekezzek tenni. Nem vagyok megváltó, de amiket az egyes írt, az füstölt, már bocsi. Te viszont szimplán csak frusztrációból vergődsz, ez viszont a te bajod, nem az enyém. Azeg, hogy ki ért velem egyet és ki nem, az nem azt támassza alá, hogy igaz-e vagy sem, amit írok. Ezt is leírtam, de ezek szerint nem sikerült értelmezned ezt sem, ami szintén nem az én bajom.


"Jól beégettétek magatokat birkák"


Kik? Egy anonim oldalon ki tud beégetni bárkit is? Szerencsédre nem tudja rólad se senki, hogy ki vagy, így nem tudsz beégni, mert ez elég ciki lenne neked ilyen retorikai csodákban gazdag kommentek után. 😂

2022. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 18-as válaszoló!


Üres fecsegés, meg a másik sértegetése az megy.

Érvelni nem tudsz, csak személyeskedni.

Eddig terjed az alacsony értelmi színvonalad.

Nyilvánvaló, hogy fel sem fogtad a leírtakat.

Ezért is tudsz csak sértegetve személyeskedni, kommunikálni.

Sajnállak…

2022. jan. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%

#20 szerintem engedjük is el a kérdést. Amint látható, mi nem trágárkodtunk céltalanul (én is csak ott használtam erős szavakat, ahol muszáj volt), ellenben ez a frusztrált user már a sokadik kommentet dobálja idegből, amit nem bírok megérteni miért okoz neki ekkora ideget egy ártatlan komment egy anonim oldalon, de ezt már neki kell helyre tnni. 😂 Vicces, de valahol sajnálom, mert alapesetben egy normálisan működő társadalomban, ahol az oktatás egészséges felnőtteket termel, eleve nem kellene olyan válaszokba belefutni, mint az első volt, aminek következtében nekem nem is kellett volna hosszas kommentet írnom néhol erőteljes kifejezéseket használva, amire ennek a roppant intelligens kommentelőnek nem kellett volna kiakadnia a semmire.


Tényleg vicces önmagában nézve, hogy egy anonim oldalon, ahol kulturáltan is lehetne értelmes, érdemi választ adni baromsàgok nélkül, emberek habzó szájjal vergődni tudnak a másikra teljesen feleslegesen. Még egyszer: ebben nekem is volt annyi részem, hogy reagáltam az első kommentelőre, de én céllal tettem, mert totál baromságot írt, míg ezek után viszont a szóban forgó illető zsigeri frusztráltságból kezdett személyeskedni. Az a baj, hogy bár ez önmagában vicces, nagyon mélyre kellene visszamenni, hogy ennek a társadalmi problémának a gyökereit megtaláljuk. Én nem vagyok pszichológus, így ez nem az én feladatom, de ennyit azért értek hozzá, hogy ez nem normális. 😂

2022. jan. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
54%

Engem se tanított meg az iskola házat venni házat építeni takarítani főzni és még sorolhatnám.


De amikor ház kellett tudtam olvasni tudtam értelmezni a banki anyagokat tudtam százalékot számolni.


Amikor epitkeztunk tudtam hogyan működik a cement, ki tudtam számolni a lakás hő veszteségét, tudtam hogy mekkora tágulási tartály kell a tarolohoz mert éppen hetedikben tanultuk , és még sorolhatnám napestig. Általános iskolai anyagból.


Talán nem lógni kellett volna.. :)

2022. jan. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
40%

KEDVES KÉRDEZŐ, eddig úgy látom, nem kaptál egyetlen hibátlan választ sem, mert aki segíteni akart, az is tévedett:


"Majd jön a sok papír beszerzése. Munkahelyen bér és munkaügy az igazoláshoz, közjegyzőhöz járkálás stb.

Ügyes vagy, kb egy hónap átfutási idővel meg is van a hitel amit a számládra utalnak ki (feltéve, ha a bank megadta)."


NEM, a bank nem neked utalja a hitelt, hanem az eladónak (vagy speciális esetben ügyvédi letétbe, vagy az eladó hitelébe), tehát adásvételi nélkül tuti nem lesz a lakáshiteled kiutalva.


Azért szükséges általában önerő is egy lakásvásárláshoz, mert van egy MNB előírás, miszerint a bankok maximum az ingatlan értékének 80%-át hitelezhetik.


Ebből gondolják sokan azt, hogy 20% önerő kell.


Ez így nem igaz, mert előírhat a bank ennél többet is, attól függően, hogy hol van az ingatlan és milyen állapotú, de lehet önerő nélkül is vásárolni lakást pl azoknak, akiknek van másik ingatlana is fedezetnek, amire a bank jelzálogot jegyez be, vagy pl. valamelyik rokona felajánlja a saját ingatlanát fedezetnek. Nyilván ez elég kockázatos, hiszen ha Te nem fizetsz, elárverezhetik a másik ingatlant is, ezért ezzel csak óvatosan!. Szintén tud önerő nélkül lakást venni az a házaspár, aki jogosult megfelelő összegű CSOK-ra és esetleg felveszi a babaváró kölcsönt is.


Első körben intenzíven gyüjtőgess, és ha van már pár millió Ft-ot, akkor érdemes megnézni az aktuális hitellehetőségeket, támogatásokat.


Léteznek olyan hitelközvetítők, akik díjmentesen segítenek. Mivel Te nagyon tájékozatlan vagy, mindenképpen javaslom, hogy keress majd egy ilyen segítőt.

2022. jan. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem volt szándékomban háborút indítani, de aki a kérdésemre válaszolt helyesen, annak köszönöm szépen :)
2022. jan. 30. 14:58
 20/22 anonim ***** válasza:

Hiába nem volt szándékod háborút indítani, nem tudod elkerülni, mivel olyan szintű gyűlőlködés vert gyökeret az emberek között a világban, hogy csak pislogok. Ebbe most ne keverném bele a politikát, bár bőven lehetne.


Én évtizedek óta tagja vagyok sok szakmai csoportnak (is). Azok eddig arról szóltak, hogy segítettük egymást szakmailag, vagy próbáltunk együtt gondolkodni.

Mit mondjak? Több csoportnak már nem vagyok a tagja. Azt a stílust, amit az utóbbi időben megengedtek maguknak, a gyűlőlet, irigység, rosszindulat szinte átfolyt a monitoron, annyira durva volt. Elvette a kedvem a segítségtől...


Szóval ne magadat hibáztasd, mert nem Te vagy ezért a hibás!

2022. jan. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!