Szabálysértés fizetés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Valaki leírná nekem hogy most mi van? Volt egy szabálysértésem, 30 ezer forintot kellett fizetnem. Ezt a 30 ezret elutaltam a számlaszámra, amire kell, még a jogerőre emelkedés előtt jóval. Nemrég jogerőre emelkedett, és küldtek csekket is amire be kell fizetnem. (A csekken is az a számlaszám van amire befizettem). Tehát most ők tudják hogy be va fizetve, vagy miért küldik ezeket a papirokat?

2019. szept. 15. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg őket.
2019. szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan válaszoljon akinek volt már ilyesmi ügye
2019. szept. 15. 14:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott van náluk a pénz, megérkezett. Viszont nyilván, mivel még nem volt határozat, nem jó közleményt adtál meg, így nem tudták hozzád kötni.

Küldj nekik egy számla kivonatot és a határozatot, amin rajta van az infó, ami kell nekik.

2019. szept. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hiába osztod ki az 1-es válaszolót, kérdező, pedig tényleg az a legegyenesebb, legcélravezetőbb megoldás, ha KÖZVETLENÜL az adott helyet kérdezed.


Amúgy valószínűleg az történt, amit a másik válaszoló is írt: a közleményben nem adtál meg olyan azonosítót, ami alapján be tudnának azonosítani.

Illetve még egy dolog történhetett, ami szokott a hivatalokban történni: "nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal", azaz kiküldték automatikusan a csekket, holott már közben Te befizetted, csak még nem könyvelték le.

Már csak ennek tisztázása végett sem lenne rossz megoldás felhívni őket (a levélen elvileg kellene lennie tel.számnak is)

2019. szept. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dávid ***** válasza:

Még egy okosság: a szabálysértés 2 évig nem évül el, azaz halmazatinak számít, ha 2 éven belül vm-t csinálsz.


Viszont nincs priuszod, és 2 év múlva a bíróság sem fogja látni.


A kérdésedre válaszolva vmi nincs rendben, fel kell hívnod őket.

2019. szept. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a választ, akkor holnap felhívom őket :) Csak kérdés, hogy melyiket hívjam? Azt a járásbíróságot aki a büntetést szabta, vagy ahová befizettem a pénzt? Asszem valami gyűjtő számlaszámra utaltam
2019. szept. 16. 20:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki kiszabta, azt hívd, ott van az ügyintéző is.
2019. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!