Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A hitelnél ez miért ennyire...

A hitelnél ez miért ennyire durva?

Figyelt kérdés

Hitelt vettünk fel, a férjem fizeti. A munkahelyének kifizetési nehézségei vannak, ezért én utaltam at a hitel összeget a számlájára, és abból vontak le.

Most viszont a bank felhívta, hogy mi van a fizetésével, és őket nem érdekli, hogy a felesége utalt (azért persze levonták), amennyiben nem változik a helyzet, felmondják a szerződést.

Voltaképpen csak elkeseredett vagyok, hiszen amúgy is nehéz az egész, és azt hittem (de nagyon laikus vagyok), elég, ha ott az összeg és van miből levonniuk.

Miért nincs így? Hiszen nem az a lényeg, hogy megkapják? Soha nem maradtunk el egy reszlettel sem.

Kíméletes magyarázatnak örülnék.



2021. szept. 21. 10:06
1 2
 1/16 xswerdy ***** válasza:
100%
ez elég furcsa, amíg fizetsz, nem szoktak a bankok ilyesmit figyelni. Az előfordul, hogy kedvezőbb a kamatod, ha vállalod, hogy havonta x összeg beérkezik a számládra, és van, ahol csak a munkabér számít. Ha ez nem teljesül, megemelkedhet a kamatod. De hogy e miatt felmondanának szerződést, olyat még nem hallottam.
2021. szept. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Bocs de ez kamunak hangzik. A bankot nem erdekli honnan csak legyen torlesztve.

Az se erdekli oket ha tobbet nincs hivatalos kereseted.


Mindenesetre szerzodesben mi van? Benne van, hogy ha elveszti a munkajat akkor a szerzodes felmondhato?

2021. szept. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is azt tudom mondani, hogy talán valami kamatkedvezménnyel van összefüggésben.


Nekem pl. totál másik banknál van a hitelem, jövedelemátutalás nélkül, igazából havonta utalok egy folyószámlára, ahonnan levonják, de jóskapista is utalhat, nem érdekli őket.

2021. szept. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

"talán valami kamatkedvezménnyel van összefüggésben."


A bankot az se érdekli, ameddig fizeted. Ha nem teljesíted a kamatkedvezményt örülnek és emelik a kamatot.

Emiatt nem fogják felmondani a szerződést.


Melyik bank, milyen hitel ez?

2021. szept. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Jó lenne tudni, hogy miylen hitel és, hogy melyik banknál van ez.
2021. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem félreértettétek, nem felmondják, hanem módosítják a szerződést, elveszik valamilyen kamatkedvezményt, ha nem érkezik annyi munkabér a törlesztési számlára, ami a kedvezményhez kell. Gondolom OTP-ről, vagy K&H-ról van szó, ott számít a munkabér érkeztetés a jelzálog hiteleknél.
2021. szept. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
nem tudjuk, milyen hitel, folyószámlahitelnél feltétel a jövedelem, és igen, megszüntetik a hitelkeretet, ha nincs bejövő bér.
2021. szept. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a kérdező tényleg nem említette, hogy milyen hitel. Egyedül a folyószámlahitelnél elképzelhető ez, jogosan.
2021. szept. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is azért kaptam a kamatkedvezményt, mert a folyószámlára a hitel teljes időtartama alatt X összeg érkezik, mint BEVÉTEL. Nálam ezt az alkalmazotti munkabérem jelentette. A szerződésben le volt írva, hogy ha ennek (ha jól emlékszem) 3 hónapig nem felelek meg, akkor elveszik tőlem a kamatkedvezményt, és ami még durvább, hogy a már kezdezményes kamattal befizetett részletekre is visszamenőlegesen ki kell fizetni a különbözetet. Lehet, hogy hasonló a férjed hitele is. A szerződést kell elolvasni, az apró betűs részt.
2021. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Oké, köszi, nekiugrom a részleteknek. Valóban K&H.

A férjem nem egy szoszatyar, a pénzügyeket illetően sem, viszont néha érdekes valóságban is él, és nem mindig pontosan adja át a dolgokat. Ő ezt mondta.

Megpróbálom átnézni. Köszi szépen mindnekinek!

2021. szept. 21. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!