Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány hónappal hosszabbodott...

Hány hónappal hosszabbodott meg a futamidőtök a hitelmoratórium után?

Figyelt kérdés
240 hónappal kezdtem, 229 volt hátra, amikor be kellett lépnem a moratóriumba (nem volt más választásom). Most már nem hosszabbítottam meg, viszont 270 hónapról indulok. Lehet ezt bárhogyan szépíteni, de ez 41 hónapnyi plusz törlesztő. Csak én jártam ilyen sz@rul?

2021. nov. 26. 01:33
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Fix hitel amúgy (10 évig), nyilván tisztában voltam azzal, hogy növekedni fog a futamidő, viszont a törlesztési táblázatban 1 évvel a moratórium kezdete után mindössze 17 hónapnyi futamidő-növekedést jeleztek! Hogy abból hogy lett további 7 hónap után 41, na az nem fér a fejembe.
2021. nov. 26. 13:45
 12/27 A kérdező kommentje:
Mostanra már jobbak lettek az anyagi körülményeim, azzal számolok, hogy az 5. évtől évenkénti 200 ezres előtörlesztéssel rövidítek annyit a futamidőn, hogy a 10. év végén már végtörleszthessek egy megtakarításból.
2021. nov. 26. 15:15
 13/27 anonim ***** válasza:
63%

"Egyik ismerősöm kamatmentes hitelnél volt moratóriumban (állam fizeti a kamatot). Ő pl okosan csinálta szerintem, mert félretette a részleteket moratórium alatt és most előtörlesztett, kevesebb lesz igy a havi törlesztője."


Jól tette, hogy félrerakta. De minek törlesztett elő egy kamatmentes hitelt?

2021. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
71%

Én sem értem mivel járt így jobban, mintha fizette volna.

És azt sem értem, hogy miért ragadnak ebbe sokan évekre bele. Nem hiszem, hogy ennyien rászorulnának, viszont a kormányt sem hibáztatnám (ezért). Adott egy lehetőséget, nem volt kötelező élni vele... Ráadásul legalább hetente egyszer minden hírcsatornán elmondták, hogy nem fog jól járni aki benne van. Egy kényszer megoldás annak, aki rászorul, nem ingyen pénz. Innentől kezdve azokat sajnálom akik 1,5 évig TÉNYLEGESEN rászorultak. Azokat nem, akik felelőtlenül vették fel a hitelüket, nemtörődöm módon sodródtak az árral és semmiféle segítő kezet sem nyújtanék nekik. Nem a kormány feladata az embereket a saját hülyeségüktől megvédeni.

2021. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
61%

én 84 hónapra vettem fel egy hitelt az otp-nél 19 hónapot kifizettünk ugye maradt 65. Jött a levél 77 hónapig kell még fizetni, majdnem újra kezdették velem a fizetést.



A sok okoskódónak,meg hogy minek éltek vele az emberek,mert ő továbbfizette,csak annyit írnék hogy szerencsés ember. Amikor kihírdették a moratóriumot, akkor olyan intézkedéseket foganasítottak,hogy megijedtek az emberek. Bezárták az iskolákat,kötelező maszk használat bolti nyitvatartás az időseknek más időszakban. Az emberek elkezdtek spájzolni,a pénzzel is,és felkészültek a legroszabbra. Külföldről jöttek a híradások,hogy már nem győzik a halottakat temetni és hát a hitel volt a legkisebb probléma abban az időben. Nem tudom rémlik-e,hogy nem lehetett élesztőt,meg lisztet kapni a wc papíron meg még most is mosolygunk. Szóval,aki ezt előre látta,az vagy egy jós,vagy hazudik,hogy a többség,aki alkalmazottként dolgozik (kivéve a vendéglátást),megússza anyagilag és tudta volna fizetni a hitelt. Durván 16%-al emelkedett meg a hitelem a kitolt törlesztővel, ha úgy veszem ennyit vesztett is a reálértékéből a Forint és még fog is. Így nem biztos,hogy mi járunk rosszabbul

2021. nov. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%

15# oké, tegyük fel, hogy megijedt és szeretett volna pár havi részletet félre tenni, ezért élt a moratóriummal. Rendben. De miért nem folytatta a törlesztést pár hónap után? Azért kiderült, hogy annyira mégse komoly a vilagjarvany, mint az elején hallottuk. Megindult nyáron azért mindkét nyáron turizmus is, próbált folytatódni a normális élet. Bejöttek az oltási lehetőségek is. Ráadásul eddig arra is lett volna lehetőség, hogy törleszt és később megint belép a moratóriumba, ha úgy gondolja.

A legtöbben szerintem csak simán elköltötték a pénzt, amit a hitelbe kellett volna törleszteni. Szó sincs arról, hogy itt a lakosság egy része elkezdett keményen spórolni, tartalékot képezni.

2021. nov. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%

#16

Jó volt nyaralni menni a megspórolt törlesztőből...


Nekem az is fura, hogy a nyugdíjasok a mai napig jogosultak a moratoriumra, pedig nekik nem szűnt meg a munkahelyük, nem lett kevesebb a nyugdijuk... 😃

2021. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem erről van szó. Ha elveszítem az állásom, akkor megijedek. Ha pont 3 havi törlesztő hiányzik a megtakarításomból, akkor belépek, majd kilépek. A liszt, wc papír felvásárlókról is megvan a véleményem, ha valaki értelmesen figyelte a híreket és nem szemellenzővel, akkor mindennap elmondták, hogy egyik termék sem hiánycikk, egyszerűen csak nem bírja a szállítási logisztika a debil emberek megváltozott vásárlási szokásait követni. Ahogy ezek az emberek felvásárolták a készletet és megnyugodtak, hogy 20 évig mindennap lesz miből kenyetret sütni, lett a boltokban liszt és élesztő is.

Mellesleg én nem is értem miért ezekre függtek rá az emberek. Kismillió egyéb élelmiszer cikk is van + házhozszállítás, ami feltételezi, hogy senki nem fog éhen halni.

Szóval ha az emberek többsége használná az agyát, nemcsak menne a birkák után, akkor nem kerülne ilyen helyzetbe.

A pénz inflálódik, de azért azt nehéz megmagyarázni, hogy az járt jobban, akinek 20-30-40 évvel hosszabbodott a futamideje a most felhalmozott kamatok miatt. Mondjuk inkább azt, hogy nem biztos hogy olyan rosszul jártak a morisok, mint első ránézésre tűnik...

2021. nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#17 persze, hogy logikátlan, hogy a nyugdíjasok közel 2,5 évig élhetnek a moratóriummal. Jönnek a választások, program nincs, úgyhogy meg kell venni a szavazatokat. Az embereknek lekerült a moratóriummal egy teher a vállukról, nyugodtabban élnek, kevésbé érzik meg az inflációt, ha többet tudnak költeni, mint korábban a törlesztők mellett.

Átmenetileg jól érzik magukat, mintha nem is lenne hitelük.. Csak a bank nem jótékonysági intézmény, be fogja kérni az elmaradt törlesztőt és kamatot..

Egyébként sokan akaratuk ellenére voltak a moratóriumban egy adott ideig. Nem követték a híreket, hogy nyilatkozni kell, ha nem kérik. Nyilván egy lakáshitelt észre vesz az ember, ha nem vonják le, de egy kisebb összegű hitelnél nem biztos, hogy egyből feltűnik az embernek, hogy a számlán maradt.

Nekem diákhitelem van, 2020.márciusa után vettem fel, a moratórium bejelentése után és mégis beraktak a moratóriumba.. Teljesen egyértelmű volt számomra pedig, hogy törlesztenem kell.. Aztán én érdeklődtem náluk egy idő után, hogy amúgy mi van, miért nem tájékoztatnak, hogy hova, mikor, mennyit fizessek?..

2021. nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

És fix a törlesztőd?

Mert ha nem, akkor még a törlesztőd is fog nőni, többet kell végül visszafizessél így, mint ha nem lett volna moratórium.

2022. máj. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!