Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Start értékpapír számlát...

Start értékpapír számlát érdemes megnyitni, ha nem szeretnénk befizetni rá?

Figyelt kérdés
Van az a 42ezer forint amit adnak, úgy tudom anélkül is nyilván van tartva. Van belőle valamilyen előny, ha meg van nyitva egy ilyen start számla?
2021. szept. 22. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megnyitod az értékpapír számlát, akkor átkerül oda és kamatozik.

18 év múlva lesz belőle kb 120ezer forint.


Ha úgy hagyod, ahogy van, akkor 18 év múlva is csak 42ezer marad.

2021. szept. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom minden évben az infláció értékével kamatozik így is.
2021. szept. 22. 15:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Majdnem jól írja az első, de amúgy ha nem csinálsz semmit akkor is kamatozik csak nagyon minimálisan.

Ha megnyitod akkor babakotvenyt vesznek belőle automatikusan aminek magasabb a kamata.

Neked ez gyakorlatilag semmibe se kerül, minimális ügyintézés, akár neten is elintezheto. Aztán ha nem fizetsz rá az se baj. De lehet, hogy mondjuk nagyszülők vagy bárki szeretnének akkor is jól jön.

2021. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!