Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lenne 30 millió Ft-otok...

Ha lenne 30 millió Ft-otok fekteténtek ingatlanba a mostani helyzetben? A cél az lenne, hogy a pénz ne inflálódjon el teljesen.

Figyelt kérdés
Most elég egyöntetűen mindenki azt mondja, hogy évekig szárnyalni fognak az ingatlanárak, hatalmas robbanás várható még. Vagy lehetséges, hogy 1-2 éven belül kipukkad az őrület, és akkor rossz döntés lenne most ebbe tenni a pénzt?

2021. júl. 12. 00:12
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

#18, igen, ezt én is mérlegeltem (konkrétan S&P500, tech részvények, Amazon, stb), főleg, amikor tavaly bezuhant a tőzsde. Sokan újabb nagyobb korrekciót vártak, ami nem jött, én pedig túl sokáig vártam, most meg attól tartok, kipukkad az egész (FED szigorítás, ls elszálló infláció miatt) és be fog zuhanni én meg rosszkor vásárolok. Utólag tavaly tavasszal kellett volna.


Az ingatlan általában hosszú távon biztos szokott lenni, ezért gondolkoztam ezen, főleg, hogy rendkívül olcsó a kamat. Így nem kell az egész összeget beletennem, a törlesztő bejönne a kiadásból, a maradék pénz meg forint és euró alapú állampapírba, aranyba mehet. Ami az ingatlan ellen szól, az a jegybanki szigorítási ciklus megkezdése és a moratórium lejárata (várhatóan jövőre) és a választások, plusz, hogy már itt is eléggé túlértékeltek az árak. Ami mégis mellette szól, az infláció és a nyersanyagárak extrém emelkedése.

Így nem vagyok biztos a jó döntésben. Ami biztos, hogy forintban nem szabad tartani...

2021. júl. 12. 20:43
 22/22 anonim ***** válasza:
Csak abba fektetném. Jól mondja a 9-es válaszoló, ha az ingatlan jó helyen van (és nem pl. egy elnéptelenedő, elcigányosodó faluban), akkor sosem lesz olyan, hogy semmit nem fog érni. És ki lehet adni, bele lehet költözni, a gyereknek lehet adni.
2021. júl. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!