Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Maradjak moratóriumban vagy sem?

Maradjak moratóriumban vagy sem?

Figyelt kérdés

Babavárót törlesztek, még csak megelőlegezett 0%-kal, mert a gyermek még nem született meg.

Egyrészt nem tudom, hogy kamatozik-e a hitel (mert elvileg van kamata, csak az állami támogatás miatt %), ez hogyan számolódik?


Plusz tiszta pénzügyi kérdés: 50 ezret nem törlesztek havonta, a hitel csak inflálódik, egyre kevesebb az értéke. A megtakarítás máp+ ban van. Nyilván a hozam is csak inflálódik, tehát csak stagnálok, kis minuszban vagyok, de legalább van hozzáférhető pénzem (hitelhez később nem biztos hogy jutok ilyen feltételekkel, mert romolhatnak a feltételek).


Szóval jó ez így? Kinek mi a véleménye?

Ki marad moratóriumban és ki fizet inkább?


2021. szept. 17. 23:29
A kérdező szavazást indított:
Maradnék moratóriumban
Inkább elkezdenék törleszteni
20 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdéshez hozzátartozik: nyugodtan tudnék törleszteni, 1 gyermeket már nevelek, a havi fix alkalmazotti bevételem 400 ezer Ft, a vállakozói 1 millió körül van, de ez hamarosan lehet 0 is. Szóval nem szoroluk jelenleg moratóriumra, de a vállalkozás bármikor leállhat és akkor már nem olyan mesés a bevétel, feleség gyesen, második gyermek pedig bármikor jöhet. Hitelünk még 50 ezer FT csokos-lakáshitel + rezsi.
2021. szept. 17. 23:33
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Ne!
2021. szept. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha van kedvetek válaszoljátok meg miért törlesszek, miért ne maradjak még a rendszer nyakán.
2021. szept. 17. 23:56
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A hitelre szánt pénzt cryptoba fektettem 2020 közepétől. 9 év mulva kezdeném törleszteni azt a 1.5 milliot ami felgyült. Szerintem k...vra megérte. Jövöre kifizetem az egészet, mert akkor csak 15%-ot kell adozni. Ha betudod fektettni, akkor szerintem ne fizessél.
2021. szept. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Akárhogy is... én úgy vagyok vele, hogy ez is csak egy hitel. Egy tartozás, ami marad az ember nyakán, ha nem fizeti. Lehet, hogy befektetés szempontjából maradsz jelenleg a nullán, de sosem lehet tudni, hogy mi lesz 5-10-15 év múlva. Éppen ezért én tolnám le magamról, ha nem szorulok rá a moratóriumra.
2021. szept. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, de nem szórom hülyesègre a megtakarított pènzt, marad biztonsági tartalèk, amit kèsőbb be tudok törleszteni.
2021. szept. 18. 18:06
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem pont erre gondoltam csupán. Persze ez pozitívum, de pl. mivan ha veled történik valami? A feleséged eltudja tartani magát és a gyerekeket úgy, hogy közben a hiteleket is kifizeti? Vagy mindig tartotok legalább annyi tartalékot, hogy minimum végtörlesztésre elég legyen?

Ezek nehéz kérdések. Nyilvan nem erre készül az ember, de ilyen távlatokban már számba kell venni szerintem és ilyen szempontból nem jó tologatni magunk előtt a tartozásokat.

2021. szept. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindkét hitel az enyém, a feleségem adóstárs, és mindkettőn van hitelbiztosítás. Ha meghalok, akkor a biztosítás kifizeti a teljes fennáló tartozást. Munkanélküliség vagy betegség esetén 1 évet állnak.


Nincs a teljes végtörlesztésre tartalékunk természetesen, akkor nem lenne kérdés. A hitelállomány negyede a tartalékunk jelenleg.

2021. szept. 18. 19:46
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha adóstárs, akkor a hitel nem a tiéd, ráadásul házasok is vagytok. KÖZÖS!

Érdemes utánanézni, hogy ha esetleg meghalsz, akkor biztos fizet-e a biztosító, vagy csak akkor ha az adóstárssal is problémák vannak.

NE tologassátok magatok előtt a tartozásokat!!! Addig nincs semmi baj, amíg veled nincs baj és ne is legyen persze. De jobb félni, mint megijedni.

Egy komoly betegség, vagy haláleset mellett legalább az anyagiakon ne kelljen aggódni.

2021. szept. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!