Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » S. O. S! Eléggé durva dolog...

S. O. S! Eléggé durva dolog történt! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ausztáliában vagyok most érkeztem nem rég.2ős állampolgár vagyok magyar meg ausztrál mert anyukám itt született (de még sosem voltam itt.egyedül vagyok kb másfél évig itt élek)Röviden a lényeg:a bank amiben tartottam a pénzem volt 220 dollár az elején.hallottam a hírekben másnap h káosz van a rendszerükben stb..megnéztem később a neten a bankszámlaszámom:5220dollár!!mondom mi a fasz:):) kivettem egyből és nyitottam egy másik bankba egy számlát most ott van.de az előző bankszámlám már -5000 et mutat..nem kaptam semmi levelet v ilyenek..másfél év múlva elmegyek..
2010. dec. 1. 08:54
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
ja és 19/f
2010. dec. 1. 08:54
 2/18 A kérdező kommentje:
és nem a bankszámlaszámomat néztem meg hanem a bankszámlámon a pénzt.bocs az elírásért
2010. dec. 1. 08:56
 3/18 anonim ***** válasza:
Miután magyar állampolgár is vagy, majd behajtják rajtad. Éssuerűbb lenne most szépen visszafizetni, mint később kamatostul-bár erősen kétlem, hogy igaz lenne a sztori.
2010. dec. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Esküszöm az apám és az anyám életére hogy igaz.
2010. dec. 1. 09:25
 5/18 anonim ***** válasza:
Akkor legyen egy kis eszed-meg tisztességed-és fizesd vissza. Tulajdonképpen lopás, amit csinálsz.
2010. dec. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Fizesd vissza sürgősen. Így is, úgy is behajtják majd rajtad. Egyáltalán, hogy jutott eszedbe olyan pénzt felvenni, amiről tudtad, hogy nem a tiéd? Akkor és ott kellett volna jelezned, hogy valami hiba történt.
2010. dec. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Utald vissza azt az 5000 dollárt, aztán pedig gondolkozz el, hogy a lopás bűn, és valójában teljesen tudatosan bűnt követtél el.

Ha valakinek kilóg a pénztárcája a táskájából, azt is ilyen nyugodtan kiveszed? Hogy birkózna meg vele a lelkiismereted? Mert ez pontosan ugyanaz a helyzet.

2010. dec. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ha kilógna pénz vki táskájából nem lopnám el mivel nem vagyok tolvaj..ez az ő hibájuk h rákerült pénz a számlámra és nem az enyém.én levettem a pénzt a számlámról.ez minden ami történt.ez nem bűncselekmény.bár szüleimet megkérdezhetném mert ügyvédek de nem fogom szóbahozni ezt nekik az tuti.Értem h igy is ugy is behajtják rajtam de ha megmondom a banknak hogy már elköltöttem akkor nem tudnak mit csinálni sztem szóval egy megállapodást lehetne kötni velük hogy pl heti 100 dollárt fizetek és természetesen nincs kamat mert ez nem hitel volt.Ez milyen?
2010. dec. 1. 10:06
 9/18 anonim ***** válasza:

Te fizetted be a pénzt a számládra? Nem.

A te pénzed volt? Nem.

Jogosan vetted fel? Nem

A jogosulatlanul felvett pénz, mindegy hogy került hozzád, nem a tiéd. Nrem kérhetsz rá részletfizetést, mert nem kölcsönt kaptál, hanem tulajdonképpen loptál.

Pár éve az egyik banknál volt valami rendszerhiba, emiatt rengeteg ügyfelük hirtelen emelt folyószámlahitelt kapott, másoknál pedig nem vonták le a számláról a terheléseket. A bank a hiba észlelése után azonnal lezárolta a túlhívásokat a számlákon.

2010. dec. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ezt vissza kell fizetned, mivel egy bankközi rendszer hiba volt, ami miatt egy utalás vagy bármi más nálad landolt. De ez nem jogosít fel, hogy egy olyan összeget felvégy amihez semmi közöd:) Nem kellett volna rögtön felvenni, hanem utána kérdezni. Mivel nyitottál egy másik számlát, ez is jól mutatja hogy elakartad tüntetni a hirtelen jött "plussz"pénzt. A lehető leghamarabb fizesd vissza, mert nem tiéd és jogosulatlanul vetted fel. Az már más kérdés, hogyha nekem 220 dollárom van, nem leszek olyan "okos" hogy ilyen banki malőr után, a számlámon tévesen jóváírt összeget ez esetben 5000 dollárt vegyek fel, ami tuti hogy valami hiba miatt került a számlára... A banki malőr "nem mentesít" a lopás vétsége alól.
2010. dec. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!