Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » S. O. S! Eléggé durva dolog...

S. O. S! Eléggé durva dolog történt! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ausztáliában vagyok most érkeztem nem rég.2ős állampolgár vagyok magyar meg ausztrál mert anyukám itt született (de még sosem voltam itt.egyedül vagyok kb másfél évig itt élek)Röviden a lényeg:a bank amiben tartottam a pénzem volt 220 dollár az elején.hallottam a hírekben másnap h káosz van a rendszerükben stb..megnéztem később a neten a bankszámlaszámom:5220dollár!!mondom mi a fasz:):) kivettem egyből és nyitottam egy másik bankba egy számlát most ott van.de az előző bankszámlám már -5000 et mutat..nem kaptam semmi levelet v ilyenek..másfél év múlva elmegyek..
2010. dec. 1. 08:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha elköltötted, az a világ legnagyobb hülyesége volt.Gratula. Olyan pénzt vettél fel ami nem a tiéd, de ezt nem is értem, hogy nem lehet ésszel akkor felfogni...bankkal ilyen esetben nem lehet egyezkedni-majd behajtják rajtad csak 5000 helyett 7000 dollárt azt cső.Nem is tudom hol érzed te magad, az irgalmas szamaritánusoknál?Magadnak kevertél egy szép sűrű k@kit, naivitásod már már egekig ér!
2010. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Hogy büntetőjogilag büntethető-e a cselekmény az adott országban, nem tudom. De az tuti, hogy tisztességtelen. Ezért akadt ki annyi ember, hogy egyáltalán eszedbe jutott.

DE polgárjogilag mindenképpen felelős voltál azért, hogy felvetted a pénzt. Nálunk ezt jogalap nélküli gazdagodásnak nevezik. Hogy ott hogyan hívják, nem tudom.

De kétlem, hogy nincsen rá kamat. Ha egyben visszafizeted, akkor talán nincs. Egyébként pedig miért is ne lehetne? Más pénzét használtad sajátodként.


De a saját tisztességtelen eljárásodból még hasznot is akarsz húzni. Azzal kezdted, hogy átraktad egy másik számlára, és most ott van. Most pedig hazudni akarsz a banknak, hogy részletekben fizethess.

És még csak fel sem fogod, hogy te hibáztál. A bankra mutogatsz.


Gratulálok. Jól neveltek a szüleid. Az hozzád hasonló "tisztességes" és "igaz" emberek miatt tart itt a világ.

2010. dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"ez az ő hibájuk h rákerült pénz a számlámra"


Ez olyan, mintha egy ismerősödnél a konyhaasztalodon felejtenéd a pénztárcádat. A te hibád lenne. Te akkor nem tartanád lopásnak, ha eltenné a pénzt?

2010. dec. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Be fogják hajtani kamatostul, ez 100%.
2010. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne, ha visszafizetnéd rögtön egy összegben, még mindig így járnál a legjobban. Talán így még nem lenne olyan hatalmas összeg a kamat. Az ügyvéd szüleid büszkék lehetnek rád.Ha ezzel a cselekedeteddel egyet értenek, hát hozzájuk se mennék mint ügyfél. Gondolkozz már, az ilyen kiderül. Nagyon rossz fényt vetne rájuk is.
2010. dec. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Elég nagy összegről van szó ahhoz, hogy ne felejtsék el csak úgy az ügyet. Gondolom, hogy be fogják rajtad hajtani a pénzt. Ha nem fizeted vissza, egyszer csak azt veszed majd észre, hogy jönnek a behajtók, és nem marad semmitek...Gondolom számlanyitáskor megadtál minden adatot, így nem gondolhatod, hogy nem találnak meg. Azt meg hiába mondod majd, de igenis volt rajta annyi pénz, hiszen te is, ők is tudják, hogy csak vmi hiba lehetett....
2010. dec. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem költöttem el az 5 ezer dollárt és nem ugyan ebbe a bankba nyitottam a számlát hanem egy másik bankba mert nem vagyok ekkora barom. Ha pedig érdekel a pénzt ma délután itteni idő szerint 2 körül visszafizettem.nem volt semmi probléma.Remélem ezért meglesz a jutalmam a menyben és most büszkék vagytok rám!!!!
2010. dec. 2. 03:11
 18/18 anonim ***** válasza:
Ügyes voltál! :-)
2010. dec. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!