Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házát szeretnénk venni. Ki...

Házát szeretnénk venni. Ki is néztük.a havi bevételük 350e Ft.Arra adnának 7M hitelt?

Figyelt kérdés

OTP CSOK 2 gyerek+10 millió által szeretnénk meg venni.

És még az is érdekelne hogy ahoz mennyi TB jogviszony kell.?


2021. dec. 20. 22:00
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
83%

Nem csak te adózól, a nettó 350 bőven van adókkal terhelve.

Mégegyszer kérdezem, hogy 9 milliós hitel helyett milyen olcsóbb alternatívát tudtok?


Ennek a hitelnek a törlesztője 40-45e ft lenne.

Tudtok ennél olcsóbb albérletet? Csak kérdezem.


350-es fizetéssel abszolút biztonságos 40-50e Ft törlesztőrészletet bevállalni.

2021. dec. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha most 1 gyerekkel 350 a nettó, akkor egy br 510ezres fizetést feltételezek, 2 gyerekkel az máris 350 helyett 380 nettó, plusz két gyerekre a csp. 26600.


Ez nettó 406.000 Ft. Ebből lejön a max. 50-es törlesztő, marad 356ezrük enni, meg rezsit fizetni.


Ez még nagyon nem az a kategóra, hogy "majd az én adómból mentelek meg".


Ilyen kicsi hitel mindig biztonságosabb, mint az albérlet.

Úgy csináltok, mintha újépítésű villát nézne Törökbálint annahegyen 90 millióért.

2021. dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
56%

"a havi bevételük 350e Ft" (gondolom bevételünk)


"350-es fizetéssel abszolút biztonságos 40-50e Ft törlesztőrészletet bevállalni."


NOS, A BEVÉTEL NEM AZONOS A FIZETÉSSEL!!


2-es hozzászólásomban rákérdeztem, miből áll ez a bevétel és bruttó vagy nettó, de csak annyit tudtunk meg, hogy nettó.


A hitelbírálatnál pl. nem számít bele a családi pótlék, de úgy tudom, talán még a gyest sem veszik figyelembe - szóval ezek kiesnek.

De mindegy is, felesleges itt találgatni: kérdező bemegy a bankba és megkérdezi.

2021. dec. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
53%

"Ennek a hitelnek a törlesztője 40-45e ft lenne."

Ja, 20 évre. Baromság olyan hosszú időre eladósodni.


"Tudtok ennél olcsóbb albérletet? Csak kérdezem."

Mucsajröcsögén, ahol 9 millióért házat adnak, ott szerintem az albérlet is olcsó.


"350-es fizetéssel abszolút biztonságos 40-50e Ft törlesztőrészletet bevállalni."

Igen, de nem két gyerek mellé!

2021. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

"marad 356ezrük enni, meg rezsit fizetni."

Meg közlekedni, lakást fenttartani, gyekernek óvoda/iskolát fizetni, szórakozni, félre tenni.

Rezsi havi 40-50 ezer. Háztartási dolgok havi 10-15 (tisztítószerek, apróbb karbantartások, stb). Kaja két felnőttnek 110 ezer, két gyereknek 80-90. Mivel Mucsajröcsögén valszleg nincs meló és mivel a bruttó 260-as meló valszleg nem az a kategória, amit home office tudnak végeznim így legalább két távolsági bérlet kell, plusz a városi, szóval 40 a közlekedés (kocsival még több lenne). Azért szórakozni is csak el kell járni, gyerekkel állatkertbe, bábszínházba, stb, az is havi 30. Még egyéb vegyes költségek havi 10.

Ez már összesen legalább 320 és akkor még nem mentek nyaralni, nem vettek a gyereknek ruhát vagy játékot, tettek egy fillért se félre és nem számoltam bele az óvi/suli költségeit. Ezekkel bőven túl lennénk a 365-ön.

Ilyen kevés pénz egyszerűen nem elég két gyerekhez, még Mucsajröcsögén sem.

2021. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
76%
Jézi, pls ne vegyél ilyen bizonytalan anyagi hatterrel fel hitelt, mert másfél év múlva jön majd a sírás, hogy “csúnya bank ezt tényleg megteheti az egyszerű melós emberrel?" !!
2021. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

#15 köszi, én is ezen a bolygón élek, tehát tisztában vagyok a kiadásokkal. Ahogyan azzal is tisztában vagyok, hogy ezek a kiadások albérlet mellett is megvannak, az albérlet meg ritkán áll meg 40-50ezer környékén, ezzel legalább valamit felhalmoznak.


20 évre eladósodni? Ne haragudj, minden értelmes országban a fiatalok 25-30 éves futamidővel vásárolnak lakást. Inflációról hallottál már? Ha lefixálja a hitelét, akkor 20 évig ezt az árat fogja fizetni. Nekem már csak a szaros vodafone számlám is havi 18ezer, állítom pár év múlva lesz az 40 is.


Albérletárakat tudtok fixálni 20 évre? HA igen, hol? :D

Ebből a szempontból a lehető legbiztonságosabb dolog financiálisan egy fixált lakáshitel.


Hajrá kérdező!

2021. dec. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
#14: Még azt megjegyezném, hogy ahol 9-ért házat adnak, ott nincs albérlet. 12ezres kisvárosban élek budapesttől 35 km-re, és még itt sincs albérlet, nemhogy még válogassanak is közte..
2021. dec. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy nem kell félreérteni, én is ellene vagyok annak, amikor egy párocska úgy veszi fel a hiteleket, mintha nem lenne holnap, és egyből mennek pöffeszkedni a 120 négyzetméteres újépítésű passzív házikóba a kényszerpulyákkal, de már arra nincs pénze hogy tankoljon egyet.


Itt nem ez a helyzet. Itt egy relatíve ma igen kicsinek számító lakáshitelről van szó, aminek a törlesztője még bugacpuszta hátsó felén is versenyeztethető az albérletek áraival.


Így van esély arra hogy azok a gyerekek örökölnek is valamit..

2021. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
57%
Plusz ha vidéki kertesház, akkor tudnak a kertben vetni, zöldségek ma már horror áron mennek, lehet kertészkedni, 1-2 malacot felnevelni, csirkét tartani, és sorolhatnám. Albérletben erre esélyed sincs.
2021. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!