Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valóban megéri spórolni vagy...

Valóban megéri spórolni vagy érdemes lenne mindet felélni?

Figyelt kérdés

Közgazdászként hülyén hangzik ez a kérdés, de mégis sokszor felteszem magamnak. Szerintetek? Jelenleg havi több mint 200.000,-et tudunk megtakarítani a párommal, jelenleg valamivel több mint 3M-Ftunk van.

Tehermentes lakás van. A kérdésem: Miért van az, hogy a környezetünkben mindenki carpe diem, és mindent felél?? Nekik van igazuk? vagy jobb most takarékoskodni, de lehet hogy egy válság teljes módon elértékteleníti a megtakarításunk... Szerintetek?



2021. nov. 5. 14:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok olyan biztos ebben a spórolásban mint régen. Mondom ezt úgy, hogy jelenleg kb 50% körüli a megtakarítási arányunk a teljes éves bevételünkhöz képest. És minden költséget vezetünk.
2021. nov. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#11: Kíváncsi lennék, mi bizonytalanított el...
2021. nov. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12: az, hogy ha a nagy spórolás és hitel para helyett pár éve felveszek 20 millió hitelt abból szépen át tudtuk volna alakítani a házunkat. Mostanra kb a felét ki is fizettem volna és 2-3 éven belül az egészet.


Ehelyett spóroltam, de a spórolt pénz mellé ugyanúgy kéne kb 20 milla hitel ugyanahhoz a ház bővítéshez és felújításhoz.


Egyrészt ezért nem volt értelme.



Másrészt a hedonista ismerőseim se haltak éhen sose. Pedig mindig ezzel riogatnak aztán mégse. A házuk is megvan pedig hányszor volt, hogy kikapcsoltak valamelyik köz szolgáltatást meg ilyesmi.


Persze nyilván ez nekik azzal jár, hogy egyszer fent, egyszer lent...

Én meg folyamatosan tudok tartani egy közép színvonalat ami több év munkanélküliség esetén is tudnék tartani. (De őszintén reálisan minek erre számolni? Informatikus vagyok, maximum pár hónap alatt találok új állást, múltkor például le se járt a felmondási időm de már megvolt hova megyek)


Na mindegy, úgyis maradok ilyen sporolos mert mindig ez volt a családi minta és így nem tudnék nyugodtan kilépni ebből, mert irreális dolgoktól félek, ahogy fent is írtam. Hiába tudom tudatosan, hogy nem kéne félni több év munkanélküliségtol például.

2021. nov. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13: Ismerős a dolog, szintén spórolós vagyok és kockázatkerülő.

Nem gondolom ördögtől valónak a hitelt, de engem is ösztökélni kellett hozzá. De ha akkor a feleségem nem erölteti a hitelt, akkor most már esélyem nem volna lakást venni.

Én a munkanélküliségtől nem félek. Programozó vagyok, 18 év alatt összesen egyszer, 2 hónapig voltam munkanélküli, akkor azt felüdülésnek vettem az előtte lévő vacak munkahely után. Egyébként minden többi alkalommal úgy volt, hogy pénteken befejeztem a munkát az egyik helyen, hétfőn kezdtem az új helyen.


Én a kockázatokba nem merek belemenni. Pl épp ezért nem szálltam be a kriptoőrületbe, de még a tőzsdét is mikor egyszer kipróbáltam, túl óvatos voltam, pedig potom 100 ezer forittal "játszottam" és csak nagy részvényeket vettem.

2021. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!