Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes még várni a saját...

Érdemes még várni a saját lakással, ha évi 2,5 milliót tudok spórolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van most kb 8 millióm. Ha most vennék lakást akkor kellene mondjuk mellé 14-15 millió hitel. Viszont mivel anyuval élek így jobban tudok spórolni.

2 év múlva lenne mondjuk 12-13 millióm. Arra meg elég lenne kevesebb hitel is. 10-15 évnyi hitelben gondolkozok akkor jól gondolom, hogy jobban járok ha gyűjtök még önerőt és nem most veszek fel hitelt ? Nagyon max 2 évet még azt mondom kibírok anyuval de szeretnék már nagyon külön költözni. Őt nem zavarja, hogy itt vagyok, mert ő neki nincs párja se.

28L


2021. jan. 1. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés inkább az, hogy vajon merre mozdulnak a lakásárak. Mert lehet, hogy összespórolsz még pár milliót, de ha két év alatt még 20%-ot emelkednek a lakások, akkor ugyanott leszel, mint most.

Én a helyedben még fél évet mindenképp kivárnék, hogy milyen irányt vesz az ingatlanpiac, és az alapján döntenék.

2021. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerinted még drágulhatnak ennél jobban? Ígyis nagyon magas a csok miatt. Akinek nincs párja annak nagyon nehéz vagy ha nem közösen akar hitelt felvenni.

Az járt jól aki tudott venni 4-5 éve lakást.

Fél évet mindenképp várni akarok, nem most télen akartam venni.

2021. jan. 1. 15:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább várj fél évet, addig érdemes folyamatosan nézegetni a piacot, milyen árban vannak.
2021. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
akkor keress egy párt és meg van oldva
2021. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!