Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rosszabb a csok hitel egy...

Rosszabb a csok hitel egy sima lakáshitelnél?

Figyelt kérdés

Sok rosszat hallok a csokról, annyian ellene vannak, nem tudom, hogy miért.

Az alap szállóige, ismerőseim körében: "várom már mikor fog bebukni a sok csokos"

Értelmesebb ismerősöm felvilágosított róla, hogy van ez a 10 évre szóló elidegenítési tilalom...


Most akkor ésszerűbb sima lakáshitelt felvenni? Dehát abba is ugyanúgy bele lehet bukni, nem? Meg ott se lehet csak úgy eladni az ingatlant, vagy?


Persze, jobb lenne, ha egyáltalán nem kellene felvenni hitelt, na de ki az, aki ezt megteheti egy ház esetén?


A babavárót mindenképp fel szeretnénk venni, ha már úton van a gyerek, de annyi megtakarításunk nincs, hogy az elég legyen.



2021. dec. 5. 03:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Erdemes felvenni a csokot, persze lesznek akik nem tudnak annyi gyereket vallalni vagy nem tudnak fizetni, az ilyenek vissza kell fizessek, de a csok + babavaro mar beepult az ingatlanok araiba, nagy hulyeseg nem elni ezekkel ha szukseges
2021. dec. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
Huha kerdezo nem akarlak megbantani de ha nem tudod a valaszt magadtol akkor… na mindegy…
2021. dec. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
A CSOK-nak két buktatója van szerintem. Egyrészt, nem gyártjátok le a szerződött szaporulatot, másrészt, annyira megutáljátok egymást, hogy válni kell.
2021. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Igen, #3 emiatt buknak. Nem arról van szó, hogy a lakáshitel kedvezőbb. Arról van szó, hogy boldog-boldogtalan lakást akar venni, és ezért felveszi a csokot, a babavárót, és az önerő is hitelből van. És ha egy ember egy önerőt nem képes kitermelni, az a hitel törlesztőkkel sem fog bírni. Sokan ráharaptak, mert csak szülni kell. Hát nem, gondolkozni is kell. Ha nincs meg a ház árának a fele, akkor nem kébe hiteleket felvennie senkinek...
2021. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%
Persze, vagyen már ismerősi körödben valaki ingatlant.. úgy hogy nincs hol laknia (max albérlet) és sajátot akar, úgy hogy nem minimalt viszik haza bőven.. soha nem jutnak ingatlanhoz hitel nélkül, a csok meg jó lehetőség, ha úgy is gyereket akarsz... nem szaporulat... szaporulat max ő meg a rokonai.
2021. dec. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

#4: Ezt tudom. Arra írtam, hogy ez a hátránya a piaci hitellel szemben. Mert itt vannak a plusz feltételek, amik kompenzálják a jobb pénzügyi konstrukciót.

Egyébként én is osztom a véleményed, aki nem tud összerakni egy önerőt, az nem nagyon fog tudni törleszteni, meg eltartani több gyereket is. A legszomorúbb az lesz az egészben, hogy ennek hála szépen megemelkedtek az ingatlanárak (sok más hatással együtt), most ezek az emberek beültek a jóba, akik nem felelnek meg a feltételeknek jól megszívták. És amikor felszaporodnak majd a bedőlő csokos háztartások, akkor jön majd az állam, kimenti őket valamilyen formában. Az árak meg maradnak magasan


#3

2021. dec. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

#5, nem kell saját lakás, ha nincs rá pénz, érted? Értem, hogy mindenki saját lakást akar, de ha "minimált" viszik haza, akkor váltson munkát.

A saját lakást fent is kell tartani, gondoznod kell, nem egyszer megveszed, és lelakod.


#6, nem kötekedésnek szántam, csak egy kiegészítésnek. Ez a csok egy nesze semmi fogd meg jól, mert felemelték az árakat, hogy a különbséget hitelből fedezhessük. Kösz állam.

2021. dec. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#7: Nem is vettem annak. Tökéletesen egyetértünk


#6

2021. dec. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A 10 év elidegenítési nem azt jelenti, hogy nem adhatod el 10 évig, hanem azt jelenti, HA eladod, a támogatást vissza kell fizetni, vagy letétbe kell helyezni, de mindkét esetben újra megigényelheted egy másik lakóingatlanra. Ha már hitel, minndenképpen kedvezőbb a CSOK mellé járó 3%-os hitel, mint a piaci kamatozású hitelek, viszont ismerd meg a feltételeket, járj utána, mennyire ugrik meg a törlesztő, ha mégsem lesz 2 gyermeked pl a 10M Ft CSOK hitelhez. A babaváró kölcsönnek pl sokkal nagyobb a büntető kamata, mint a CSOK hitelnek, ha nem születik meg a baba, tehát mielőtt döntesz, nagyon fontos a tisztán látás.
2021. dec. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A csok hitel 3%, nekem a piaci fogyasztóbarát hitelem 3,2%. Nem kellett aláírnom előre babákat, és rapid lagzit se kellett tartanom érte. Akármikor eladhatom minden gond nélkül.
2021. dec. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!