Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valóban megéri spórolni vagy...

Valóban megéri spórolni vagy érdemes lenne mindet felélni?

Figyelt kérdés

Közgazdászként hülyén hangzik ez a kérdés, de mégis sokszor felteszem magamnak. Szerintetek? Jelenleg havi több mint 200.000,-et tudunk megtakarítani a párommal, jelenleg valamivel több mint 3M-Ftunk van.

Tehermentes lakás van. A kérdésem: Miért van az, hogy a környezetünkben mindenki carpe diem, és mindent felél?? Nekik van igazuk? vagy jobb most takarékoskodni, de lehet hogy egy válság teljes módon elértékteleníti a megtakarításunk... Szerintetek?



2021. nov. 5. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert most hatványozottan ilyen az általános néplélek, hogy mutass hatalmas jólétet kifelé, akkor is ha amúgy tök csóró vagy.


Lehet így is csinálni, de szerintem nem valami következetes.

2021. nov. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Mièrt èrtèktelenítenè el egy válság? Nem jobb úgy belemenni, hogy mondjuk 6-12 hónapot is túlèlsz, ha nincs munkád, vagy nem olyan jól fizető? Jobb az, hogy mèg mondjuk egy elromlott mosógèpet sem tudsz lecserèlni?

Nincsenek amúgy cèljaitok? Nagyobb lakás, esküvő, gyerek?


Amúgy szerintem az emberek nagy rèsze mindig debil volt, csak most látszik is a közössègi oldalak miatt.

2021. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nekünk rengeteg célunk van. itt a kérdés elsősorban nem rólunk szól, hanem hogy tényleg ilyen hülye mindenki hogy a mának él? vagy mi látjuk rosszul és az a normális ha mindent felész.

az a baj, hogy bolond a világ..

2021. nov. 5. 14:25
 4/14 anonim ***** válasza:
Godnolkozz el azon ha a manak elsz akkor mi lesz majd a gyerekeiddel, milyen eletszinvonalon tudod oket felnevelni? En ezert nem a manak elek...
2021. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindenki ilyen hülye. De neked nem kell annak lenni.
2021. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a többség ilyen hülye. Meglepődve tapasztalom a munkahelyemen, hogy a többség 10+ év munkaviszony után se tudja értelmezni a fizetési papírját és fogalma sincs, hogy mi a bruttó-nettó.
2021. nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"tényleg ilyen hülye mindenki hogy a mának él?"

Igen, tényleg. Minél idősebb leszek, annál inkább nyilvánvaló, hogy az emberek többsége iszonyatosan hülye. Villognak, hogy BMW-jük van, meg iPhone 99+ meg anyám tyúkja, de közben hitelt hitelre halmoznak, provident és hasonlók járnak a nyakukra és kifolyik a pénz a kezük közül.


"vagy mi látjuk rosszul és az a normális ha mindent felész."

Nem. Jól látjátok, van értelme félre tenni. Persze legyen célotok, mert céltalanul gyűjteni a pénzt sem bölcs dolog.

2021. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megéri spórolni. Sosem tudhatod, mi történik holnap. Lehet, hogy elveszíted a munkád és nem találsz újat hónapokig. Lehet, hogy leég a házatok és mehettek albérletbe. Lehet, hogy kiderül, hogy súlyos beteg vagy és több millió forintba kerülő kezelésekre lesz szükséged. Ezeket a helyzeteket hogy oldanád meg, ha nem lenne egy fillér spórolt pénzetek sem?
2021. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a tobbseg hulye, csak az a latvanyos. Nyaralas telen, mindig uj ruha... Ez latvanyosabb mint 3M felreteve. Jol csinaljatok!
2021. nov. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű a válasz, igen meg éri spórolni!

Soha nem tudhatod, hogy mit hoz majd a holnap. Lehet hogy egy hét múlva el veszted a munkahelyed, vagy pl.. el törik a lábad és hetekre vagy hónapokra ki esel a munkából, és ha nincsen spórolt pénzed, akkor miből fogsz majd élni?!

Azok az emberek akik, mindig csak a mai napnak élnek, azok soha nem fogják vinni semmire az életben, folyamatosan anyagi problémájuk lesz, és nem is fognak fejlődni. Majd 50 éves korukra fognak csak rá jönni, hogy el kúrta az egész életét. Én már általános iskolában, el kezdeném tanítani a gyerekeknek a spórolást, hogy hogyan is, kell bánni a pénzzel.

Nekem az ilyen estekre van félre rakva 2 évnyi meg spórolt pénzem, amihez csak akkor nyúlok hozzá, ha el vesztem a munkahelyem, hogy legyen mihez nyúlni. A bevételeimet és kiadásaimat, minden hónapban vezettem, és így jobban át látom a pénz ügyeimet. Csak arra költök amire szükségem van, nem vagyok a saját magam ellensége, hogy ne legyen mihez hozzá nyúlni, ha szükség van rá.

2021. nov. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!