Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor lesz nagy kamat emelkedés?

Mikor lesz nagy kamat emelkedés?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasom, hogy hirtelen nagyon meg fognak emelkedni a kamatok. Mi a véleményetek, milyen mértékű lesz illetve mikorra saccoljátok?
2021. júl. 23. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen kamatok?
2021. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Alapkamat, ezáltal a hitel kamatok is
2021. júl. 23. 08:40
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Remélem azután, hogy felvettük a hitelünket a házra :)
2021. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Az "egyre több helyen" gondolom szakértőket kérdezték meg, akik valószínűleg jobban értenek a témához, mint a GYK közössége, és a cikkekben egész biztosan voltak dátumok is.
2021. júl. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Erre a kérdésre valószínűleg a döntéshozók sem tudnának válaszolni érdemben, de az MNB honlapján biztos vannak elemzések erről. Ahhoz szerintem nagyon nagy bajnak kell lennie, hogy “hirtelen nagy” emelkedés legyen (amúgy ez alatt milyen mértéket értesz %-ban?), mert igyekeznek minél alacsonyabban tartani az alapkamatot és csak akkor hozzányúlni, ha már nincs más megoldás, előtte minden más monetáris politikai eszközt bevetnek.
2021. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Most volt 20-22%-os emelkedés, már hetek óta cikkeznek róla.


Tudom-tudom ezen megbotránkoztok, de egy példán jobban érthető 4%-ról felmegy 5%-ra az a kamat összeget tekintve 20% drágulást jelent.

2021. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!