Meg merjem ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Kickstarteren indítottam egy projektet, viszont nem gyűlt hozzá elegendő támogatás össze. Megkeresett egy személy emailen keresztül, aki felajánlotta hogy biztosítja számomra a hitelt. Erre kértem több részletet megbeszéltük a kisebb részleteket. A legutóbbi emailjében ez állt:


"

Megkaptam levelét, és szeretném tájékoztatni, hogy hajlandó vagyok 30 hónap alatt 30 000 eurót biztosítani Önnek. Mellékelem az űrlapot, amelyet ki kell töltenie és el kell küldenie nekem a személyi igazolványa másolatával együtt, és az adminisztrációs költségeket is ki kell fizetnie. Ezután a formalitásokat feldolgozzuk, és Ön megkapja a finanszírozási szerződést, amelyet alá kell írnia, és a banki adatokkal együtt vissza kell küldenie nekem. Végül a bankom felveszi Önnel a kapcsolatot a tranzakció lezárása érdekében.


Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

"

(Ezt csak bemásoltam a fordítóba)



És a kérdés lényegi része itt következik:


- El merjem küldeni neki a személyes adataimat, és a személyi igazolványom, mikor gyakorlatilag nem tudok az úrról a nevén kívül kb semmit?


2021. nov. 16. 22:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Eladhatja a darkneten az adataidat. Ahol felhasználhatják valami mocskos dologra. Nőjél fel, random emberek nem kínálnak hitelt privát üzenetekben. Ha hitel kell keressél egy bankot vagy léteznek már crypto hitelek is.
2021. nov. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
A Problémám az #11 hogy fiatal 21 éves vagyok, vagyonom nincs, és a bank nem járható út számomra sajnos, hiszen nincs mögöttem fedezet.
2021. nov. 17. 03:04
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Annyira feleslegesek az ilyen kérdések.


Te már döntöttél. Add meg egy vadidegennek a személyes adataidat, aztán vagy bejön, vagy nem. Talán majd megemlékezik rólad egy hírportál, hogy "adathalászok szedik áldozataikat". Vagy nem.

2021. nov. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Penzt ebbbol biztos nem latsz, cserebe az adataid ha megadod fenyegetest/zsarolast igen
2021. nov. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen részletet emelnék ki az emailből:

"az adminisztrációs költségeket is ki kell fizetnie"


Ergo ez az a tipukus csalás, mikor pénzt ígérnek, csak fizesd ki a tranzakciós/adminisztrációs/anyámtyúkja díjakat. Amit ha kifizetsz, sose hallasz felőlük többet.


Nehogy pénzt küldj neki, tuti csaló!

2021. nov. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem, nem döntöttem, csak kíváncsi vagyok mások véleménye. A legújabb email:


Jó fogadtatása az e-mail, azt mondom, hogy miután kitöltötte az űrlapot, és elküldte a személyi igazolvány másolatát, akkor kell fizetnie 590 eurót a költségekért. Az Ön személyes adatait a közjegyzőnknek küldjük el az 590 euróval együtt az ügyirat bejegyzése és a finanszírozási szerződés megkötése céljából. Mindezt azért, hogy garantáljuk a finanszírozást és abszolút biztonságot nyújtsunk Önnek. Tehát, ha valóban érdekli ez a finanszírozás, akkor köszönöm, hogy megadja a kért dokumentumokat, és megerősíti a költségek (590 €) rendelkezésre állását, hogy megadhassam Önnek a könyvelőm banki adatait a kifizetéshez.


Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

2021. nov. 17. 12:57
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Pénzre van szükséged, de fizessél 590 Eurót és még add meg az adatidat is.

Ilyen hülyeséggel minek foglalkozol? Keressél egy munkát inkább, vagy egy befektetőt.

2021. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Cirka 200 ezer forint? Hmm... tudod mit, kérdező! Utalj át nekem 50 ezer forintot, én pedig biztosítalak róla, hogy ez az illető csaló. Neked kevesebbe kerül a naívitásod, nekem jól jön a pénz. :D
2021. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a #18asra, CSALÓ!!


Én 40ért elvállalom :)

2021. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nem győzött meg a francia anyanyelvű úriember, erre az emailre nem fogok már válaszolni. Bár (lehet naivitás) de teljesen elképzelhető szituációnak tartom hogy egy befektető egy nem nyertes kickstarter projektnek hitelt ad.


"Keressél egy munkát inkább, vagy egy befektetőt."

- Dolgozom még, de kapcsolataim nincsenek

2021. nov. 17. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!