Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érvek a lakáshitel mellett az...

Érvek a lakáshitel mellett az albérlettel szemben?

Figyelt kérdés

Az albérletre azt mondják, hogy kidobott pénz, sosem lesz az enyém, más zsebét tömöm, stb.

De mi a helyzet a lakáshitellel? Most kalkuláltam ki, ha felvennék 30 millió hitelt mondjuk 25 évre, akkor 51 milliót fizetnék vissza a legolcsóbb esetben is. Kevesebből nem jövök ki budapesti lakás esetén, igényesebbet nem kapni 40 millió alatt. Akkor ez a 21 millió nem kidobott pénz? Ez még az inflációval számolva is rengeteg pénz (szerintem).


A konkrét kérdés az lenne, hogy nagyon fontos-e fiatalon, pályakezdőként kuporgatni, hogy minél előbb meglegyen az önerő a hitelhez, vagy inkább éljek jobb színvonalon albérletben a fiatalabb éveimben, és majd 30 felett is ráérek kuporgatni és lakást venni ( amikor már várhatóan amúgy is jóval többet fogok keresni, így hamarabb összejönne az önerő).



2022. jan. 30. 00:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
23%

9

Ha pontosan szeretnél számolni figyelembe kell venned az infláciot és a lakár érték csökkenését is, attól hogy nem költesz rá még kevesebbet fog érni.


10 A lakás egyáltalán nem garancia semmire öreg korodra. Azzal hogy fiatalon mindenáron lakást vesz egyáltalán nem garantálja a 30-40-50 évvel késöbbi lakhatását. (aki az öregkora miatt aggodik csináljon sok gyereket)

2022. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%
#11, már miért ne oldaná meg az öregkori lakhatást egy akár 40 nm-es egy szobás lakás?
2022. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
66%

12 Tömegével vannk olyanok hogy az öregek a saját lakásukat nem tudják fönt tartani.


-Az 50 év alat lakhatatlanná vált a lakás megsülyet kigyulladt stb.

-Nincs lift nem tud többé föl mászni az emeletre.

-Öregkorára egyedül vagy ketten maradnak nagy házzal / nagy rezsivel


stb Jó befektetés általában az ingatnal, de nem mindenáron.

2022. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%
11 és 13. A világon mindent lehet rosszul csinálni. Pláne ha valaki sík sötét. Nyilván a hülye az rossz ingatlanba fog befektetni, ha lakást vesz valaha. És saját lakasban is éhen lehet halni, így van. Nagyon ostobának kell lenni hozzá, nagyon rosszul kell valamit csinálni, de valóban lehetséges. Hozzászólasom azonban nem a hülyéknek szólt, hanem a maradék 98%nak akikbe szorult életösztön és némi értelem.
2022. jan. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
89%

Aki nyugdíjas korára nyögi a 100 nm-es családi ház rezsijét a havi 100 ezer ft nyugdíjából, az valóban ostoba. De ő még mindig eladhatja, és költözhet egy fele akkora lakásba. De akinek nincs nyugdíjas korára saját ingatlanja, az 66 évesen is bérel majd, vagy mi?

Nyugdíjas korra kell egy fent tartható lakás/ház, de 25 évesen sem kell eladósodni 30 évre. Okosan kell csinálni.

2022. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%

A lakáshitelem havi törlesztője havi 150 ezer.

Az albérlet szintén havi 150 ezer lenne.


A hitel letelte után a lakás a tiéd lesz, az albérlet viszont sosem. Ezt sokan elfelejtik

2022. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%
#16 még életemben nem láttam olyat, aki elfelejtené, főleg, hogy minden kérdés alatt ott pampog egy hiteles ezzel meg a "más zsebét tömöd" szöveggel...
2022. jan. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
59%

#16, igen, 20 év után...

Mi most felvehetnénk hitelt, ha ugyanannyit akarnánk fizetni rá havonta, mint az albira, akkor kb. 22 évre is felvehetnénk.

Gyűjtünk még 2-3 évet, és akkor veszünk legfeljebb 15 évre. Szóval 3 év alatt megspórolunk 7 évet, azaz 4 évet.

+ Az embernek más fajta lakásra van szüksége 22 évesen, meg aztán 32 évesen is. Jó az albérlet is.

2022. jan. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
94%

#17 - Ez egy jó megfogalmazás :)


16-nak igaza lett volna 3-4-5 éve. Csak nem veszi figyelembe, hogy mostanra

A) drágább lett az ingatlan B) drágább lett a hitel is.

Most egy 40 milliós lakás bérlése 150ezer Ft, 10milliós önerővel a hiteltörlesztő meg 200ezer. 18millió önerő kell a 150ezres törlsztőhöz.


#18 Szerintem rosszul teszitek, hogy csak amiatt vártok, hogy ne kelljen 20 éves hitel. A hitellel rögzítitek a mostani árat és előtörleszthetitek később, hogy csökkentsétek a visszafizetési időt.

Ha más miatt vártok oké, de ez az érvelés nekem sántít.

2022. jan. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
#19, többek között azért is, mert most 3 millió önerővel nem sokra megyünk. Értem én, hogy sokan mondják ezt a fixáljuk a lakás árát dolgot, de nem tudnék nyugodtan aludni ekkora értékű hitellel. Bármi történhet, nekem ez fontos, hogy előbb legyen meg a nagyja. Szüleim anno hitelből-hitelbe másztak, ezért mi próbálunk tudatosabbak lenni. Nem megyek rá arra, hogy ó majd biztos előtörlesztem, mert maximum az a tuti, amit már megszereztünk, de néha az sem.
2022. febr. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!