Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitellel lehet alkudozni?

Lakáshitellel lehet alkudozni?

Figyelt kérdés
Lakáshitelt szeretnénk felvenni, és mivel az OTP-ben van a folyószámlám ezért megérdeklődtem mennyiért adnának. Gyakorlatilag a legdrágábbak, ezt mondtam is az ügyintézőnek, erre annyit mondott, hogy vigyek be több bank ajánlatát is, és akkor lehet csökkentik a díjakat. Ezen kicsit meglepődtem, és a kérdésem az, hogy ez tényleg így működik, valakinek így sikerült alkudoznia és lejjebb vinni a díjakat?
2021. nov. 23. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen minden banknal igy megy, effektiv szinte a piaocn elerheto legkissebb kamatot kapod meg ha feltudsz mutatni egy masik bankot akinel van ilyen...
2021. nov. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Nem konkrét lakáshitel volt, szimpla számlavezetés, de igen, volt rá példa. Egyik ismerős a cégét akarta átvinni másik bankba, az első helyen adtak egy ajánlatot, ami havi szinten 2-3000 forintot jelentett volna, annyiért nem érte volna meg az egész cécó. Mikor ezt szóvá tette, akkor mondták, hogy oké, akkor összeraknak egy másik ajánlatot. Pedig nem volt egy nagy cég, évi ~50 milliós árbevétellel.
2021. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Nem is gondoltam, hogy ilyesmivel is lehet alkudozni. Pedig most már kezdem kiismerni, hogy igenis ha kinyitja az ember a száját, akkor még a nagy cégek is tudnak engedni.

Pl. mikor a kocsimat vettem, kaptam egy árat. Aztán szétnéztem, mutattam a csókának, hogy 300km-re pár százezerrel olcsóbb ugyanez. És megadta azt az árat.

2021. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
100%
én hitelkiváltással fenyegettem meg a bankomat. Adtak ők is egy kedvezőbb ajánlatot, de az még mindig rosszabb volt, mint a legjobb a piacon.
2021. nov. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!