Babavárot most felvenni?

Figyelt kérdés

Ingatlant szeretnénk venni, van önerőnk. Azon gondolkodtunk (mivel szeretnénk babát) hogy fel kéne venni a babavarot minél előbb. Sokan rebesgetik azt hogy a választások után akár meg is szűnhet tehát a tervezettnél előbb.

Mivel igen kedvező az lenne a kérdésem hogy szerintetek érdemes lenne előbb felvenni és tartalékban tartani a pénzt és fizetni a havi törlesztőrészletet? De ha meg találunk egy házat lakást akkor pedig gyorsan le tudnánk rá csapni.


Havi 45 körül lenne a törlesztő.


2022. jan. 26. 06:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Mindenkepp erdemes felvenni ingyen penz
2022. jan. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Dec 31ig biztosan nem szűnik meg, utána meg kB mind1 ki nyer jó eséllyel megszunik.
2022. jan. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Csak akkor "ingyen pénz", ha után szülsz 3 gyereket 9 éven belül, és legalább 12 hetes terhesen veszed fel.


Egyébként nagyon nem.

2022. jan. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%
vagy szerzel orvosi papirt h meddo vagy
2022. jan. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
#4: akkor is ki kell fizetni
2022. jan. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem mertük felvenni, amíg 12+ hetes terhes nem voltam, de nektek kell tudni, bevállaljátok-e. Előre viszont szerintem felesleges, mi az igényléstől számított egy héten belül megkaptuk a pénzt. Mondjuk ha mindenképp azelőtt kelleni fog, mint ahogy a baba jön, akkor viszont tulajdonképpen mindegy, hogy holnap igénylitek vagy fél év múlva.
2022. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát még nem vagyok kismama év második felében tervezzük majd a dolgot. Úgyhogy mindenképp előbb kéne felvenni majd.
2022. jan. 26. 09:54
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Persze, vegyetek fel minden sz*rt, majd megmentünk titeket is a közös adóból.
2022. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Év végéig van bejelentve, addig tuti lesz.

Mi felvettük, szintén lakáshitel helyett. Pont ennyi kellett még nekünk.

Felvettük májusban, elkezdtünk lakást nézni, június elején meg is lett a tökéletes. Mivel készpénzben fizettünk, így hamar átadták.


Októberben már terhes lettem (ezt már bőven a babaváró előtt ekkora terveztük, mert így járt le egy fontos munkám).

12. terhességi héttől kamatmentes. Ha akarjuk még 3 évre szünteltethetjük is.


Szerintem annak, aki biztosan akar gyereket megéri. Mi nagyon akartunk már, mindegy volt hogy saját vagy örökbefogadás (szívügyem).


Ha valaki még bizonytalan, akkor ott érdemes átgondolni. Nekünk 45ről 75re nőtt volna a törlesztőnk, ha elveszítjük a kamatmentességet, de őszintén ez is bőven belefért volna. És még van hogy 5 év múltán, ha nincs gyerek, akkor visszafizeted az addigi kamatkedvezményt.

2022. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Várjátok meg a választást. Ha nyer a Fidesz, akkor elvileg marad a támogatás, sőt Orbán azt is mondta, hogy felerősítik ezt a támogatási formát. Nem tudom mit értett ez alatt, gondolom azt, hogy növelik az értékét.
2022. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!