Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány hónappal hosszabbodott...

Hány hónappal hosszabbodott meg a futamidőtök a hitelmoratórium után?

Figyelt kérdés
240 hónappal kezdtem, 229 volt hátra, amikor be kellett lépnem a moratóriumba (nem volt más választásom). Most már nem hosszabbítottam meg, viszont 270 hónapról indulok. Lehet ezt bárhogyan szépíteni, de ez 41 hónapnyi plusz törlesztő. Csak én jártam ilyen sz@rul?

2021. nov. 26. 01:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg mindenki ilyen szarul jár
2021. nov. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

Nézd meg, hogy a moratórium alatt hány hónapig nem fizettél és számold hozzá a felgyűlt kamatokat is.


Nem Te jártál rosszul hanem a szükség erre a szerencsétlen lépésre kényszerített és ennek ez volt az ára.


Nekem szerencsére nem volt szükségem a moratóriumra.

2021. nov. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Szerencsére itt mindenki tudta folyamatosan, hogy meg fog hosszabbodni a futamidő. És nem is volt kötelező benne maradni, szóval emberi számítás szerint nem lesz ebből új devizahiteles armageddon...
2021. nov. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Uhh, pedig sz elejen el volt mondva, hosszabb lesz a futamido... Es gondolom nem vegig fix hiteled van... Szóval lesz ez meg sokkal rosszabb is, idővel
2021. nov. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos ez van. Gondolom elég nagy még a tőkéd, aminek szép kis kamata is van. A moratórium is elhúzódott elég hosszú ideig.

A csapból is az folyt, hogy akinek nem muszáj, az ne maradjon benne. Neked muszáj volt ezekszerint. Tekintsd ezt egy lehetőségnek, hisz nem elúszott az ingatlanod, hanem "csak" nőtt a hiteled futamideje. Még mindig a jobbik eset...

2021. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

Ha muszáj volt, akkor túl sok választásod nincsen, örülni kell, hogy volt ilyen lehetőség.

Sajnos sokan még továbbra is benne vannak és még fél évig benne is lesznek.

Esetleg abban tudsz bízni, hogy idővel többet keresel es egyszerűbben ki fogod fizetni a "plusz" törlesztőt a végén, mintha most kellett volna kisgazdálkodni.

2021. nov. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg mindenki ilyen szarul járt. Pontosan ezért eszem ágában sem volt belépni a moratóriumba. Megtehettem, mert az ország 80%-ától eltérően én nem vállaltam magam túl hitellel.

Én elhiszem, hogy volt, akinek muszáj volt belépni, de az is jobban tette, ha pár hónap után (ahogy lehet) kilép. Eleve elbaltázott volt az is, hogy nem opt-in hanem opt-out módon volt megcsinálva, mert így a sok nemtörődöm ember benne maradt a moratóriumba, csupán azért, mert nem szólt, hogy inkább fizetne (pedig megtehette volna).

2021. nov. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 xswerdy ***** válasza:
91%
aki ennyire az elején volt a törlesztésnek, az bizony így járt. Nem egész egy évig fizetted a hitelt, és utána moratóriumban voltál (ha jól értem) kb. másfél évig. Szóval szinte a teljes felvett összegre jött másfél évi kamat, így most jóval több a tartozásod, mint amit felvettél. Ezt a kérdést itt is kielemeztük párszor, hogy bizony nem 1-2 havi plusz törlesztés lesz itt.
2021. nov. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdezőt akarom bántani, de számomra elképzelhetetlen, hogy valaki 1,5 évig tényleg nem tudott volna törleszteni. Pár hónapig még oké, esetleg a vírus miatt megszűnt munkahely helyett kellett keresni mást.

De mi a bánatos francot gondol az, aki 2020.március és 2022.június között is végig bent van? Hagyjuk már, hogy ilyen hosszú ideig fizetésképtelenné vált valaki.

Semmi közöm más pénztárcához, de sajnos meglepődni sem kell, ha a futamidő évekkel meghosszabbodik. Még mindig jobb, mint ha a futamidő maradna és a törlesztő emelkedne szerintem.

Még egyszer mondom, hogy nem a kérdezőt szeretném ezzel bántani, magát a jelenséget nem értem.

A kedvencem a folyószámla hitelkeretesek és hitelkartyasok, akik havi 2-3 ezret nem fizettek és kamatkorrekcióval ki kellett őket most segíteni. Ezt már tényleg elképzelhetetlennek tartom, hogy pl használja a hitelkártya előnyeit, visszatérítéseket, de amikor arról van szó, hogy számlavezetési díjat, kártyadijat vagy kamatot kellene fizetni, azt nem tudja kigazdálkodni és él a moratóriummal.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, egyik ismerősöm hitele 38 hónappal lett hosszabb, most lépett ki hónap elején. Utólag már bánja, mert tudta volna fizetni, csak inkább másra költött addig. Hát nyilván tanulópénz, de én a kormány felelősségét is vitatnám ilyen helyzetben. Az aktuális pozitív intézkedés(folyamatos hosszabbítgatás) fontosabb volt, mint hogy hosszú távon mit okoznak a kevésbé tudatos embereknél.


Egyik ismerősöm kamatmentes hitelnél volt moratóriumban (állam fizeti a kamatot). Ő pl okosan csinálta szerintem, mert félretette a részleteket moratórium alatt és most előtörlesztett, kevesebb lesz igy a havi törlesztője.

2021. nov. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
70%

"Egyik ismerősöm kamatmentes hitelnél volt moratóriumban (állam fizeti a kamatot). Ő pl okosan csinálta szerintem, mert félretette a részleteket moratórium alatt és most előtörlesztett, kevesebb lesz igy a havi törlesztője."

Akkor már mindegy lett volna, ha fizeti, mert kamatmentes.

Én a diákhitelemmel maradtam csak a moratóriumban, pontosan azért, mert az is kamatmentes.

2021. nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!