Ha a testverem tele van adosaggal es nem fizeti, akkor az adossagat nekem kell kifizetni?

Figyelt kérdés
Atterelodhet az adossag a masik tetverre ?
2021. aug. 14. 22:40
1 2
 1/20 anonim válasza:
69%
Nem. Ha szüleid meghalnak és nekik van adóságuk azt igen de testvér testvértől nem
2021. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem . Maximum ha átvállalod .
2021. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem, hacsak nem meghaltak a szüleitek, és ő is, és te leszel az örökös, mert nincs gyereke.
2021. aug. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Autohitele van 4mmilo ft, es eleg labilis a batyam nincs munkaja... iszik... csak arra gondoltam ha bekovetkezne a legrosszabb , akkor nekem kell kifizetni a kocsi hitelt? Vagy anyumnak? Vagy raterhelik a hazra ahol lakunk mi harman anya en tesom?
2021. aug. 14. 22:53
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Probléma akkor van, ha van valami közös vagyontárgy pl. ingatlan, mert akkor arra ráterhelhetik a testvérre jutó hányad erejéig és akkor az az ingatlan értékét, eladhatóságát jelentősen csökkenti.
2021. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
99%
Kezességet vállaltál érte? Ha nem, akkor nincs közöd a testvéred adósságához. Én csak abból a szempontból voltam érdekelt a tesóm adósságában, hogy a ház amit örököltünk, fele aranyban az enyém volt. A ház másik fele volt az egyetlen vagyona, és már majdnem kiadták behajtásra a tartozást, de végül részletfizetést kért, és így megmaradt a ház.
2021. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A haz ugy van, h fele anyume, negyede enyem es a masik negyede a tesome. Buntetest orokolhetunk anyaval?
2021. aug. 14. 23:04
 8/20 A kérdező kommentje:
Kezesseg vallalas nincs se a reszemrol se anya reszerol...
2021. aug. 14. 23:04
 9/20 A kérdező kommentje:
Ha plakocsijat osdzetori amin van 4 millio ft tartozas es pl kulfoldon halna meg es onnan sok penzert hozzak haza a holttestet ... ebben az esetben mi tortenik? Kinek kell fizetni?
2021. aug. 14. 23:06
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

A holttest hazahozását annak, aki hazahozatja. Ha ti hozatjátok haza, akkor nektek.


Az adósságot meg hozzáveszik az örökséghez. Ha az örökségben több az adósság, mint a vagyon, akkor egyszerűen vissza kell utasítani az egészet, és akkor se vagyont, se adósságot nem örököl senki utána. Hogy ki örököl a tesód után, az meg attól függ, hogy pontosan milyen rokonai, leszármazottai vannak.

2021. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!