Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 7% körül van a személyi...

Ha 7% körül van a személyi kölcsön kamata, akkor az tulajdonképpen ingyen hitel?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy jelenleg az inflációt 7% körülire teszik. Ha ez a következő években is legalább ennyi marad, akkor gyakorlatilag ha most felveszek pár évre fix törlesztőjű személyi kölcsönt (kalkulatorok alapján 7-8% közötti kamattal lehet most felvenni),akkor lényegében ugyanannyit fogok visszafizetni, mint amit felvettem.

Magyarul a kamat összegét éppen elviszi az infláció.

Jól gondolom ezt, vagy kihagyok valamit a számításból?



2022. febr. 3. 18:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
Beteszed allampapirba es amris jol jartal :)
2022. febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem az lenne a cél, hogy keressek rajta. Csak annyi, hogy ha szeretnék valamit most megvenni, lenne rá pénzem, de könnyebbség lenne részletekben kifizetni, akkor így lényegében megtehetem ezt anélkül, hogy többet kéne fizetnem összességében, mintha most fizetném ki egyben.
2022. febr. 3. 18:58
 3/16 Valentino BROssi ***** válasza:
100%
Szerintem rögtön svájci frankban vedd fel, hiszen ha annak az árfolyama is pont ugyanúgy fog változni, mint most akkor még jobban jársz. A bank igencsak örülni fog, hogy szívest örömest átvállalod a mindenféle kockázatait.
2022. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Lehet gúnyolódni, de szerintem amíg ez a válság tart, az infláció nem fog jelentősen csökkenni.
2022. febr. 3. 20:37
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Ó istenem, ki terjeszti ezt az ostobaságot.

Mit segít rajtad az infláció? Az infláció nem neked, hanem ellened dolgozik.

Olyan, mintha egy lejtőn akarnál felfelé menni, minél nagyobb az infláció annál meredekebb a lejtő.

Ha még hitelt is veszel föl, az olyan, mintha még egy 20 kilós zsákot is magaddal cipelnél.

Nem könnyebb lesz feljutni, hanem nehezebb.


Akkor jó a 7%-os hitel, ha valami jövedelmezőbbe tudod rakni a pénzt, vállalkozásodat fejleszteni vele vagy hasonló. De annak nincs sok köze az inflációhoz.

2022. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szerintem nem igazán sikerült megérteni, hogy mire gondolok. Ha 7%-kkal többet kell visszafizetnem, mint amit felvettem, de amikor visszafizetem az a pénz már 7%-kal kevesebbet ér akkori értékén, akkor nem ugyanott vagyok, mintha most kifizetném egyösszegben, amit akarok?
2022. febr. 3. 23:01
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én értem mire érted.

Áruhitelnél nem sokat nyersz, nincs értelme. Lakáshitel elgondolkodtató lenne. De szerintem fölösleges hitelbe vágnia magát az embernek. Nem tudhatod holnap mi lesz.

2022. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kapsz közben 14% fizetèsemelèst, vagy többet? Mert 7%-ot fizetsz kamatra (nem mindegy mennyinekba 7%át) ès 7%-kal többet pl èlelmiszerre. Ezen felül pedig visszaadod a felvett pènzt.


Rámutatnál mitől vagy előrèbb?

2022. febr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy "ingyen" legyen, a bérednek is az inflációval együtt kell emelkednie.
2022. febr. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanott leszel, hanem kétszeres hátrányban. Csökken a pénz értéke 7 %-al, meg még többet is kell visszafizetned. Az jelenleg 14 % veszteség. Ha pénzt tennél be a bankba, és 7% lenne a kamat, és infláció egyaránt, akkor lennél egálban.
2022. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!