Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rosszabb a csok hitel egy...

Rosszabb a csok hitel egy sima lakáshitelnél?

Figyelt kérdés

Sok rosszat hallok a csokról, annyian ellene vannak, nem tudom, hogy miért.

Az alap szállóige, ismerőseim körében: "várom már mikor fog bebukni a sok csokos"

Értelmesebb ismerősöm felvilágosított róla, hogy van ez a 10 évre szóló elidegenítési tilalom...


Most akkor ésszerűbb sima lakáshitelt felvenni? Dehát abba is ugyanúgy bele lehet bukni, nem? Meg ott se lehet csak úgy eladni az ingatlant, vagy?


Persze, jobb lenne, ha egyáltalán nem kellene felvenni hitelt, na de ki az, aki ezt megteheti egy ház esetén?


A babavárót mindenképp fel szeretnénk venni, ha már úton van a gyerek, de annyi megtakarításunk nincs, hogy az elég legyen.



2021. dec. 5. 03:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
20.04-es, novemberben 4x volt kamat emelés, ma már 5% alatt nem nagyon találsz még 10 éves kamatperiódusú hitelt sem, végig fixet meg végképp nem, a 3%-os hitel pedig akár 25 évig is fix. Pár hónappal ez előtt még 3% alatt is akadt piaci lakáshitel, most viszont sokkal drágábbak, mint a támogatott hitelek.
2021. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van, én márciusban vettem fel. Mindenesetre sokkal kedvezőbb volt a vége mint az előkalkulációnál, segített egy közvetítő. Nemtudom mennyire lehet most letornazni.
2021. dec. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
09.06-os, én is közvetítő vagyok, jelenleg még le tudom tornázni az MFL10-et pl 3,54%-ra (no nem mindenkinek és csak egy bankban), de utána sajnos elég durva kamatok lesznek mindenhol.
2021. dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nyilván akkor éri meg, ha alapból vannak gyerekeid vagy tervezve volt csok nélkül is. Aki egy év “járás” után beleugrik, annak eléggé necces, gyanús, hogy belebukik. Akinek van pl 3 gyereke, akar venni házat, hülye lenne normál lakáshitelt felvenni. Mindenkinek a saját körülményeihez mérten kell felmérnie a követelményeket, előnyöket és hátrányokat.
2021. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#13 igen, én is erre készülök. Igyekszem az első 10. Évfordulóra vegtorleszteni az egészet, kitudja mi lesz addig.
2021. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!