Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ház vásárlására milyen hitelt...

Ház vásárlására milyen hitelt érdemes felvenni?

Figyelt kérdés

Faluban élünk, itt kinéztünk egy házat 7 millió forintért. Csok illetve babaváró sajnos nem lehet,illetve személyi kölcsön sem, így ezeken kívül kellene más fajta hitel.

Szerintetek mi a legjobb választás? A helyzet elég sürgős kb. 2 hónapunk van arra hogy házat vegyünk, így is ez a legolcsóbb itt a környéken.


2021. szept. 29. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lakáshitelt...
2021. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lakashitelt, nyilvánvalóan.
2021. szept. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
100%
ingatlan vásárláshoz az ember általában lakáshitelt vesz fel. Falun, kis értékű ingatlannál szokás pl. személyi kölcsönt, mert lehet, hogy az adott faluban ingatlant nem is hitelez a bank, meg az is lehet, hogy a hitel összege van alatta annak, amivel egyáltalán lakáshitelként szóbaállnak.
2021. szept. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
"Csok illetve babaváró sajnos nem lehet, illetve személyi kölcsön sem". Talán ha bővebben kifejtenéd, ezek miért nem jöhetnek szóba, illetve rendelkeztek-e megtakarítással, megfelelő összegű jövedelemmel, ami alapfeltétel egy lakáshitelnél, elképzelhető, hogy tudnánk segíteni. Egy ennyire hiányos kérdésre senki nem tud használható választ adni.
2021. szept. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egyetemi hallgató vagyok és DH1-t veszek fel. 11 félévben ad a DH most 750.000 ft-ot /félév, és mivel felvettem a DH pluszt is, ìgy az összes felvett DH-m 8 millió 750 ezer ft lesz a végén. Nő vagyok, 2 gyerek után a tartozás felét elengedik, 3 gyerek után pedig az egész maradék tartozást. Egyetem alatt 1,99%-ot kamatozik (napi kamat), a DH pluszt meg 1 év után most kellett elkezdenem törleszteni, 5 éves futamidőre vettem fel. Szüleimmel is megbeszéltem ezt, dolgozom egyetem mellett amúgy, de máshogy lehetetlen saját ingatlanhoz jutni, ha az ember nem tud megfelelő önerőt előteremteni. És azért 35 éves koromig nem szívesen laknék albérletben. Párom még nincs ugyan, de arra nem alapozhatok, hogy lesz saját lakása, mert azért a mai világban ez ritka. :D Úgyhogy én most a DH-t tartom praktikusnak.
2021. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nektek viszont csak a lakáshitel marad ebben a helyzetben.
2021. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!