Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házát szeretnénk venni. Ki...

Házát szeretnénk venni. Ki is néztük.a havi bevételük 350e Ft.Arra adnának 7M hitelt?

Figyelt kérdés

OTP CSOK 2 gyerek+10 millió által szeretnénk meg venni.

És még az is érdekelne hogy ahoz mennyi TB jogviszony kell.?


2021. dec. 20. 22:00
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Van más hiteletek? Autó, áruhitel, telefon?

Most hol éltek, mennyi félretett pénzetek van? Mennyit tudtok félretenni egy hónapban?

Ha a hölgy gyeden lesz, akkor is tudjátok majd finanszírozni az életet?

2021. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

"minden értelmes országban a fiatalok 25-30 éves futamidővel vásárolnak lakást."

Bocs, akkor én hülye vagyok, hogy csak 15 évre voltam hajlandó eladósodni. 25-30 év? Kösz, nem.


"Ha lefixálja a hitelét, akkor 20 évig ezt az árat fogja fizetni."

Max 10 év a kamatperiódus. Olyan hitelt nem kapsz ma, aminél 20 évig változatlan a törlesztő.


"Nekem már csak a szaros vodafone számlám is havi 18ezer"

Akkor vagy folyton a mobilon lógsz, vagy csilliós telefont vettél részletre. Hogy a francba lehet ennyit fizetni? Nekem ritkán éri el a számlám a 3 ezret.


"Hajrá kérdező!"

Bíztasd csak, majd megszívja. Nem arról van szó, hogy nem éri meg a hitel az albérlettel szemben. Arról van szó, hogy két gyerekkel együtt ilyen alacsony jövedelemmel nem fognak tudni normálisan élni. Túlélni lehet ennyiből. Élni nem.

2021. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Végig fix hitelről még nem hallottál?


Ha az ember aláírja X évre, senki nem tart fegyvert a fejéhez, hogy ne törlessze elő pár év alatt.


Többit nem is kommentálom.

2021. dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

#23, nettó 350 ezerből úgy, hogy 4-en élnek, semennyit nem fog senki előtörleszteni...

Egyszer lebetegednek 2 hétre, vagy kirúgják az egyiket, kiesik 1 hónap, és máris nem tudnak rezsit vagy kaját fizetni...

2021. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
És szerinted a következő 20 évben konstans 350-et fognak keresni?
2021. dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
83%

Sehol nem írt az ambícióiról, sehol nem írta, hogy nem fog jobb melót keresni, sehol nem írta, hogy örökre ennyi az életcélja.


Most itt tart.

2021. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
50%

Őszintén, igen, szerintem itt fognak tartani később is. :) Aki ilyen fizetéssel bevállalt 1 gyereket, annak szerintem nincsenek nagy karrier ambícióji.

Nettó 500 alatt én nem vállalnék gyereket. Egyet sem.

2021. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Az te vagy. Én sem vállalnék így, pedig egymagam keresek nettó 500-at. De ahogy látod, itt már van gyerek, lakni meg kell valahol.


Tehát eljutunk oda, hogy HA MÁR EZ A FELÁLLÁS, akkor mi a jobb? Albérlet vagy hitel? Ha már valamelyik muszáj, akkor legyen a hitel. Ennyi, totál nincs kérdés ezzel kapcsolatban. Önerejük van, CSOK van, hát legyen.


Mi a legrosszabb eset? Bukják a házat? Miért, ha albérletben kerülnek fizetésképtelenné, az mennyivel lesz másabb? Akkor is fizették a semmit X évig, majd földönfutók lettek. Így legalább van esély arra, hogy kiégetik a hitelt, és előbb-utóbb lesz vagyonuk, amit a gyerekek megörökölhetnek.


Egyébként pedig abszolút nem is ezt kérdezte a kérdést feltevő, hanem azt, hogy adnának-e. A válasz pedig az, hogy ha nincs más hitel, hitelkártya, áruhitel, bedőlt hitel, és ez valódi, rendszeres, munkabér formájú jövedelem, nem állnak próbaidő vagy felmondás alatt, akkor igen, bőven belefér a jtm-be.


Ennél sajnos sokkal nagyobb hiteleket szoktak felvenni az emberek.

2021. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Frekventált helyen van.Nagy városban. 90m2 és gázkonvektor van.
2021. dec. 21. 17:19
 30/38 A kérdező kommentje:

#10 nagy városban van egyébként.

Neked nem tök mindegy.


Kb már ott tartunk te tartasz el minket.

Köszönjük nagylelkű vagy.

2021. dec. 21. 17:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!