Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érvek a lakáshitel mellett az...

Érvek a lakáshitel mellett az albérlettel szemben?

Figyelt kérdés

Az albérletre azt mondják, hogy kidobott pénz, sosem lesz az enyém, más zsebét tömöm, stb.

De mi a helyzet a lakáshitellel? Most kalkuláltam ki, ha felvennék 30 millió hitelt mondjuk 25 évre, akkor 51 milliót fizetnék vissza a legolcsóbb esetben is. Kevesebből nem jövök ki budapesti lakás esetén, igényesebbet nem kapni 40 millió alatt. Akkor ez a 21 millió nem kidobott pénz? Ez még az inflációval számolva is rengeteg pénz (szerintem).


A konkrét kérdés az lenne, hogy nagyon fontos-e fiatalon, pályakezdőként kuporgatni, hogy minél előbb meglegyen az önerő a hitelhez, vagy inkább éljek jobb színvonalon albérletben a fiatalabb éveimben, és majd 30 felett is ráérek kuporgatni és lakást venni ( amikor már várhatóan amúgy is jóval többet fogok keresni, így hamarabb összejönne az önerő).



2022. jan. 30. 00:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
16%

Nagy ostobaság rövidíteni a hitel futamidejét. Szimplán

ráfizetés. Plane erre várni. Kicsit matekozni kéne.

2022. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
30%
Képzeld, matekoztunk, és kijött ez, hogy jobb albérletben maradni. Itt ha valami tönkremegy, nem én fizetem, hanem a tulaj. Védve vagyok. Saját lakásban minden összeg az enyém lenne. Családot, gyereket szeretnénk 5 év múlva. Nem tudnánk jelenleg 3 szobás lakást venni, nem fogok beleugrani egy hitelbe, csak mert most divat lakást venni. Nem tudni, hogy hogyan alakulnak az ingatlan árak, simán lehet, hogy 3 év múlva szerencsénk lesz, és azt mondjuk, hogy jó, hogy eddig vártunk. De ostoba lennék felvenni 30 millió hitelt, meg bevonni kezest, jelzálogot, tököm tudját, és ingoványos talajra építeni a jövőt, hogy aztán a banktól béreljem a lakást, ami majd egyszer az enyém lesz. Lehet matekozni.
2022. febr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem megvan mindkettőnek az előnye is és a hátránya is.


Hitelnél saját magadnak fizeted a kiadásokat és azt csinálsz az ingatlannal, amit akarsz. Cserébe jobban meg van kötve a kezed, mert, ha közben eladnád, akkor nehezebb lesz rá vevőt találni és a hiteltörlesztés akár évtizedekre is szólhat.


Albérletnél rugalmasabb a dolog, ott veszel ki, ahol akarsz, minden csak fizetés kérdése. Nem vagy helyhez kötve. Cserébe egy másik ember zsebét tömöd, aki talán minden hónapban megjelenik és variál, hogy mit-miért-hová raksz a házban. Ha meg szerződés nélkül vagy a lakásban akkor kb. bármikor kitehet.

2022. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
83%

23-as: Teljesen igazad van, mikor azt mondod, hogy ha az albérletben elromlik a mosógép, akkor a tulaj kötelessége kicserélni. VISZONT: Kb 10 évig laktam albérletben, ezen idő alatt egy, azaz egyetlen mosógép romlott el. Jött a szerelő, megvolt 30.000-ből. Volt egy beázás, azt a biztosító fizette. Ennyi.

Ha a törlesztőd pl. 90.000 fixen, a bérleti díj meg 120 lenne, akkor az évente megspórolt 360 ezerből pár évente belefér egy új mosógép, meg egy tisztasági festés...

2022. febr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
72%
#24, de ahhoz, hogy ilyen alacsony legyen a törlesztőd, vagy jó nagy önerő kell, vagy 30 év hitel...
2022. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
41%
Mi a baj a 30 éves hitellel? Szerintem ez valami rossz beidegződés. Nem azt jelenti, hogy annyi ideig muszáj fizetni. Bármikor előtörleszthetsz, és jobban is jársz anyagilag hosszabb futamidővel.
2022. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy 30 év baromi hosszú idő, és nem életszerű 32 évesen felvenni 30 évre hitelt. Tudod, addig nyújtózkodj, amíg a takaród is ér. Attól, hogy most stabil vagyok, és fiatal és erős, 62 évesen nem biztos, hogy ezt vállalni akarom. Az előtörlesztés meg vagy működik, vagy nem, bízhatsz benne, és bele is bukhatsz. :)
2022. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ezt nem gondoltad még át. De a bankoknak is gazdagodniuk kell valakiből, szóval ha ez a cél akkor jól csinálod, vedd föl minél rövidebb időre, minél magasabb törlesztővel, a bankoknak kell a pénzed :)
2022. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!